TheVR Fórum

Aldis gamer gép

tegnap még volt Aldiban

2 Likes

Talán még ennyiért sem rossz vétel. Ha valaki nem akar sokat foglalkozni az összerakással simán jó lehet.

De ez nem is az a pc amit vittek annyira. :slight_smile:

2 Likes

Az csak a Váciban volt elérhető vagy még az, ha egyáltalán. Ez 200K-ért szódával elmegy kategória.

Itt elszomorító az hogy van akinek engedik hogy egyszerre 5db ot vegyen holott úgy hirdették hogy ilyet nem fognak engedni . Aki meg ilyenekkel kereskedik és ezen akar hasznot húzni azt jutalmazni kéne egy jó borsos csekkel .

2 Likes

Egy szemtanú leírása az esetről:

Srácoklányok! Tipikus jelenség: a csalódott ember mindenáron szeretne valakit hibáztatni, ezért a szemét Aldi, a szemét nyerészkedők, stb… Ha várkit érdekel, leírom, mi történt valójában, legalábbis ahogy én láttam (ugyanis ott voltam). Annyit előrebocsátok hogy a nyerészkedőket lehet szidni, de az Aldit kár.

Szóval anyósomnak akartunk PC-t venni (igen, gémel ő is, ezen lendüljünk túl), és már épp meg készültünk venni alkatrészenként egy gépet, amikor egy vác közelben lakó barátom szólt az akcióról. Számítván a nagy igényre, egy órával a nyitás előtt odamentem, 6-ra. Voltak előttem kb 15-20an, de a nyitásig többszáz emberre duzzadt a sor. Teljesen egyértelmű volt hogy nem fog jutni mindenkinek, de az emberek rendíthetetlenül beálltak a sorba. Eljött a nyitás, és a bejutott emberek elkezdték megpakolni a kosaraikat pc-kkel. Mi a párommal elvettük azt az egyet, ami nekünk kell, én pedig beálltam a pénztárokhoz, amíg ő bevásárolt egyéb dolgokat is. Láttam hogy emberek 3-4 géppel mennek a pénztárakhoz (egy 3 fős csapat konkfétan 7 gépet akart venni). Ezeket a nyerészkedőket szabad szidni nyugodtan, bár a nagyrészük pórul járt, ugyanis a pénztárosoknak ki volt adva az ukász. Az üzletvezető mászkált is körbe és ellenőrizte: egy ember egy PC-t vihet. A fennmaradókat a biztonsági személyzet visszatologatta a kupacra, amit közben a raktárból is töltöttek újra.

Amit az átlag szemlélő látott az tényleg az, hogy egyes emberek láthatóan nyerészkedő céllal több géppel állnak a sorban. Az Aldit viszont kár szidni, mert betartatták a szabályt. Emberenként egy PC hagyta el a kasszákat. Persze azok a nyerészkedők akik kis csapattal érkeztek még így is jól járhattak, de ahogy a mellékelt ábra mutatja, ők sem annyira mint szerettek volna.

Egyébként a nagy sor nem CSAK a gémerek miatt alakult ki. Valamilyen bútorhoz tartozó dolgot is rengetegen vettek, és igen népszerű volt az akciós kompresszor. Az is pillanatok alatt elfogyott.

A parkolóban egyébként láttam magunkon kívül két párt is 1-1 géppel, szóval jutott “normális” embereknek is.

Ennyit láttam én az ott töltött másfél óra alatt (ebből 1 órát a sorban, 20-25 percet pedig kifejezetten a pénztáraknál álltam…engem kerülgettek a gépeket visszafurikázó szekusok). 😁

4 Likes

belegondolsz, simán lehet, hogy nagymuter carryzi az egész gamet egyedül. (vagy épp aláz Téged, ez is lehetséges)

Egyébként a feljebb linkelt cikkben írták, hogy 100 embert engedtek be. Minek? A tűzijáték vásár kinti konténerből volt irányítva (nyilván tűzvédelmi és egyéb balesetvédelmi szabályzások miatt), ezt nem lehetett volna itt is meglépni? legalább egy nagyobb sátor vagy valami… (Balaton mellett láttam non-food sátrakat pl) így azt is ellehetetlenítették aki amúgy csak reggelit akart venni a gyereknek iskolába menet…

1 Like