Alaplap hiba?!

Sziasztok!

Régóta rakok össze pc-ket, és sok problémával találkoztam már. A mostanit viszont nem tudom teljesen megfejteni. Gondolom akadnak szépszámmal, akik hasonlóan sok gondal szembesültek már, hátha találkoztatok valami hasonlóval.

Config:

-Alaplap: MSI Z170A Krait Gaming 3X
-CPU: Intel I7 7700K
-VGA: MSI Geforce GTX 1080 Armor OC
-Cooler: NZXT Kraken X52
-Ház: NZXT S340 Elite White
-RAM: Corsair Vengeance DDR4 16 GB (2x8)
-SSD: Kington HyperX Savage 240 GB
HDD1: Seagate Barticuda 2 TB
HDD2: WD Purple 3 TB
HDD3: WD Purple 6 TB
Táp: Corsair RM 650x

• 3 monitor, 1 display portal, 1 hdmi-vel, 1 pedig hdmi-dvi-al a géphez kötve

Probléma:

Indítás után a lapon fél percig világít a VGA hiba led. Ez alatt nincs post kép, se semmi. Elalszik, majd a post sikeresen megtörténik, kép továbbra sincs, csak a windows 10 betöltése után kapok képet.

Ezáltal nem jutok be a biosba se. Egyszer sikerült, nagyon kitartóan nyomkodtam a del-t, de teljesen lutri.

Az oprendszeren belül is felléptek stabilitási gondok, van hogy a vga driver meg hal, illetve kisebb teljesítmény gondok.

Mire gondol az ember elsőre? VGA! Leteszteltem egy másik configban hibátlanul üzemelő gtx 1070-el, ugyan ezek a tünetek… Tehát a vga kilőve! CPU stresz teszt is volt, semmi gond nincs, benchmarkokban is hozza a pontokat, hibátlanul rendereli a videókat.

A ram nem hiszem hogy gond lehet, mert akkor jellemzően el se indulna. Maradt az alaplap. Volt hogy egyáltalán nem akart posztolni, ekkor kihúztam a 12 pines csatit, és vissza dugtam. Utána elindult, a fent említett vga led ég, fél perc, nincs kép, majd nagy nehezen elindulunk c. dologgal…

Szerintem ez a lap kuka. A legjobb ha megy vissza gariba.

Ti mit gondoltok?

Fogalmam sincs mi lehet, én még sose találkoztam ilyennel. :open_mouth:
Azt azért viszont furcsállnám, hogy egy ilyen alaplap ennyire hamar meghaljon…:thinking:

Videokártya driver újratelepítés DDU-val, BIOS frissítés volt?
Milyen táp van a gépben?

Bios frissítés talán segíthet, de előfordulhat hogy tényleg az alaplap haldoklik.

A Bios frissítve lett mikor megvettem, mivel csak így támogatja a kaby lake-et. Azóta nem néztem, hogy van-e újabb. De mint mondtam, nincs képem, nem jutok be a biosba, vagy ha be is lép oda, nem látom! Tehát frissíteni sem tudok.

Driver szinten nem keresném a hibát, mivel a baj nem az oprendszeren belül van! Annak a lednek csak hiba esetén szabadna égni, és képnek is kéne lennie.

Az én gyanum az, hogy a lap azt hiszi higy hibás a vga, ezért letiltja a pci-e portot, ezert nincs kép. Ezt aztán az operációs rendszer felülbírálja, és lesz kép annak betöltése után. A drivert is ezert dobalja, mivel a lap próbálja letiltani a videó kártyát…

A tápom meg ott van leírva, de nem tudom mi köze annak bármihez.

Megnezem majd integrált grafikus vezerlő alaplapi hdmi ről ad-e képet. Az a gyanum hogy fog, egy cmos reset után.

Másik foglalatba próbáltad már rakni a kártyát?
Hátha tényleg azzal az egyel van baja és a másikon működne. Nem egy elegáns megoldás, de mivel egyenlőre a bios lenne a cél, oda jó lenne.

Az integrált kimeneten be kell(ene) tudnod jutni a biosba.

A tápnak meg mindenhez van köze ami a gépben van :slight_smile: Bár esetedben ez szerintem sem probléma, elég jó minőségű darab.

DisplayPort 1.3 és 1.4-hez van elég régóta vBIOS / Firmware update Maxwell és Pascall alapú kártyákhoz, tünetek alapján még nem javított vBIOS van a videókártyán.

• Letöltés: https://www.nvidia.com/object/nv-uefi-update-x64.html
  • Egyetlen HDMI-s kijelzővel tessék bebootolni
  • Toolt elindítod, az kiírja kell-e a frissítés.
  • Ha kell akkor végig nyomkodod, követed az utasításokat és kész.
  • Vissza dugdosol mindent ahogy volt.
1 kedvelés

Köszönöm! Rápróbálok! :slight_smile:

Mondjuk OS problémát nem kéne okozzon a problémás UEFI DisplayPort kezelés.

Azt akozhatja az is, hogy nem a legrisebb drivert használom, ha nem a 3-mal régebbit. Frissítem azt is, aztán meglátjuk.

Sikerült! Működik! Köszi szépen! :slight_smile:

-Zárható!

2 kedvelés

Akkor jelöld meg Sutyomatic posztját válasznak, utána a modok zárják :wink:

@lengyelb @VizesNinjonKovacs

3 kedvelés