AMD Gamer PC

Sziasztok!

Gamer PC vásárláson gondolkozom, és már rengeteg videót és forumot meg véleményeket olvasgattam és a ti véleményeteket szeretném kérne, hogy mi a véleményetek erről a konfigról, mit lehetne korszerűbbre cserélni .

Gépház : Fractal Design Meshify C TG Mesh
Házventik : SilentiumPC Sigma Hp Corona 2db 140mm + 1db 120mm
Tápegység: FSP Fortron Hydro G 650W
Alaplap: ASUS Rog Strix X470-F
Processzor: AMD Ryzen 7 2700X
Processzor hűtő: NZXT Kraken X62
Videokártya: Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB
RAM: G.Skill 32GB Kit DDR4 3200MHz CL16Trident Z RGB 2x16GB
M2 SSD(OS): Patrion VIPER VPN 100 256GB
M2 SSD(Games): Patrion VIPER VPN 100 512GB
Winchester: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB

Egy 144Hrz es Samsung WQHD 27"-os CJG5 monitorral-tolom és jó lenne ha minden a lehető legszebb grafikán menne, a lehető legjobb Fps számmal.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Felesleges vizezni, nincs szüksége ennyi hűtésre a procinak, teljesen elég a gyári.

Ezen kívül nem látom értelmét 2 külön SSD-nek, az árukból ehetsz 1 darab 1 terásat.

Baj egyébént nincs a konfiggal, esetleg alaplapból elég egy MSI B450 Tomahawk MAX is.

Ha csak játékra kell akkor szerintem ramnak elég a 2x8, en is meshify c hazba epitettem es b450 aorus elite-t raktam bele, eddig meg vagyok elegedve azzal a lappal , nem tudom szukseges e 470x (bar nem tudom mennyibe kerulnek most szoval lehet megeri)

Ja és nem tudom mit mennyiert szereznel be, de lehet hogy 2700x helyett jatek szempontjabol jobban megerne egy 3600 vagy 3600x, lehet kevesebb mag de a 3 gen ryzenek jobban teljesitenek jatekokban az ipc növekedés miatt (1080p-nel legalabbis igen, afelett mar kezd a proci kevesebbet számítani)

Jelenleg elég, de már most is van ami telenyom 16 gigát, és mivel lent vannak az árak, nem rossz ötlet most 32-t venni.

Procival kapcsolatban ugyan ez a helyzet. Épp lehet kicsit jobb a 3600 (X-et nem éri meg venni), de amelyik játéknak kevés lesz a 6 mag, ott már egyértelműen a 2700X jobb lesz, valamint 1440p-ben úgyis a GPU lesz a fontosabb.