TheVR Fórum

Alaplap dilemma B450

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok az alaplap kapcsán a leendő gépembe. A processzor egy Ryzen 5 1600 AF lesz, de később majd szeretnék 3000-es (vagy akár 5000-es) processzorra fejleszteni. A három jelölt:

• ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
  • MSI B450 Tomahawk Max
  • MSI B450 Gaming Pro Carbon Max Wifi
    Ezek közül melyiket tudnátok ajánlani? Hallottam, hogy a B450-es lapok is fognak kapni (vagy már kaptak) Ryzen 5000 támogatást. Ha van más alaplap ezeken kívül, amit tudnátok ajánlani, azokat is szívesen meghallgatom :slightly_smiling_face:. A válaszokat előre is köszönöm!
    Szerk.: Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy mindenféleképpen B450-es lap kéne az 1. generációs Ryzen processzor mellé, mert a B550 csak a Ryzen 3000-től fölfelé támogat procikat.

Tomahawk max.

6 Likes

Egyértelműen a Tomahawk Max.

4 Likes

Carbon max is nagyon jó, ha kell a WiFi.
Máskülönben nem biztos hogy megéri a felárat, egyetértek az előttem szólókkal.

A pénz annyira nem számít, de 10 ezer Ft-os felárat szerintem megéri a jobb hangkártya, a wifi és a +1 m.2 slot

Akkor ez el is dőlt :sweat_smile:

egyértelmű

Egyébként így néz ki a konfig:

• r5 1600 af proci
  • asus gtx 1060 6gb gpu
  • alaplap kérdéses
  • crucial ballistix 2x8gb 3200 cl16 ram
  • seagate barracuda 2tb hdd
  • kingston a2000 500gb ssd
  • be quiet pure base 500dx fekete ház
  • seasonic gx-650 gold psu

Ezt lehet kapni a jelenlegi helyzetben amúgy? :thinking:

Ez meg elég túlárazott, ehelyett választhatnal valami jobban szellőző, olcsóbb házat is, több maradna másra.

1 Like

Az 1600 af et lehet kapni még, van árueresőn. Milyen házat tudnál olcsóbban ajánlani?

Én egyébként arra esküszöm, hogy a házon nem szabad spórolni. Tehát amit most megépítek, azzal 3 évig nem akarok törődni (nyilván takarításon kívül)

És ha már itt tartunk: AIO vagy léghűtés? A két kiszemelt példány a DRP4 és a MasterLiquid ML240L V2. Hőmérsékletben nem sokban térnek el, az árazásuk is hasonló.

Lég.

Mit kell törődni egy számítógép házzal a takarításon kívül? :smiley:

1 Like

ha beleálsz koltekezésbe léghutést támogatott ahogy írtákis kezdetnek.Ajánlanám még a Noctuakat is és annyival azok se sokkal drágábbak.
Annyival jobbak a léghutések nemmennek tonkre kevesebb hibaforrás ami pedig elmehet rajtuka az a ventillátor amit tudsz utolag potolni

Én Dark Rock Pro 4-et választanék inkább. Lehet, hogy a léghűtés nagy meg ormótlannak tűnhet, de a vízhűtéssel szemben szerintem előnye - ha épp egy árban vannak - hogy “faék egyszerű”, csak egy megmunkált alumíniumbordából és hűtőventikből áll, emiatt alapvetően mondhatni “csak” a venti mehet tönkre (idővel), míg az AIO összetettebb rendszer, és esélyes, hogy hamarabb megadja magát benne valami, mint egy venti, pl. a pumpa. Tudtommal AIO-t csak cserélnek, nem javítanak, így csak addig jársz jól vele, amíg tart a garancia.

2 Likes

így igaz AIO pumpát nem javítanak csak cserélnek és nagyon hosszutávra AIO val nemigen lehet számolni.

Mármint az egész gépre értettem, proci upgrade, gpu upgrade stb., érted

Köszi, akoor drp4 lesz :smiley:

Sqjn9s nem találtam olcsóbban olyan házat, amiben gyárilag sok venti lenne, és belefér a drp4. Tudom, tudom, ott az nzxt h510, csak abban gyárilag 1 venti van, ami elég hangos, nálam pedig számít a zaj.

A többi alkatréez okés?