Alaplap vásárlás ( Ryzen )

Sziasztok! :slight_smile:

Szeretnék egy Ryzen configot vásárolni és az lenne a kérdésem, hogy az alaplap lehetne ez?

Sokan azt mondják, hogy nem olyan jó a Gigabyte, inkább ASUS, de sokan épp az ellenkezőjét mondják…szóval nem nagyon tudok/tudtam dönteni, de most nézegettem ezt a lapot és megtetszett! ( természetesen az ára miatt is ) :slight_smile:

Szerintetek jó választás lenne? :slight_smile:

Proci: Ryzen 5 2600x ( beszerzés alatt )
Ram: Kingston HyperX Predator 2x8gb 3200 MHz ( beszerezve )

Előre is köszönöm a válaszokat! :smiley:

2600x hez elég egy Msi B450 Tomahawk
Persze a több, jobb, ebben az esetben, ha van cash, mehet

Köszi a gyors választ! :slight_smile:

MSI márkát inkább kerülöm ha lehet…Bios miatt is és még sok más miatt is, de ebbe most nem szeretnék belemenni :slight_smile:

ASUS vagy Gigabyte márka jöhet szóba nálam :smiley:

Vagy esetleg az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING lapról vélemény? :slight_smile:
Azt hallottam elég “kaka” lett a VRM hűtése… nemtudom mennyire igaz ez?

Meg annyi, hogy ameddig elég elég, de ha úgy adódik hogy csere lesz pár év múlva mondjuk egy Ryzen 7-re akkor jobb az X470 chip, úgy hallottam az erősebb vrm miatt ( ezek az infók nem feltétlen igazak…én is csak olvasgattam, teszteket néztem :slight_smile: )

Előre is köszi a válaszokat!!! :smiley:

2600X alá ha csak nem kell a plusz felszereltség, akkor X470 tök felesleges. ASUS AM4 lapokra ebben a 400-as szériában nem nagyon költenék meg mondom őszintén.

B450-F STRIX közel olyan áron van mint egy MSI X470 Gaming Plus, miközben meg a VRM meg kb. annyira acélos mint a 20e Ft-tal olcsóbb GigaByte B450-es lapokon. , a B450-E STRIX amin valamivel jobb a VRM meg drágább (?!) mint egy X470 Gaming Pro…

Ha csak nincs valami csoda funkció az ASUS lapokon vagy olyan BIOS opció ami nélkül nem lehet élni (?) akkor válogass az ő a palettájukról, nem hiszem hogy átlag felhasználás mellett éreznéd a különbséget.

Msi teljesen jó, asusnak a B450 lapjait lehetőleg kerülni kell, mert elég ergya a VRM, és ahhoz képest nagyon drága. Az X470 szekcióban már nem olyan rossz, de ott is elég áras a téma. De persze a biosa a legjobb.
Msi teljesen jó, a Gigabyte biosát meg kb emberek szívatására találták ki, olyan undorító… de amúgy maguk a lapok jók.
De amúgy, ha van lé, akkor mehet az X470.

Az Msi vel semmi gond nincs. A B450 Tomahawk ebben a kategóriában az egyik legjobb lap.
Asust én is kerülném, nagyon nem éri meg.
Nekem a Gigabyte Biosszal nincs gondom, x470/z390 kategóriában szvsz a legjobb választás márka szempontjából.

Köszönöm szépen a válaszokat! :slight_smile:
Ezt a lapot vehetem vagy nézzek mást inkább? :face_with_raised_eyebrow:

Később bekerülne egy r7 akkor annyira nem lesz jó választás egy B450 én úgy hallottam…de ismétlem…lehet hogy rosszul hallottam :stuck_out_tongue:

Azért kérdezősködök itt mert tudom hogy rengeteg szaki van és tudnának segíteni! :slight_smile:

Előre is köszi a válaszokat! :smiley:

Egy Tomahawk elbír egy 2700X-et, csak nem brutál overclock mellett

@marcimine komolyan? :astonished::astonished:

Úgy hallottam, hogy nem éppen jó a vrm-nek ha egy ilyen bika procit beleteszünk egy B450-es lapba, de kérlek javíts ki ha tévedek! :smiley:

Már meg is tettem, egy hozzászólással feljebb :slight_smile:

:smiley: Köszi!!

Nem nagyon vagyok ilyen OC-s típus, meg nem is vágom annyira a témát, úgyhogy nekem az OC skip szerintem, vagy csak egy picit azt is természetesen szakemberrel! :smiley:

Egyáltalán nem nehéz, de ahogy érzed. Gyakorlatilag ingyen teljesítmény.