AMD Radeon R7 Performance series Ram

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy amióta beleraktam a címben említett ramot azóta ha terhelés alá rakom például elindítok egy játékot akkor pár másodperc után leáll a gép mint pl egy áramszünetnél.
Külön illesztőprogrammal megjelenik a tuning menü a BIOS-ban! Gyárilag 1866mhz-s de csak 1600on megy amíg az illesztőprogramot(AMD-overdrive) fel nem telepítem, a gyári 9-10-9 es időzítés is úgy néz ki hogy 13-11-13 a overdrive nélkül.
Ha nem játszok akkor viszont nincs vele semmi baj, a rendszer észleli és 1866on fut is…
a kérdés hogy az alaplapom nem támogatná a ramot?
Alaplap: MSI 970 Gaming
Proci: AMD FX-8350
Előtte hyper x fury black ram volt benne, azzal gond nélkül ment 1866on minden gond nélkül pedig az sincs a ram support listán az alaplapnál…
Azért erőltetem ezt a dolgot mert tuning ramok elvileg és jól lehet húzni és ha már van akkor ki szeretném használni

Miért nem volt elég a HyperX memória? Ilyen setup mellett amúgyse nyernél sokat gyorsabb rammal

Attól függetlenül még ugyan úgy kikapcsol a gépem ha nincs benne, akkor is.

Tedd vissza a HyperX-et. Azt írtad azzal működik. Felesleges volt Radeon memóriát venned, kétlem hogy túl sikeres kit lenne mert sose hallottam róla. Maradj az eredeti kitnél, 1866MHz-en és legyél vele boldog. Kétlem hogy a Radeon memóriát 2000MHz fölé tudnád húzni

Azzal is kikapcsol mostmár

Frissítheted esetleg a BIOS-t, és előtte még vedd ki a gombelemet az alaplapból egy 10 percre, tedd vissza és próbáld meg úgy

Milyen táppal hajtod a gépezetet?

Amióta beleraktam a ramot azóta csinálja szóval nemhiszem hogy a táp a baj

Az egyáltalán nem zárja ki hogy táp a gond…