Alapválasztás

Hali, egy kis upgradet szeretnék a gépembe alaplap valamint proci szempontjából. A proci egy 3700x lesz, ehhez szeretnék egy alaplapot. Amiket eddig néztem: B550 Aorus Elite, B550 Tomahawk Max, B450-e ROG. Valakinek tapasztalat, ajánlás, vélemény? A lapra olyan 150 euro körül költenék. Egy rog strix gtx 1060(6gb) kártya lenne mellettük, és jelenleg Corsair Vengeance 2666Mhz es ramok ketyegnek amik szintén cserélve lesznek a közeljövőben a laptól függön, hogy mire. Játék, tervezés(meló), programozás, néha streamelésre(szintén meló) van/lesz használva. Köszi a válaszokat!

Tomahawkot vedd.
Ramból pedig kell a ryzennek a 3000+ MHz.
Erős vga limiten leszel majd.

1 Like

3700X-nek még talán 3400+ MHz-et mondanék. Build ajánlóban találsz amúgy mindent.

Igen majd egy 3600 as g.skill van tervben, de az majd Karácsony körül, néztem a build ajánlót, azért került a képbe a tomahawk.

1 Like

Hát ha karácsony körül veszed, akkor még hiába tervezed, addig még sok víz lefolyik a Sunán, és rengeteget változik a piac. :wink:
A B450 E amúgy nem rossz lap, csak egyszerűen nem éri meg, pláne, hogy itt vannak a B550 -ek, úgyhogy én is a Tomahawk -ot venném közülük. Vagy még megnézheted a B550 Carbon -t is az MSI -től, vagy B550-E -t az Asus -tól bár utóbbi jelenleg olyan drága, hogy nem igen tudom megéri-e. De az itt felsorolt lapok, mind jók.

4 Likes

A Carbon is és a B550-e is jóval drágább mint a többi 150 euro nagyon max 160at költenék. A ramra ezért mondtam, h még csak tervben van. Sok elvárásom nincs a lapokhoz amúgy, 3600as ramot támogassa min. A lényeg h normális minőségű és megbízható legyen.

Mármint a ramot veszem Kari környékén a proci+lap 1-2 hét.

Akkor a Tomahawk a te barátod.

OFF

Ez most nem tudom, hogy elírás volt-e, (lévén egymás melletti betű a D és az S) de felnevettem :smiley:

6 Likes

LOL :rofl: :rofl: :joy:
XDDDDD
Igen elírás, mellé nyomtam köszi hogy szóltál. XDD
De mostmár ez így marad aranyköpésnek XD Látszik hogy vasárnap reggel volt :smiley: :smiley: :smiley:
De tulajdonképpen azon is lefolyik még nem, ha már itt vagyunk? :thinking::wink:

6 Likes

nekem 3700x mellé asus b550-f em van. megvagyok vele elégedve

Már azt hittem ilyen vicces figura vagy.:grinning::grinning:

Ja, hát természetesen az vagyok ettől függetlenül ofc :smiley: :smiley: XD

1 Like

És esetleg egy MSI MPG B550 Gaming Plus? 30 euróval olcsóbb mint a Tomahawk és ennyi különgséget hoz az összehasonlítás, de mivel 3600os ramot tervezek ez annyira nem érint:

1 Reasons to pick the MSI MAG B550 TOMAHAWK :

• Supports the following RAM types not supported by counterpart: DDR4 4533MHz, 4600MHz, 4800MHz, 4866MHz

Ez nem ilyen egyszerű egyébként :smiley:
Mi a baj a Tomahawk -kal? Nagyon jó lap, miért akarod lecserélni? :smiley:

1 Like

Az alaplapok egyik legfontosabb tulajdonsága a VRM és annak hűtése. A Tomahawkon pedig ilyen:

6 Likes

Teljesen nem hozzáértőként, csak ha a tomahawk azért drágább 30 euróval, mert támogat olyan ram frekiket amiket nem fogok használni, akkor azt a pénzt beletolom majd a ramba és nem 3600-t veszek hanem 4000-t pl. Ismétlem nem vagyok nagyon otthon a lapokban :grinning: ezen a logikán kiindulva kérdezek :grinning::grinning:

Ha nem kell semmi csili-vili ott a B550-A PRO. Ugyanaz a deszka mint a B550 Gaming Plus, csak a világítós sallang nélkül.

És ennek milyen a VRM je?

Mondom ugyan az a lap, RGB LED-ek nélkül főnök. :slight_smile:

Egy gondolattal jobb mint a B450 Tomahawk MAX-on.
3950X-ig is elég akár render munkára is.

1 Like