AMD EDC CPU issue

Szevasztok Ninjonok!

Tech témában lenne kérdésem hozzátok (mily meglepő) ugyanis már a lehető legtöbb fórumot átkutattam, hogy megoldjam a problémám, de mind hiába. AMD fórumokon és Linusék fórumán is jártam már, na de mi a baj?
Nemrégiben vásároltam egy gépet első sorban az itteni konfig alapján raktam össze (Enthusiast - AMD) de a konkrét buildet itt láthatjátok:

-MSI X470 GAMING PLUS
-AMD Ryzen 7 2700x 3.70GHz AM4 BOX Wraith Prism
-PATRIOT 16GB Viper LED DDR4 3200MHz CL16 KIT PVLW416G320C6K
-INNO3D C108TB-1SDN-Q6MNX GeForce GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X Black ChiLL PCIE
-TOSHIBA P300 2TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 HDWD120UZSVA (ö1)]
-CRUCIAL 500GB MX500 SATA 3 2.5
-ZALMAN ZM1000-ARX 1000W
-BE QUIET! Silent Loop 240mm

Hardweresen minden rendben van de az EDC CPU használat amit az AMD külön programjában a Rzen Masterben lehet leolvasni azt írja, hogy 90% felett veszi fel az Ampert gaming alatt. Ami azt okozza, hogy rendesen fut a játék nincs fps baj se semmi, majd egyszer csak lefagy a gép és csak az újraindítás segít rajta. Mint mondtam utána olvastam már a témának. Tanácsoltak windows energia takarékos beállítás váltást aminek lényege, hogy a procihasználat minimális szintje 20% alatt legyen. Nekem most kiegyensúlyozott van 5%-os min. beállítással és így most sikerült azt elérni, hogy játékon kívül mikor csak a böngésző megy 20-40% között van az EDC CPU használtság.

Ne tévesszen meg senkit a 75% játék közben ugyan úgy felmegy 90-100% közé de amint lerakom a gamet tálcára leugrik. Olvastam még azt, hogy a BIOS-ban kell állítani a Precision Boost Overdriveot autorol enabledre vagy manualra. Egyik sem vált be ugyan úgy maximálisan 168 Ampert tud felvenni a processzor és játék közben ugyan úgy lefagy. Itt tartok most, van valami ötletetek? A segítséget előre is köszönöm.

Ha hőmérsékletek rendben vannak és semmit nem állítottál el kézzel, akkor nemhiszem hogy PBO miatt fagyna a gép.

Én inkább memóriára gyanakodnék. Ahogy látom XMP profil nincs beállítva rajt, lehet hogy 1.2V-on nem stabilak teljesen a modulok még 2133-on sem (láttunk már ilyet…)

BIOS-ban tessék beállítani XMP-re a memóriát, úgy 1.35V-on kéne mennie a moduloknak, SOC feszültséget meg tán elméletben 1.085-1.1V-ra beállítja a lap magától.

Már csak azért is valószínű amit mondasz, mert 168 ampert ha ráküldenénk erre a procira, igencsak kb azonnal az örök vadászmezőkre távozna, kellemes füstjelek kíséretében.

Azt azért nem, de azaz össz áramfelvétel. Nem minden része megy akár 1V-on se, a gyári max. TDP meg 140W XFR-el.