TheVR Fórum

AMD PC vélemény

Nagyon baba, használd egészséggel!:smiley: Megkérdezhetem hogy a videokártya végül mi lett?:grinning_face_with_smiling_eyes:

persze, MSI rx 6600xt gaming
(hardverapro)

Néztem a biosban, a ramom pl csak 2666 mhz-n fut. Van valami program vagy oldal amivel optimalizálni lehetne? Esetleg tesztet futtatni a többi alkatrészre is?

1 Like

Ha a RAM-jaid 2666 Mhz-nél magasabb órajelre képesek, akkor az alaplap UEFI/BIOS-ában tudod engedélyezni az XMP profilját. Ha jól emlékszem, DDR4 RAM-oknál minden órajel, ami 2400 (vagy ezek szerint 2666) MHz felett van, túlhajtásnak számít akkor is, ha egyébként a RAM bőven magasabbra lett tervezve, ehhez kell az XMP (Asus-nál DOCP) bekapcsolása.

2 Likes

Hát ugye 3200Mhz irták. Nemtudom ez direkt van levéve mert tartósabb?
Valamit néztem ott a ram profiloknál de rengetek értéket lehetett állítani annyira nem mertem bele nyúlni.

Semmit nem számít tartósságban elvileg az órajele, bizonyos határokon belül. Alapból le van véve. Az órajelet az alaplap kezeli, procihoz igazítva. Ha jól emlékszem 2400 MHz felett már tuning órajelnek minősül. De ha felveszed 3200-ra érezhető lesz a javulás AMD vonalon.

1 Like

És ha XMP profilt választok ki nem lesz jobb a helyzet?

XMP-vel kell beállítani.

1 Like

Mindneképp XMP profillal állítsd be 3200 MHz-re. AMD igényli a gyors memóriát, ez alatt érezhetően veszít a teljesítményéből. Senki sem használja 2400 MHz-en, csak ennyi a gyári alapérték.

3 Likes

Még egyvalamit hozzátennék: ha esetleg te vagy egy ismerős segítségével frissíted az alaplapod UEFI-jét / BIOS-át, az XMP profil mindig visszaáll alapértelmezésbe, vagyis kikapcsolódik (nálam ASUS X570-es alaplapon minden frissítés után legalábbis). Olyankor csak újra be kell lépned a BIOS-ba és engedélyezned újra az XMP profilt.

2 Likes

Igen egyből bios frissítést csináltunk msi-nek a legújabbjára. Akkor majd meg nézem de úgy emlékszem 2 porfil volt és mindkettőn ugyanúgy 2666mhz volt.