TheVR Fórum

AMD PC vélemény

Sziasztok, véleményt szeretnék kérni az alábbi összeállításhoz. Alapja a build ajánló és egyéb indított bejegyzések. Nem vagyok egy informatikai zseni!

Le szeretném cserélni a kissé elavult pc-m
Keretet hiába írok meg a videokártya úgyis fel rúgja az egészet.
Játék a cél jelenleg nagy World of tanks fan vagyok de így mást is ki tudnék próbálni megfelelő géppel.

Proci: Ryzen5 3600 // 3500x
Venti: SilentiumPc Fera5 // Be quiet! Pure rock slim2
Ram: CrucialB DDR4 3200MHZ 2x8
Alaplap: Asus TUF Gaming b550m plus // itt mivel másabb pl egy MSI MPG B550 GAMING PLUS
VGA: Itt függ a beszerezhetőségtől. Gigabyte 6600xt esetleg 1660super de kacsingatok a 3060 felé csak annyi típus van nem igazodok már ki rajtuk.
SSD: Kingston A2000 500GB M.2 PCIe
HDD: Toshiba P300 2TB
Táp: Seasonic focus gx 650 gold+
Ház: Fractal Design Mesh C ablakos

Esetleg ötlet valami RGB-hez ami szépen megvilágítaná a dolgokat a házban ha már ablakos.
Véleményeket javaslatokat tippeket előre is köszönöm! Lehet másnak is tudunk segíteni.

1 Like

Msi komolyabban veszi a termékeit.
Asus nagyon túláraz és a tuf az alsó kategória náluk.

A típusok itt jelen árazások mellett nem játszanak. Amelyiket jó áron be tudod szerezni és legalább 2 venti van rajta.

Nekem is ilyen házam van.
Ha világítós a lap és a kártya is, akkor nem kell bele több. Az úgy szépen kiadja magát. Tapasztalat alapján extra szalaggal már bántóan fényes sötétben.
Igaz nekem a világos és nem a sötétített üveges változata van.

Egyébként ámen a buildre :smiley:
mehet kosárba :+1:t2:

4 Likes

Alaplapban még mindig az Asus marad a zászlóshajó, bár igaz, a felsőbb kategóriában

4 Likes

Tehát ha nekem jobban bejön az MSI kis világítása akkor nyugodtan választhatom azt is?

A kártyánál pl a márkákat se nagyon ismerem. Nyilván ott az MSI ASUS de most elérhetők pl ASrock, XSX vagy PowerColor. Én ezekből egyiket se ismerem.

Mindenképp 2 venti de azt se bánom ha 3 van rajta.

A fény miatt nem biztos hogy fogok tudni venni RGB-s kártyát. Max akkor meg oldom egy hátsó RGB-ventivel.

Meg vagy elégedve a házzal?

Igen

Ezeket a márkákat hagyd is… Most minden gyártó nekiállt videokártyákat is gyártani, ami nem túl biztató… Asus, MSI, Gigabyte (bár velük is vigyázz jelenleg), Gainward/Palit, EVGA, kb. akik megbízhatók eddig a 30xx szériában. Egyértelműen MSI/Asus van az első helyeken.

30xx-en mindenképp 3 legyen, kettő az lófütty…

2 Likes

6600xt-nél irtam ezeket a márkákat. Kicsit szimpibb mint a 3060 és abból most csak LHR-esek vannak.

A többit kb mint leírta @Error

A házzal pedig teljesen meg vagyok elégedve.
hátul 12cm venti.elől 2db 14cm.
Hűt, mint állat.
jól néz ki és nem foglal akkora benga helyet.
Egyedül azzal tudja önszivatni magát az ember, ha nem modulális a táp, mert a fölös kábeleket macerás lenne eldugni, de fél vagy full modulárissal ez nem jelent gondot.

Plusz nekem fekete-sárga a build, így az előlapját(mivel cserélhető) sárgára cseréltem. (nagyon baszó).
Alzán szokott fillérekre akciózva lenni.
rendesen kb 4000ft, én 780-ért vettem.

3 Likes

6600xt-nél a Sapphire talán az egyik legjobb gyártó (ATI óta gyárt Radeon-okat), esetleg még az XFX, bár ezzel a márkával személyes tapasztalatom nincs.

3 Likes

Néztem sok fajta szín van és tényleg baszón néznek ki köszi a tippet !
Elvileg amit ki néztem az moduláris táp szóval azzal akkor nem lesz gond.
Magyarországon egyenlőre Sapphire vagy ASRockot látok.
Nemtudom rendeltetek-e már német oldalakról nekem ott nincs tapasztalatom.

Későbbiekben szeretnék 144Hz-s monitort el viszi majd a build 1440-ben is vagy maradjak 1080-nál?

1 Like

A 6600XT 1440p-re inkább kevés, főleg 144 Hz-en oda legalább egy 6700 XT kellene.

A német shopok nagyrésze nem szállít ide, így külső csomagküldő szolgálattal, mint a mailboxde tudod megoldani. Ott regisztrálnod kell az oldalon, kapsz egy ID azonosítót, majd amikor rendelsz a szállítási címnél a neved mellé megadod ezt az ID számot is, illetve címnek az ő címüket írod be (ezt reg után megadják) és majd ők továbbítják neked az árut. Ez persze jár egy plusz posta költséggel, de még mindig jóval olcsóbb mint a magyar boltokban, már ha egyáltalán lehet kapni.

4 Likes

Így állítanak ki számlát magyar cégre ha csak németbe postázzák?

A számlázási cím lehet eltérő a szállítási címtől, viszont több mint valószínű hogy csak EU-s formátomú adószámot lehet megadni amivel nem minden cég rendelkezik.

Azt látom hogy túlfeszültség védőből az APC SurgeArrest essential az ajánlott. Esetleg szünetmentes tápegységből melyikek? Sajnos vidéki vagyok és sokszor előfordul áramkimaradás használatkor :confused:

A túlfesz védelem alapvető, az kell. Amennyiben sűrűn van ingadozás, áramkimaradás felétek, akkor mindenképp célszerű egy UPS-re beruházni. A leendő konfigod alapján egy 700W-os UPS kéne, minimum (de célszerűbb egy 800-as):
Pl.:

Hát azt nem mondom hogy sűrűn de kb fél evente 1-2x elkap pont gépezés közben. De azért ennek elég húzós ára van :open_mouth:

Sajnos nagyon drágák, igen. Ill. számolni kell a “folyamatos” akkucserékkel is. (bár az szerencsére nem olyan nagyon drága, 1-3 évente ~12e forint körül van, ha dupla akkus)
Viszont megéri, mert nem döglik meg a még drágább PC és monitor. :slight_smile:

1 Like

Ennyiért éppen arra elég hogy ki tudjam kapcsolni a rendszert?

Igen, kb. 10-15 percet kapsz egy ilyen méretű UPS-től. (fogyasztásfüggő, meg érdemes a modemet/routert is ilyenről használni, ha netes játékról van szó)
Többnyire ezek a kütyük irodai felhasználásra lettek kitalálva ugye, ahol elég nagy gáz, ha áramszünet miatt megy el egy napi meló.

4 Likes

Azért ennyire komoly nem kell mert általában egyből vissza jön szóval arra kell hogy éppen offolni tudjam. Ment a rendelés a cuccokra :checkered_flag:
Ezen a tápon még át rágom magam.
144hz 1080p monitor a jövőben, buildből melyik a legjobb? Esetleg ő? : MSI Optix G242 - 24" - IPS - FreeSync

El készült a kicsike😍

6 Likes