TheVR Fórum

Alkatrész csere vagy félkonfig

Sziasztok.
Adott egy még fm2-es foglalatú amd athlon x4 760K (4x3,8) proci egy 2x4gb ddr3-as 1333mhz-s ram egy Asus rog strix rx 460 oc videókártya egy asrock fm2a68m-dg3±os alaplap és egy 530 wattos táp .

A kérdés a következő hogy egy 60 max 70 ezres keretből érdemesebb venni egy újabb de használt alaplapot és egy procit és hozzá rakni a már meglévő videókarit és ramokat vagy inkább nézni valami félkonfig után és abba pakolászni az alkatrészeket.

Kiegészítés hogy a gépet képszerkesztés apróbb egyszerűbb videók összepakolására használnám illetve valamicske minimális játékra ( nem az a cél játék alatt hogy most bf5-öt 1080p-ben ultrán futassa hanem egy low 60 vagy medium 30-al is beérném)

Én átnyergelnék Ryzenre, lásd build ajánló.

1600 AF, valami normálisabb B450 alaplap, 16 GB DDR4 kijön ennyiből kb, átmenetileg viszed a GPU-t, háttértárakat, és a tápot. Aztán cserélném a GPU-táp kombót, és SSD-t vennék.

Persze mindez feltételezve hogy van egy normális gépházad, ha nincs, akkor az még úgy +20.

1 Like

Valami első genes ryzen prociban gondolkodtam én ,az alaplapokhoz bevallom nem igen értek,és azt nem írtam hogy van egy 500gb-os és 3 terrás hdd adat tárolásra és van egy 120gb-os ssd