Amazon-ról való vásárlás

Szia! Az amazon rendezi a vámot, hanem a magyar posta fogja megoldani ezt a határon. A magyar postát lehet megbízni vámkezelésre lényegében. Rengeteg oldal szól a vámmal kapcsolatos dolgokról.
Itt van a magyar posta oldalán a vámmal kapcsolatos információ: https://www.posta.hu/vam
Itt lehet letölteni egy dokumentumot, amit vagy szkennelni kell vagy lefotózni és elküldeni nekik.
A csomag számát az email-ben kell feltüntetni, meg a dokumentumba is bele kell írni asszem,
de pontosan levan írva minden.

És azt lehet előre tudni hogy a posta vagy az amazon viszi tovább ?

Na ebben nem vagyok biztos, de szerintem az amazon.
Az amazon.com-ról még nem rendeltem, csak a német amazonról, de nem én vettem át a csomagot ott sem.

Amúgy a vám költségével tisztában vagy? Meg hogy megy rá áfa is?

0-22 EURO (0-25 DOLLAR) között vám és áfa mentes – nem kell vámkezelési eljárást folytatni.
22,1-150 EURO (0-170 DOLLAR) között Vámmentes, de 27% áfa terheli a csomagot.
150,1 EURO felett - a termékre vonatkozó kereskedelmi vámtarifát kell alkalmazni (jellemzően 0-12% között) és 27% áfát is meg kell fizetni.

Üdv.
Szeretnék vásárolni az amazonról,de nem fogadja el a maestro kártyám.
Egy ismerősöm is így járt mastercarddal.
Milyen kártyával tudok fizetni?

Sziasztok!
Szeretnék vásárólni a testvéremnek, egy konzolt amazon.de-ről és lenne egy kérdésem.
Akkor is kell magyar áfát és vámot fizetni, ha német címre rendelem meg a csomagot és onnan tovább küldik nekem az ajándékot csak szimplán?

Nem. Vám eleve nincs mivel az EU-ban vagyunk, az áfát pedig a kiszállítási címnek megfelelően kell fizetni, tehát ha német címre rendeled, a német áfát fizeted.

Szóval utána elég a csomagszállítási költségét fizetni. Király, köszönöm!

Ha EU-n belül rendelsz akkor se áfa se vám nem jön rá.

Áfa MINDIG kerül a vásárolt termékre, EU-n belül a célország áfája, ergo amazon.de-ről rendelve is a 27%-os magyar áfát kell kifizetni, ha hazai címre jön. Ha németre, akkor természetesen a német áfát számolják fel.

áfa az igen, de csak annak az országnak ahonnan jön a termék, tehát ha én Németországból rendelek egy videokártyát akkor arra a német áfa jön rá, más NEM, se vám se magyar áfa.
Én rendeltem tavaly egy skullcandy crusher fejest, és kb 19000 volt, mert rá jött a német áfa meg még a szállítás. Ha a magyar áfa is rájönne akkor annyira nem érné meg külföldről rendelni, ha még a mi gigászi áfánk is rájönne.

Ezt rosszul tudod, már évek óta EU-s jogszabály, hogy online vásárlásnál az ÁFÁ-t a kiszállítás helye szerint fizeted, és a webshopoknak képesnek kell lenniük a célországnak megfelelőt alkalmazni. Ez pont azért van, hogy az áfaelkerülés miatt ne rendeljen mindenki az alacsonyabb értéket használó országokból. A két áfa nem adódik össze, pl nem a németre jön még a magyar, hanem kizárólag a magyart kell felszámolnia az eladónak, mindezt pedig a checkoutnál kell feltüntetnie. Ha nálad nem így volt, ott bizony a webshop szegte meg az aktuális jogszabályokat.

Na jó, szerencséd van :joy: , mégis a mi áfánk jön rá.

Sziasztok! :smiley:

Én is tervezek rendelni amazonról, sajnos amit szeretnék csak az USA oldalon elérhető (Twitch merch) és hát túrom egy ideje a netet, de valahogy képtelen vagyok felfogni, hogy mi ez az egész.

Oké, 20$ a termék, eddig oké, 13.15$ a szállítás, de pontosan mi az a 10.09$-os “Estimated Import Fees Deposit”? :face_with_raised_eyebrow:

Hallottam már ÁFA-t, vámot, szállítást…
Vám nincs erre a termékre, mert nem éri el az ára azt az összeget. A szállítás külön van. Akkor csak a áfa lesz az?

Bocsi, hogy hülyeségeket kérdezek, de elég azért szeretném tudni, miért fizetek ki majd 13k-t :sweat_smile:

Ha csak lefordítod/fordítóba beírod, rájössz, hogy az. Vám.
egyébként a vámhatár 7 euro/dollár.

Áfa mindenre van, vámnak van összeghatára. Ha kiszámolod, ki is jön. Alapár+szállítás és a +27% áfa az a kb 10 dollár. Ugyanis az áfa alapjába a szállítási költség is beletartozik.

Oh. Igen. Minden világos. És kifizetem és megjön postán. És nincs vele több dolgom, igaz?

Valószínűleg nincs, ennyire kis értékű csomagokkal nem szoktak szórakozni a vámon.

Köszi szépen :smiley:

Szia !

Én a UK-ben élek és mindent szinte az amazonról veszek. Persze előtte meg guglizom az árakat, mert volt, hogy drágább volt ott a termék amit venni szerettem volna. De a viszont az esetek 90%-ban nagyon jó áron dolgoznak és ha van prime-od ( a UK-n belül) másnapra meg is kapod a terméket. Volt, hogy este 11:40 kor rendeltem egy könyvet és másnap reggel 10-re bedobták a postaládán. Szóval nálam eddig az Amazon 10/10