AMD Ryzen 3 2200g

Van 20.000 teszt youtubeon. Megnézed, és máris kiderül.

4 Likes

LOL -ra elég lesz, a többire nem. Én inkább R5 2400G -t ajánlom, ha nem akarsz GPU -t. Azzal még kezdeni is lehet valamit.

Nekem ilyen van, és ahogy már írták előttem is LOL-ra jó(bár én csak egyszer teszteltem unokatesó kérésére), a többire nem igazán alkalmas .

Én erősen tuningolva se voltam képes 1080p-ben számomra elfogadható grafikai beállítások mellett (értsd: közepes) játszani vele. CS:GO-ra és LOL-ra elég, GTA V-re szerintem egy kicsit necces, Battlefield szintén. Overwatch még minimum beállításokkal is képes volt beesni 50 fps alá, Diablo III szintén. 2400G nem nagyon éri meg a másfélszeres árat, hiszen a GPU nem erősebb benne annyival, hogy túllendülj ezeken a problémákon, legfeljebb egy fokkal kevésbé lesznek zavarók.

2 Likes

Árban jobban jársz mint egy R3 1200 + RX550 / GT 1030 kombóval, illetve a CPU elég lehet még egy későbbi GTX 1060 / RX 570 / 580 teljesítményű GPU upgradehez.

Én azt mondanám ha nem sürgős a vásárlás, akkor spórolj még és R3 1200 + RX 570 4GB kombó indulásnak. Aztán később esetleg egy CPU upgrade ZEN2-re.

4 Likes

Én is így indítanám.

S egy AMD Ryzen 1200+GTX 1050 2GB OC?

Ha kapsz nagyon olcsón GTX 1050-et (használtan 30-32 ezer forint körül mérik őket, annál többet semmiképpen nem adnék értük), akkor okés. 40-45 között már hemzsegnek az eladó garanciális Radeon RX 570-ek dupla annyi memóriával és vagy 70 százalékkal magasabb teljesítménnyel.

1 Like

Ha már használt, és 30k, akkor 960 inkább :smiley:

Arra már szinte biztos, hogy nem lesz garancia (plusz még régebbi) és nem fog működni FreeSync-kel sem, ha igény mutatkozna rá idővel. A teljesítmény csak egy dolog :slight_smile:

1 Like

Hát aztán ha nincs rá garancia… aki megbízik használt cuccban annak általában mindegy, garancia ide, vagy oda. Ha megbízható oldalról veszel, és méginkább megbízható fickótól, elhiheted, nem fog holnap meghalni. Hardveraprón pl én edsig csak megbízható palival találkoztam, (gépem fele onnan van) semmi sem gyulladt ki, és nem lett csernobil se a házból, pedig már rég lejárt róluk a garancia. :smiley:
Szóval teljesítményért sokmindent, de kinek mi. Úgy gondolom, hogy aki hozzám hasonlóan nagyon szűk keretből próbál minnél többet kisajtolni, az nem a garanciára fogja verni… :smiley:
Azt meg már nem is merem mondani, hogy mostanába 35k körül Gtx 780-akat is láttam, az még jobb deal lenne, de ezt így margóra… :smiley:

Szvsz jobb biznisz valamivel kisebb teljesítmény + adaptive sync mint a kicsit nagyobb, screen tearinggel/stutteringgel, főleg ha tervben van monitor vásárlás is, vagy esetleg már van is Freesync képes darab a háznál. Garancia ide vagy oda. Persze a garancia is jobb ha van, mintha nincs.

Nekem most ilyen van és nem mondom FÚBAZZE ÁLLAT mert azért nem, DE ahhoz képest hogy mibe kerül hát elég jó vétel. R6 40FPS alá nem megy de 50 főlés se, viszont teljesen játszható vele, nem akad. Spec én GTA5-t egy GT635M 2GB-os 6 éves laptop GPU val toltam 30 FPS-el kb… közepes beállítással szóval ez is szépen viszi biztos. Van egy ilyen PUBG copy Ring of Elysium nevű játék 35 40 FPS el megy teljesen játszható, ilyen porvihar szerűségben megtud nyekkenni benne de annyira nem gáz. ETS2 Promods szét modolva full grafon 30 FPS korrekt fluid kép. CSGO-t még nem néztem, de bőven elég kell legyen neki.
Egyszóval azért hanyatt esni nem kell tőle, de az árához képest elég jó. Mondjuk úgy a proci mellé kapsz ingyen egy VGA-t kb… Én nem csalódtam benne, még talán többet is hoz mint amit vártam tőle.
A 2400G meg úgy kb 5-10 FPS-el bír többet produkálni szóval az nem éri meg a felárat.

Egy rendes VGA azért jobb választás, szóval, ha van pénzed akkor legalább egy GTX1050Ti-t vegyél, de ha boltból vennéd újan akkor már lehet egy húszassal drágábban 1060 6GB-is kapsz, vagy használtan, de abban bányász lutri benne van. ( 1050Ti újan kb 60K / 1060 6GB 83K Alza árak )

Annyit fűznék hozzá, hogy az nVidia kártyák nem érik meg jelenleg, mert az RX-ek azonos árakon/olcsóbban lényegesen erősebbek.

1 Like

Úgy igaz, ez lemaradt. Köszi! :wink:

Nem használtan venném.

http://m.cel.ro/calculatoare-desktop/diaxxa-light-gaming-ryzen-3-1200-3.1ghz-1tb-8gb-ddr4-gtx-1050-2gb-oc-gddr5-pNCo1NTUq-l/

Ezt a gépet akkarnám megvenni.
De kb. 2-3 honap mulva vennék más videokártyát.

Az ilyen előre összerakott gépeket érdemes elfelejteni.

Általában:
A létező leggagyibb alaplap
Rossz szellőzésű ház
Gagyi táp
Lassú ram jellemzi őket.

Ha megnézed, erre is igaz jópár. A320 szériás alaplap ami kb irodai felhasználásra van kitalálva, a ház talán okés, a memória csak 2666mhz, és abból is csak 1 stick így a dual channel sem megy, a tápnak meg még a márkáját sem merték leírni…

Plusz még ár értékben is siralmasak.

Sok helyen látom, meg már facen is láttam olyat, aki hirdeti magát és a nagy profizmusát gépösszerakásban… aztán mindenből a legalját akarja rád sózni dupla áron…
Na DE Ryzen mellé illik venni legalább 3000MHz -es RAMot, B450-es lapot. Szerintem…

Enyém:
-AsRock B450M Pro4
-Ryzen 2200G
-Patriot Viper 4 2x4GB 3000Mhz RAM
-Samsung EVO 860 SSD (ha jól emlékszem, nincs a közelemben a doboza)
-Táp: Mivel nem volt pénzem és gyorsan kellett a gép, egy nBase 500W-os 6500Ft-os rettenet. (vagy 5500??)
Egyébként ennyiért van rajta egy 6pin-es VGA kábel is. Matt fekete és harisnyázott… :smiley: A venti benne egyébként zúg búg. Azért is ezt vettem mert már ismertem, családi kis gépbe is ilyen van 1050Ti is szalad benne, 5 éves, Semmi baja csak a venti hangos. Szóval szorultság esetén egy ilyennel ki lehet húzni. (Egyébként tervezem cserélni mielőtt még megvertek érte :smiley: )
Ház egy Kolink futurisztik izé, oldalt plexi elől plexi alul szellőzőnek álcázott rácsos kialakítással ahol a lepke fing sem szalad át, de kitördeltem a peckeket és már szelel is.
Na nekem ez így kb 100K volt. 3 ColerM JetFlo ventivel együtt, SSD már megvolt azt nem számoltam bele.
Szóval spóroltam rendesen, leginkább a tápon, de azt leszámítva szerintem nem rossz alap.

Na most előre összerakottat, ennél gagyibb lappal meg RAM-al, drágább de nem jobb táppal veszel valami nagyon csicsa dizájnú házban ami full plexi 3/4 ventivel, amiből az előlapik csak pörögnek ,mert nem tud hol szívni… Ár 130 és 150-ezer körül, ha van benn egy 1050 2G VGA akkor már simán 160k ért adják. Megéri? NEM.

Szóval inkább javaslom kukkants rá a Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek? -re és nézz szét ott.