Amazon-ról való vásárlás

Sziasztok mi a véleményetek az amazonról, megéri onnan venni pc alkatrészeket vagy nem megbízhatóak?
A saját tapasztalatokat előre is köszi! :smiley: Ja és ha vki tudja hogy a TLC és az MLC flashek között mi a különbség, léci írja meg.:wink:

Üdv!
Amazonról nincs tapasztalatom sajnos.
TLC és MLC témában talán ezek segítenek:

3 Likes

Köszönöm szépen a segítséget! :smiley:

Az egesz gepem az Amazon-rol volt osszerakva mult evben, es NAPI szinten rendelunk rolla mar evek ota… (Hozzateszem Angliaban elek igy praktikus is a korlatlan One Day Delivery-vel Prime-os elofizetessel)

Az ugyfelszolgalatuk paratlan az online uzletek kozott vilagszerte, a live chat-es segitseg pillanatok alatt intezi ha problema lenne.

1 Like

Köszi a segitséget!!!

Angliában biztosan ki van alakítva minden, hogy az Amazon ilyen jól működjön, de szerintem Magyarországon sajnos ez nem hiszem, hogy így van.
Legutóbb valami olyasmit hallottam, hogy bizonyos összeg felett szállít csak ingyenes itthonra az Amazon, de ez abszolút nem biztos infó.
Én megnézném, mennyivel olcsóbb az Amazonról a cucc, és mérlegelném, hogy az itthonról problémásnak ígérkező esetleges garanciás ügyintézés megéri-e.

Nem a Magyarorszagi szallitast kerdezte csak a megbizhatosagot :slight_smile: Azert is irtam, hogy az megvan :))

Mivel Magyarorszagon hivatalosan nincs jelen igy az eleg nyilvanvalo, hogy a szallitas valoszinuleg nem ingyenes… Sot elarulom az itt sem mindenre az.

Magyarorszagon sosem eltem, igy azt nem tudom, hogy oda milyen webaruhaz hogyan szallitt es mennyiert…

Az biztos viszont, hogy az Amazon egy komoly ceg es jobban ellenorzi az arusokat amik rajta keresztul arulnak mint pl az ebay, ahol minden 4edrangh kinai masolat masolatanak a masolata fentvan…

1 Like

Az Amazonnal kapcsolatban igazat adok mindenképp, nem is akartam abba belekötni, én csak az itthoni viszonyokra írtam, feltéve, hogy az érdekes, hiszen az onnan való vásárlás esetén nem elhanyagolható, ha itthonra rendeli, mit várhat.

Jobban megbízok benne mint bármelyik magyar webshopban…
Amazon.de (angol nyelven is elérhető) ről van szállítás MO-ra és 39 euró fölött ingyenes is.

3 Likes

én azt hallottam hogy nagyobb összegnél a posta ugyanúgy visszakéri az áfát?! ez télleg igy van!

Amazon.de -ről €30 -tól ingyenes a szállítás hozzánk. Érdemes egyébként innen meg a co.uk -ról nézni a rendelést, gyors, nincs vám/áfa mint a .com esetén. Garanciánál nem tudom, mi a dörgés szerencsére még nem volt ilyen problémám, de egyébként rendszeresen szoktam rendelni, mindenfélét. IT cuccoknál mondjuk az Aqua/ipon vagy nagyker áraknál nem nagyon láttam még jobbat máshol.

Amazonon akciókat érdemes lesni, múltkor (Prime day) pl rendeltem co.uk-ról egy Bosch akkus ütvefúrót pót li-ion akkuval, kb 20 rugó volt, itthon ugyanez a szerkó kb 65 rugó lett volna. Annyi “kényelmetlenség” volt, hogy kellett vennem hozzá egy 1500 ft-os EU->UK átalakítót :slight_smile:

2 Likes

Sziasztok!

Lassan szeretnék venni egy új billentyűzetet,Amazon.com-on találtam jóval olcsóbban,mint itthon.Elvileg ingyenes a szállítás.Azt szeretném kérdezni,hogy valamiféle + költségre lehet-e számítani vagy tényleg teljesen ingyenes a szállítás?
Még nem rendeltem innen egyszer sem,azért kérdezem.

https://www.amazon.com/Corsair-Gaming-K55-Keyboard-Backlit/dp/B01M4LIKLI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1508855750&sr=8-2&keywords=corsair+k55

Előre is köszi!

Én is rendeltem már többször (németektől). Vannak dolgok amiket 30 Euro felett ingyen kiszállítanak. Gyorsak, és megbízhatóak. Persze vannak a külsős cégek, ahol a termékek szállítását nem az amazon intézi, erre oda kell figyelni. Értékeléseket mindig átböngészni. Illetve fizetésnél ne hagyd, hogy az amazon árfolyama szerint fizess, mert irreális az árfolyamuk, inkább hagyd a saját bankodra. :slight_smile:

USA-ból biztos nem lesz ingyenes a szállítás, ahogy nézem kb 4 rugó, illetve ki is számolja neked, hogy kb további 6 rugó az import díj. Alapvetően amúgy vám 8%, és áfa 27%, ami sajnos a szállítási költséget is terheli. Amazon.de -ről érdemes elsődlegesen nézni, ott 30 eur felett ingyenes a szállítás, esetleg co.uk is jó, ott van szállítás általában de ugyanúgy nincs vámáfa. Itt csak arra kell figyelni, hogy ha konnektorba dugható cuccot veszel, az általában UK plug, vagyis kell venned egy átalakítót, 1-2 rugó plusz kiadás.

2 Likes

Köszi!
Igen láttam,hogy már korábban is írtad,hogy érdemesebb amazon.de-ről rendelni,de ott meg kb. ugyanannyi a bill. mint itthon.Mindegy,akkor veszem itthonról vagy várok black friday-ig,hátha olcsóbb lesz.

1 Like

Én mostanában tervezek rendelni az amazon-ról egy skullcandy crusher-t, ami ott kb 16-17 ezer Ft itt egy tizessel több lenne, szerintetek megéri fejhallgatót rendelni az amazon-ról?
Amúgy én a nyáron rendeltem magamnak egy oculus rift+touch bundle-t, még amikor akciós volt (155 ezer Ft volt). Szerintem teljesen megérte, igaz hogy a touch doboza kicsit sérült volt de a tartalmának semmi baja nem volt, és ez a legfontosabb.

Skullcandy Crushert sehonnan nem éri meg rendelni…valami über gagyi a hangzás…és ezt úgy mondom, hogy épp az van a fejemen (Crusher Wireless) és azon hallgatom a reggeli HH-t vissza. Az egyetlen ok amiért használom az az, hogyha már megvan…nem veszek mást ameddig megy arra, hogy munkába menet-jövet HH-t meg régi Bumerángokat hallgassak…de zenét én ezen a szutykon soha nem fogok az fix.

Inkább egy Seenheiser-t vagy Sony-t ajánlok, hogy nézz…jobban jársz.

2 Likes

Mivel az Amazon egy közvetítő\forgalmazó cég is, ezért sok nagyobb cég termékeit az amazonon keresztül is meglehet venni, igy teljesen megbízható. Németországon lakom és ha bármi olyan termék kell ami nem sürgős , azt mind az Amazonon veszem meg! Teljesen elégedett vagyok és a 3-4 év alatt még egyszer sem volt gond! :slight_smile:

1 Like

Üdv, túl vagyok az első Amazon vásárlásomon azonban nem vagyok teljesen elégedett…2 lightning kábelt rendeltem nem kevés pénzért és a csomag elveszett…2 héttel a várt érkezés után refundoltam és végül meglett és ma kihozták…ilyenkor mi a teendő?

Sziasztok!
Az amazon.com oldalról tervezek rendelni, ám tapasztalat hiányában nem vagyok mindenben bizos és nem is találtam rá választ.
A kérdésem az lenne, mivel az árát tekintve már vámköteles, a vámkezelést meg az ilyeneket nekem kell rendezni ? A költségek rendben vannak, hogy engem terhelnek, de az amazon rendezi a dolgokat vagy nekem kell utána futkozni ? A terméket szállítják Magyarországra és az amazon forgalmazza.

2 Likes