Alienware laptop, segítsetek

Üdv!
Megadatott nekem az a lehetőség, hogy vegyek egy Alienware laptopot, Amerikában, az ottani árért(az eu ban kb 80%os vám van rajta, ha jol emlékszem). Az Alienware szerintem egy jó márka, lehetne mondjuk Amerika Acer Predator a.
De ez csak egy feltételezés, nem ismerem ennyire. Ezért szeretném olyan emberek segítségét kérni, akik esetleg ismerik mind a kettőt, és tudnak segíteni. Határozottan menő lenne egy Alienware laptoppal “császkálni”. Ugyis lessz egy utam Amerikába, szóval kézi poggyászként el tudom hozni, igy nem kell rá vámot sem fizetnem, a kérdés csak az, hogy vajon megéri e?
Ki mit tud nekem ajánlani, kihadjak egy ilyen lehetöséget?

Ui.: a config:
I7 8750H
GTX 1070 8GB
17,3 inch, QHD, 120Hz+Tobii
16BG DDR4, 2666MHz
128GB SSD, 1TB HDD

Ez szép és jó, de mennyibe kerül? Nyilván nem mindegy hogy 1.000 vagy 10.000 dollár

2374,99 dollár

Ebben: Killer 1550 802.11 ac 2x2 wifi, és Bluetooth 5.0 plusz 25 dollár(hozzádtam az árhoz amit irtam)
99Wh- s litium akku( lehet még68 Wh, csak az 1070 el nem lehet, nem birná az akku, max fél órát) az +50(ezt is hozzáadtam)
A ram 2400 Mhz helyett, 2666, ami +50 dollár (ezt is)
Minden kijelzőhöz, ami 120Hz jár Tobii, de +50 dollár a G-Sync, nem tudom megérné-e, az plusz 50 dollár lenne.
Valamint 16gb ram helyett 32 +250 dollár.

Nem tudom mennyit bírhat az alienware akuja de gamer laptop úgyhogy terhelés alatt csekkolhatod az üzeneteidet vagy max egy filmet tudsz végignézni alapból. Ezek a gépek nem is arról szólnak.

Elgondolkodnék a gariztatási lehetőségeken egy esetleges probléma esetén, ekkora összegnél baromi fontos szerintem és ebben az árban keresnék alternatív megoldást pl a a linkelt predatort ryzen 5 2600-as asztali procival 144 hz kijelzővel stb

Egy gyengébb configgal bír 6 órát, ezt most megkerestem, hogy válaszoljak a nem tudomra ugy ahogy.
A garancia megmarad akkor is, ha az eu ben használom, legfeljebb visszaviszem Amerikába, ugyis szoktam ida menni rokonokat látogatni.

Ui.: ez 15 colos, nekem 17 es lessz

Saját nézőpontot írtam le, hogy egy esetleges gariztatásért ha úgy jön ki nem dobnék még rá egy amerikai utat is…

Amit beraktál linket nem ugyan az a gép mint amiről beszéltél, az a 15 collos :wink: és gyengébb. A leendő tied minimum fényerőn és wifi nélkül bír a tesztek alapján 4,5 órát, böngészgetéssel 3,5-öt, maximum fényerőn meg 1-et.

Körülbelül a leírt adatok alapján erre gondolnék

Amit linkeltem szintén 17 collos egy picivel jobb procival kb hasonló akuidővel.

Igen, ilyesmi, nem láttam még ezt az oldalt, amit küldtél, én egyenesen a dell oldalárol nézem, ha elkezded csinálni mintha megrendelnéd összeállithatod a configot, és irja is mennyibe kerül. Meg amig nem jutok el odáig, hogy eldöntöm, addig még lehet változtatni, most amugy is akcios, és a kijelző G-sinc el 50 dollárral kevesebb.
Meg amit küldtél, az 256bg ssd, 1 tb hdd, nekem 128gb ssd tökéletesen elég, ssd-n ugyis csak a windows lessz.
Abbol a kb 100 dollárbol, ami az oldalon árban a különbség meg inkább 16 helyett 32gb ram szerintem.

A 255 GB SSD egy ilyen gépnél jól tud jönni, de ilyen összegben valószínű a már létező laptop összerakó oldalakat is megnézném ahol az alaplapon kívűl bármit kiválaszthatsz hogy mi kerüljön bele. Vannak egész jók pl németorszagi telephelyel és közvetlen futárszolgálati kapcsolattal.
Egyéni véleményt kérdeztél én nem biztos hogy erre neveznék be :wink:

Rendben, köszönöm!