TheVR Fórum

AMD ryzen 5 2600x vagy i5-9600k vagy amd ryzen 7 2700x

Lehet , hogy azt félreírtam és nem ide szántam. De ha jól látom 60Hz-es , érdemesebb majd később feljebb menni, ha váltasz videókártyát is.
utólag is bocsi!

Bx50 és Xx70-es alaplapokban tudsz overclockolni :slight_smile:
Ez nem Intel falva, ahol ki kell belezned a pénztárcádat hogy overclockolhass egy alapból is drága procit :smiley:
Végülis melyik alaplap mellett döntöttél?

MSI B450 GAMING PLUS és 16GB 3000MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL15 vélemény? A gépházról még nem döntöttem meg a hűtésben se vagyok biztos de lehet az lesz amit ajánlottál dark rock 4 de még utánanézek

Szerintem egy Tomahawk alaplappal jobban jársz, ár-érték arányban fantasztikus, vagy esetleg Gaming Pro Carbon AC (van belőle B450 és X470-es verzió is)

1 Like

MSI B450 TOMAHAWK erre gondoltál?

Igen arra, az nagyon jó lap. Vagy a gaming pro carbon.
Hűtőnek esetleg egy Noctua NH U14S? Méretéhez képest nagyon jól hűt.

Erről a gépházról vélemény: FSP CMT520 ?

25e Ft körül:

• Cooler Master MB500
  • NZXT S340 Elite
  • Phanteks P350X + egy 140-es venti

Szóval a konfig:

CPU: Amd ryzen 5 2600x 3.6ghz

GPU:gtx 1060 6gb (az már van)

RAM: 2x8gb ddr4 hyperx predator cl15 3000mhz

Ház:FSP CMT520

Proci hűtő:Dark rock 4 (még nem biztos)

Táp:cooler master B700 (már van)

Alaplap:MSI B450 tomahawk

Vélemény?

Még egy kérdés.Sajnos az alaplapot annál a webshopnál nem lehet venni ahol a többit veszem(pcx),de még ott sem található ahol általában szoktam venni(emag,aqua,pcx).
Mit ajánlotok ipon,alza,bestmarkt,compker közül?

Már hogy a 4 közül melyiket? A Bestmarkt-on kívül mindegyiket merem ajánlani

Compker.

Hát még van egy-két hely ahol lehet kapni az alaplapot : focuscamera,merlin,magicomp és kazy…máshol nem még fel van tüntetve a pcx is de ott tomahawk nem található

Most ez is lehet hogy hülye kérdés de megakarok győződni az msi b450 tomahawk-ba jó az nvidia-s vidikártya…mármint hogy nincs olyan hogy egy amd-s processzor foglalatos alaplapba csak amd-s vidikártya menjen bele.
UI:egyáltalán nem tudom hogy felépítésben van e különbség amd és nvidia kártya között…eddig az amd-s procikről se tudtam sokat,de szerencsére tegnap a tanácsokat késve ugyan de megfogattam és utánanéztem a prociknak

Nincsen ilyen. Egy PCI-E csatlakozós kártya mindig működni fog egy PCI-E csatlakozóban.
Alaplapból esetleg még nézhetsz egy MSI B450 Pro Carbon AC-t is

1 Like

Háát…nem tudom,46k alzán,konzolok szervizén már 51k és ezt a tomahawkot elég jónak vélem 36k-ért

Mindkettő qrva jó lap, egyikbe sem fogsz csalódni. A Carbon talán picit jobb, abba asszem amúgy wifi is van.

Lehet hogy a dark rock 4 nem lesz jó mivel az csak részben kompatibilis a B450-es alaplapokkal,mármint hogy a be quiet! oldalán sárgával van az összes b450-es alaplapra a pipa:usability of RAM slots limited.

Be is bafna ha nem lenne jó rá :smiley: azt szinte bármire rárakhatod !
Dark rock 4 pro
Socket compatibility Intel: LGA 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011(-3) Square ILM / 2066
AMD: AM2(+) / AM3(+) / AM4 / FM1 / FM2(+)

1 Like

https://www.bequiet.com/en/motherboardcheck igen jó rá nem azt mondom
csak nézd meg ezt,sárgával van a pipa usability of ram slots limited…ez nem tudom pontosan mit jelent de valami olyasmi lehet h nem lehet mind a 4 ram helyet használni miatta?

ilyen szépen felette van. de ez a pro