Alaplap + proci + videókártya

Sziasztok! Számítógép fejlesztés előtt állok és szeretném meghallgatni a véleményeteket az alábbi config-ról:
Alaplap: Gigabyte GA-H310M-DS2
Processzor: Intel Core i5-8600
Videókártya: RTX 2060 (tavasz-nyár környékén),addig gtx 1050
Tápegység:DeepCool DE430 430W
16gb DDR4 ram
1tb HDD + 120gb SSD

A jelenlegi pc-m:
Alaplap: Gigabyte H110M-S2H
Processzor: Intel Core i3-7100
Videókártya: GTX 1050 2gb
A többi ugyan az,szóval csak az alaplap, a proci és a videókártya lenne cserélve.

Kérdéseim,hogy ez a 430W-os tápegység elegendő e az új configba,illetve hogy az alaplap mennyire állná a helyét az rtx 2060 és i5 mellett?
Várom a véleményeiteket! Előre is köszönöm!

Felejtsd el.

Itt a megoldás amit keresel:

Jelenelegi intel árak mellett AMD buildet érdemes összerakni.

Nézd át szerintem a build ajánlót mindenképp.
Addig is a tápot cserélned kell, alaplap ha ragaszkodsz a mikro mérethez és a márkához inkább ezt

AMD-vel ahogy írták is jobbat ki tudsz hozni a pénzedből

Értem, köszönöm szépen a válaszokat! AMD-re nem szeretnék váltani, szóval várok ameddig az intel árak lejjebb mennek. Viszont ha az RTX 2060 vásárlását hamarabbra hozom (megjelenésekor) , akkor az i3 az megbírkózna vele? Vagy ezt inkább felejtsem el?

Inkább feljetsd el :slight_smile:
Amúgy miért nem szeretnél AMD-t? Amikor valaki ezt irja, az nekem egyből ilyen “change my mind” üzenetet sugároz úgyhogy érdekelne :slight_smile:

Szinte teljes mértékben gamingre használom a gépet,nagyon ritka ha videót csinálok és renderelni kell,illetve egyéb szerkesztőket sem szoktam használni, látott tesztek alapján pedig gamingre intel a jobb, ezért nem váltanék.

Egy valamit érdemes tisztázni:

Amit leírsz, akkor igaz, ha a CPU a bottleneck. Vagyis ha annyira erős a GPU-d, hogy ki tudod használni a CPU “plusz” teljesítményét. Mindaddig, amíg a GPU a limited, teljesen mindegy hogy Intel, vagy AMD géped van.

Tekintve hogy a 2060 nem egy csúcs kártya (persze erős, félre ne érts), simán elég hozzá egy Ryzen 5 2600 vagy 2600X, 1440p-ben, high/ultra grafikán kb ugyan annyi fps-ed lesz, mintha egy 9900K-t vennél akár.

Értem, köszönöm a segítséget! Elgonolkodtatott amit írtál, de az biztos,hogy kicsit későbbre halasztom a proci fejlesztést. Viszont nézegetve teszteket találtam egy i3 és 2060 párosítást, és nem is annyira elszomorító az eredmény (ha lehet hinni az oldalnak),de megvárom a megjelenés utáni teszteket is https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-rtx-2060-vs-nvidia-geforce-rtx-2060/amd-ryzen-5-2600-vs-intel-core-i3-7100-3-90ghz/ultra/ultra

Kétlem hogy 7100-zal tesztelnének e majd még, de talán.

A fő gond ezekkel, hogy csak átlag fps-t mutatnak, miközben van egy, talán ennél is fontosabb érték, a konzisztencia. Vagyis hogy nincsenek e dropok. Extrém példa: Lehet 50 fps átlagod úgy hogy az idő felében 100 fps-ed van, a másik felében meg 1. Vagy lehet konstans 50 fps-ed végig. Az előbbinél szaggat a játék, az utóbbinál meg folyamatos. Leginkább itt kevés a mai AAA címeknek a 7100.

De persze, ha megfelelő áron lesz, nyugodtan vegyél 2060-at, aztán majd fejlesztesz a procin később.

Előbb utóbb minden fejlesztve lesz,még ebben az évben, szóval olyan sokáig nem lenne az i3. Köszönöm szépen a segítséget!