Alaplap + RAM upgrade

Jelenlegi

CPU: AMD A10-6800K Quad-Core 4.1GHz FM2
Alaplap: ASUS A88XM-E
GPU: Asus GTX1060 6GB GDDR5 EX-GTX1060-O6G
RAM: 16GB

Tervezett

CPU: AMD Ryzen 7 2700X
Alaplap: MSI X470 Gaming Pro Carbon
GPU: változatlan
RAM: 16GB

Hosszú távon megéri erre fejleszteni?
Esetleg van jobb ötletetek?

pl.: Szerettem volna játszani a “Beyond Two Souls”-al, leszedtem a demóját.
Amikor a vonatos meneküléshez értem úgy beakadt, hogy még kilépni is alig tudtam.
Pedig a videó kártya és a memória nem lenne akadály, ezért gondoltam, hogy a CPU-t kellene fejlesztenem, de sajnos akkor már az alaplapot sem úszom meg.

Elég a ryzen 5 2600-as proci és egy jobb B450-es lap ehez a kártyához. Ha lesz majd fejlesztés akkor meg proci és GPU-ra mehetsz rá

Ha csak játszani akarsz, akkor a helyedben egy 3600 és MSI B450 TOMAHAWK MAX-ot vennék. RAM pedig 2X8 GB 3200 Mhz. Idővel majd cseréled a videókarit.

Sok értelme nincs a 3600-nak ehez a GPU-hoz főleg nem ~ 25k-val drágábban mert nagyobb teljesítményt úgysem tud kicsikarni belőle.

Majd GPU upgradnél el lehet gondolkodni valami komolyabb procin de a 2600 is sokáig elég

Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsot.
Így mindjárt olcsóbban jövök ki.

szerk:
Az árukeresőn nézegettem ezt a 2 alaplapot:
MSI B450 TOMAHAWK
MSI B450-A PRO
A PRO majd 10k-val olcsóbb, viszont látszólag nincs köztük külömbség.
Mit gondoltok érdemes akkor a PRO-t megvenni ha pénzt szeretnék spórolni de a minőségből/teljesítményből nem szeretnék veszíteni?
Vagy minden képpen a Tomahawk-ot ajánlanátok?

Én mindenképpen a Tomahawk-ot ajánlanám, viszont a MAX verziójára érdemes lenne lecsapni amint újra lesz a boltokban. Ha fogsz később nagyobb fejlesztést eszközölni GPU téren, érdemes lehet 3600-ra benevezni, de ha mondjuk egy 2060 SUPER vagy hasonló kaliberű kártya lesz, mindegy. Plusz a 2600 inkább 1080p-n lesz bottleneck egy erősebb kártya mellett, magasabb felbontáson rögtön szebben muzsikálna

Ha sürgős a dolog mehet bele az MSI B450-A PRO akár, az sem rossz lap (a Tomahawk jobb :wink: ) , jelenleg a megnövekedett igények miatt a Tomahawk ára is magasabb lett a szokásosnál a MAX meg 40k-ért kicsit drága. Mindkettőnél 30-35k közötti sáv lenne a normális és nem látható előre, hogy mikor normalizálódhat.