Alaplap segítség

Sziasztok

Kinéztem ezt az alaplapot ( Gigabyte X570 AORUS ELITE), az lenne a kérdésem, hogy a memória támogatási listában nincs benne a memóriám (HX432C16PB3K2/32). Viszont a 4 kit-es verziója viszont benne van, ezzel a ram-mal is fog menni gond nélkül ?
Mennyi kell komolyan venni a támogatási listát?

Előre is Köszönöm!

Érdemes komolyan venni a listát, de nem lesz semmi bajod attól hogy megveszed azt a kitet amit akarsz

Lehet furcsán fogalmaztam, úgy akartam hogy maga a ram-ot már megvettem (HX432C16PB3K2/32) és hozzá akarok alaplapot venni. Gigabyte X570 AORUS ELITE néztem ki és a listában nincs benne a ram-om csak a HX432C16PB3K4/32 változat, hogy ez gond-e ? Vagy a biztonság kedvéért nézek más alaplapot?

Az oldalon a AMD Picasso APU listában viszont benne van, de a AMD Matisse CPU nincs. Mindenképpen a ryzen 3700x procihoz a matisse listát kell nézni?

Ha nem valami full noname kínai ram-ot akarsz belerakni soha nem lessz problémád :smile:

Ezt a RAM kompatibilitás dolgot ezen a fórumon nagyon felfujták már…

A RAM modulok és kontrollerek 90%-ban ugyanonnan jönnek…van 3-4 nagy cég aki tervezi és gyártja őket…gyakorlatilag a RAM modulok maguk csak rebrand-ek ugyanazokkal a komponensekkel.

Ha nem akarsz 4 slot-ba 5 különböző típusú RAM-ot rakni 8 különböző gyártótól 99%-os esélyel sosem ütközöl problémába.

Köszönöm a választ.
Ezt a ramot vettem Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/32.
Csak biztosra akarok menni mert ez az első gépem amit én magam rakok össze.
Köszi :slightly_smiling_face: