TheVR Fórum

AMD ryzen 5 2600x vagy i5-9600k vagy amd ryzen 7 2700x

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a tegnapi tanácsokat és elnézést szeretnék kérni tőletek a hülye önfejűségem miatt.Rájöttem hogy tényleg nem kell egy 1060-as mellé i7-8700k nektek köszönhetően amivel megspórolhatok akár 30-60k-t is szóval még egyszer köszönöm nektek.

Ami most a lényeg: utánanézegettem a prociknak és nem tudok dönteni a 3 közül mivel a 2600x 60k-ért elég jó így kicsit bizonytalan vagyok amiatt.

Ugye jelenleg az i5-3470-es procimat váltom le…
GPU:gtx 1060 6gb ez maradni fog…nem tervezem váltani.

Ha ryzen akkor az msi x470-es alaplapot néztem ki neki.
ha intel akkor az msi z370 a pro alaplapot.

Tegnap ugye a proci hűtése miatt írtam na annak is jobban utánanéztem és ezt a szépséget találtam : Noctua NH-D15

Számítógépházat is tervezek cserélni szóval nagyon szívesen hallok olyan javaslatokat amelyek kompatibilisek lesznek a konfiggal és elfér a proci hűtő is.

A válaszokat előre is köszönöm és még egyszer bocsánat a tegnapi önfejűségemért.

Egy 2600X-el vígan elleszel jó darabig, és ha nem akarsz túl sok pénzt ölni alaplapba, akkor elég egy B450-es lap is (pl MSI B450 Tomahawk).
E mellé nyilván kelleni fog egy 3000MHz-es dual channel memória kit az alaplap támogatott listájáról.
2600X-re felesleges egy NH-D15, de ha azt szeretnéd, csak nyugodtan. Ehhez nagyon hasonló a be quiet! Dark Rock Pro 4, ami szerintem sokkal jobban néz ki.
Számítógép házra jó lenne ha írnál keretet, de egy Fractal Design Meshify C igazából nagyon jó ház az árához képest, ha belefér, én azt venném

Köszi a választ.Igen ilyen árban kerestem gépházat kb. 20-30k környékén majd utánanézek annak amit írtál,a memóriához annyit hogy a ryzen 2933mhz-ket ajánl szóval abból néztem ki 2x8gb-ot.

Igen, inkább egy 450-es chipszet a Ryzenhez + a QVL láistából ram.

Nyugodtan vegyél 3000MHz-es kitet. Ha van keret 2700X-re és egy passzoló alaplapra, akkor lehet érdemes lehet azzal menni, és akkor egy jó ideig nem kell új procin gondolkodni, plusz streamelni is tudsz ha úgy érzed.

1 Like

A 2600x-el nem tudnék szerinted olyan minőségben streamelni? amúgy meg az a 40ezer forint különbség érződne annyira egy streamen,ritkán streamelek akkor is csak ismerősöknek inkább gamingre használnám.

2600X is teljesen jó :slight_smile:

De szerinted ér a ryzen 2700x 40ezerrel többet? mert ha igen akkor azt venném meg,így i5-3470-ről valami “sokkal” jobbra vágyok

Pure gamingre nem. Ha esetleg bármi mást csinálsz, vagy rendszeresen streamelsz, akkor megéri, viszont kelleni fog mellé egy drágbb X470-es lap is

Ha csak játékra, akkor nemhiszem.

Értelek titeket,akkor szerintem ryzen 5 2600x lesz a választásom és egy b450es alaplap

Ebbe számolj bele egy új memória kitet, olyan 40k-tól fölfelé. És azért majd írd le hogy milyen lap mellett döntesz, hogy jóváhagyhassuk :slight_smile:

Rendben.De azért a 2600x is egy nagy előrelépés lesz az i5-3470-hez képest ugye?

Természetesen, ne aggódj. Viszont a gyors memória tényleg nagyon kell a gyors memória, erre figyelj

És milyen hűtést ajánlanál neki mert ugye a dark rock pro 4-et arra írtad hogy hasonló mint a noctua nh-d15?

Összességében így néz ki a teendők listája :
(monitor csere minimum 75Hz, de a 120Hz/144Hz ajánlott)
Ryzen5 2600x processzor
xxxxxx 450 xxxxx alaplap
(alaplap gyártói oldaláról 3000MHz-s rama QVL listából, amit a pénztárca ebged 2x4GB, 2x8GB a lényeg a Dual Channel)
a noctua nem biztos hogy jó választás, nekem voltak rossz tapasztalatim, nem hűt annyi TDP-t mint amennyit a gyártói oldalon a specifikáció mond. Enermaxnak vannak jó folyadékhűtései, 40e körül, de a BeQuiet is elég jókat csinál. (p.s.: levegőátáramlásos)
majd a későbbiekben egy videókártya, de az még a jövő zenéje

Igen, szinte ugyanaz a teljesítményük, csak a DRP4 vállalhatóan néz ki :smiley:
2600X-re viszont elég egy Dark Rock 4, vagy egy Pure Rock, vagy esetleg Hyper 212 (RGB) Black

Samsung LS22D300HY LED-es monitor, 21.5 jelenleg ez a monitorom van 60hz-es erről érdemes lenne váltani vagy ráér a váltás még?

Ráér, amíg nem veszel új videokártyát

Akkor jó,valamint tudom h gyorsan utána lehetne nézni de b450-es alaplappal nem lesz olyan hogy nem overclockolható a proci ugye?