Alaplap probléma :((

Hali, segítséget szeretnék kérni.
Egy gépet szeretnék összedobni, minél olcsóbban, és minden meg van, csak az alaplaphoz nem értek.

Azt szeretném kérdezni, hogy 25.000 forint ig tud e valaki nekem olyan alaplapot mondani, amibe bele megy egy intel core i5, és egy r9 280x videókártya. Ha esetleg valaki tudna ilyen alaplapot mondani, akkor az nagyon jó lenne :smiley:

Aztán melyik i5? :smiley:

Intel core i5 4460

ez is már olyan régi platform, hogy használtan sem olcsó.

Ha szabad kérdeznem, miért ilyen piszokrégi platformba fektettél?
Ha előtte kérdezel, akkor mondtuk volna, hogy vegyél konzolt. Manapság bill+egér ráköthető.

Nagyon sokan ajánlották, plusz egyik cimborám is innen vásárolt sok terméket.
Konzolt nem szeretnék venni, mert számomra túl drágák.

Köszi a linket, meg a segítséget, hálás vagyok :smiley:

És kéne tartalmaznia PCI 3.0-t is

Mit?

Van rajta

Nem kötekedés, de ezt az elavult trabantot így fejben számolva kb 120-150 között hozod ki.

110’000-

https://www.alza.hu/xbox-live-gold-12-honapos-tagsag-d350595.htm

18’000-

Tehát 130e-ből van egy újgen konzolod, amit nettó 5 névig nyekkenés nélkül használhatsz és mellé egy 12 hónapos előfizud, amiben rengeteg játék van és havonta 2tőt hozzádvágnak ingyen. vagyis 24 játék örökre, meg ami a csövön kifér mellette.

A mostani használt részes géppel, meg a régi címek is ímmel-ámmal fognak pörögni.

Meg már vásároltál. Előbb kellett volna kérdezni. Sokkal jobban jártál volna.

4 Likes

Köszönöm szépen a tanácsokat meg az ahhoz hasonló dolgokat, rengeteget segítenek. Hálás vagyok :smiley:

2 Likes

A gold és a gamepass nem ugyan az.
Amúgy meg használtan egy one X 70k gamepass ultimatel meg megy rajta cloud gamingbe még a series exkluzív címek is.

1 Like

Szia, ha még aktuális a dolog, akkor én is csatlakoznék az előttem szólókhoz, ennyiből konzolt érdemes venni, ezerszer jobban jársz vele, és ezt úgy mondom, mint aki világéletébe pc-s volt :smiley: (Mehet rá a bill+egér, monitorhoz kötve, és észre se veszed, hogy konzolon játszol) Viszont ha mindenképpen ragaszkodsz a pc-hez akkor engedd el a 4. genes procit, elavult, és csak a gond lesz vele, illetve teljesítménybe sem lesz a legjobb…

1 Like

Hello, egy olyan kérdéssel fordulnék ide, ami nagyon sokat segítene.
Ne nézzen le senki, csak nem értek hozzá.
Egy “AeroCool ACCM-PV10012.21 Cylon RGB ablakos fehér” számítógépházba, beleférne-e, egy
“ Asus PRIME A320M-K” alaplap? Mert kicsit félek attól hogy nem kompatibilis vele, és kidobom a pénzt.

Belefér.

Más kérdés, hogy azt a házat soha nem venném meg.
Minden IS forrni fog benne.

Zárt az eleje.

Csak lyukacsos elejű házat veszünk.

4 Likes

Szia!

Nem néz le senki, azokat nézzük le akik nem kérdeznek és csodálkoznak, ha falnak mennek. :wink:
A házat meg ne vedd! Ipari hulladék. Rettenetesen rosszul tervezték.

Én az alaplapra is rákérdeznék, hogy miért az? Milyen gép épül?

3 Likes

Tudsz ajánlani valami másik házat, ami jól is néz ki, és 15 ezer forintig terjed?
Egyébként köszönöm a választ!

Azért az az alaplap, mert olcsó, és nem akarok nagyon sokat költeni. Gamer gép akar épülni.
Tudsz ajánlani valami hasonló házat ami 15 ezer forint-ig terjed? Valami olyasmit amihez alapból jár ilyen rgb cuccos :smiley:

Nézd át ezt build ajánlót, mert egy B450 chipset alatti lappal csak pénzt dobsz ki az ablakon, játszani pedig nem fogsz tudni rajta.

Ház is van benne, ami jól szellőzik. Ez fontosabb, mint az RGB. Utólag is lehet bele tenni mindenféle villogó/szivárvány pöcsű csillám pónit, nem az a legfontosabb kezdésnek, főleg, ha kicsi a kereted rá.
(talán ezt még be szabad vállalni, ha mindenképp az RGB kell:

)

A legfontosabb pedig a tápegység. Azon SOHA nem spórólunk.

4 Likes

Nekem eddig ezek a lényegesebb dolgaim vannak:
Asus PRIME A320M-K
Ryzen 3 1200
Videókártya: R7 450.

Ez a “build” mennyire jó? Mármint nagyon kezdő gamer pc nek.
Mert ilyen kis fostos low budget guy vagyok, és szinte majdnem nem értek hozzá.

Amihez használva lenne az nagyrészt:
PUBG,World Of Tanks,Team Fortress 2.

Meg még apróbb játékok.

Az alaplap esetleg nem lenne jó a videókártyához? Vagy a processzorhoz?

És tényleg elnézést a tudatlanságom miatt :sweat_smile:

Na ez a 2 kombó üti egymást . Ez max irodai felhasználásra jó . Ha nincs keret jobbra konzol , ha pedig mindenképpen gép kell akkor gyűjteni kell és / vagy meg próbálni használtan beszerezni az alaktrészeket amik alkalmasak “gamer” gép re .

5 Likes

Ne nyiss minden gondolatnak új topikot.

Meg egyszer már megfutottuk ezt a kört.

@lengyelb

5 Likes

Hello! :smiley:
Olyan kérdéssel fordultam hozzátok, hogy egy

“Asus prime a320-k”, vagy egy “ MSI B450M-A Pro Max alaplap” lenne a megfelelő egy:
Ryzen 3 1200- as procihoz
És egy R7 450-es videókártyához.

Nagyon sokan dicsérik az Asus-t is, meg az MSI-t is.
A válaszokat előre is köszönöm! :smiley: