Alaplap választás (melyik legyen?)

Sziasztok! Gépújítás előtt állok és szeretnék segítséget kérni.

Intel i5 8500-hoz keresek alaplapot és a következő 3-at találtam:

• ASUS ROG STRIX B360-G GAMING
  • ASRock Z370 Killer SLI
  • GIGABYTE B360 AORUS GAMING 3 WIFI

ASUS GeForce GTX 1060 OC 6GB -os gpu van egyébként a gépemben. Remélem a CPU jó hozzá. :slight_smile:

A válaszokat előre is köszönöm!

Nem éri meg ez a CPU, így ezek az alaplapok sem.

Nézz szét a Build ajánlóban, és AMD oldalon.

1 Like

Csak alaplapot cserélsz vagy a procit is most vennéd?

1 Like

@farkas_zolee Alaplapot és processzort is. A 1060 már be van szerelve a jelenlegi gépembe, csak a cpu szinte mindig 100-on van és nem tudom kihasználni teljesen a gpu-t. Szóval még nem vettem meg se a procit se az alaplapot.

Ryzen 5 2600 és egy jobb fajta b450-es lappal simán kihajtod az 1060-at sőt… Viszont ha kereted engedi, akkor egy 3600 vegyél egy MSI b450 Tomahawk MAX-al

1 Like

akkor ezt gondolt át.
Build ajánló. 2600 as amd gépekből egyet kinézni ami árilag tartalmazza a neked való Proci(2600), ram és alaplap kombót.

Ár/értékben jelenleg még nem annyira éri meg a 3600, ha nincs mellé 2070 vagy hasonló kategóriás GPU.

Best buy jelenleg a 2600.

1 Like

Csak csatlakozni tudok az elöttem szolókhoz :wink: a kinézett i5 plusz alaplap kombo árából bőven kijönne a ryzen 5 2600 és ehez az MSI B450 Tomahawk MAX lap. Az alaplapod igy jó fejleszthetőséget bíztosít ha később szükségessé válna a 3xxx szériára váltás.

1 Like

És ha esetleg intel oldalon gondolkodom ? Arról az oldalról is tudnátok javasolni proci - alaplap kombót ?
Vagy ennyire jobban megéri az amd oldalon maradni , így hogy ennyien ezt javasoljátok ? :slight_smile:

Őszintén? Jelenleg nem.

Ennyivel jobban megéri AMD oldalon maradni.

Egyetlen egy esetben tudnék Intelt javasolni, ha nem számít a pénz, és csak gaming a lényeg, akkor a 9900K + jobb Z390 alaplap, persze mellég legyen 2080 Ti.

1 Like

Én még akkor se vennék egy 200 wattos “gaming” processzort… XD

Mit számít hány wattos?

Egyhangú vélemény alapján akkor a Ryzen 5 2600 + msi b450 tomahawk alaplapot fogom megvenni. Annyi kérdésem lenne még, hogy a ram se mindegy hogy milyen, szóval abból milyent ajánlanátok, ami nem túl drága (12-15k körül) ?

Ramból 16 gb-al indíts, és 3200-assal. Build ajánlóban találsz javasoltat ami jó áron van.

DDR4 3000/3200 MHz és dual channel legyen, de érdemesebb kicsit többet rászánnod és 2x8-al indítani. Nézd meg a lap támogatási listáját azokkal tesztelte a gyártó, de nagy eséllyel a többivel sem lesz gond, ha mégis visszaküldheted 14 napon belül :wink:

1 Like