AMD Ryzen 5 proci kérdés + vidikártya és alaplap

Sziasztok!

Segítségeteket és a véleményeteket szeretném kérni!
Az alábbi 3 Ryzen 5 proci közül ti melyiket javasoljátok és a választott processzor mellé milyen videokártyát és alaplapot javasolnátok?

AMD Ryzen 5 1600 AF
AMD Ryzeb 5 1600x
AMD Ryzen 5 2600x

Lenne akkora különbség, ami megéri az 1600 AF-nél magasabb proci választását?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm! :slight_smile:

Ár függő
Mire használod?
Mi van mellette?

Én 1600AF-et vennék, ha több kellene akkor meg ugranék a 3600-ra

3 Likes

Így van, jelenleg kb AF vagy 3600 ami értelmes opció.

Alaplapból a szokásosan ajánlott MSI MAX széria, GPU meg attól függ mennyi van rá.

3 Likes

Gamer gép lenne és olyan 150-200 Ft a keret. Esetleg olyan build amit lehet később fejleszteni, de ahogy mondtad ha nem lenne elegendő a jövőben az 1600 akkor cserélhetem 3600 ra :slight_smile:

A keretem 150-200 ft a teljes gépre. :slight_smile:

Ebbe a keretbe a standard B450 lap + 1600AF + 2x8GB ram + RX570/580 az ajánlott (esetleg 1660 ha a többi adott)
500W táp ajánlot a build ajánlós tipusokbol.

4 Likes

Köszönöm a válaszod!

Starter Plus build SE build. Ha esetleg még tudsz hozzátenni 10k-t, akkor RX 580-al.

1 Like

Ahh Isten vagy!!!
Még 1 kérdés, ha lehetne, de bocsánat ha hülyeséget kérdezek!

Az említett RX 580-ból mindegy hogy XFX, SAPPHIRE vagy MSI? (természetesen 8 GB-os)

Nem teljesen mindegy, némelyiknek jobb a hűtése, van amelyik gyári órajele pár mhz-el alacsonyabb/magasabb, van amelyik hangosabb és van amelyik halkabb.

Ha újonnan veszed szerintem az XFX lesz a legolcsóbb.
Ha a jó hűtést keresed akkor szóba jöhet az MSI és a Sapphire is (persze ezzel nem azt mondom, hogy az XFX egy szar lenne).
MSI kártyám még nem volt, bár arról sem hallottam panaszt zajjal/hűtéssel kapcsolatban, de a Sapphire kifejezetten halk, és a hűtése is zsír. Személy szerint én a Sapphire-t ajánlanám.

1 Like

Még 1 laikus kérdésem lenne! Az alaplapoknál írjak specifikációén hogy pl: “Memória sebesség (Mhz): 2933” ez azt jelenti, hogy olyan ramot kell választani, ami ennél a számnál alacsonyabb vagy pont ennyi?

OC esetében ez a szám tud növekedni vagy ez az alaplap maximális kapacitása a ram mhz kezelésébe? :slight_smile:

Ha veszel egy jó minőségű B450-es lapot akkor nem lesz ezzel problémád, azok többnyire 3200Mhz-ig támogatják a memóriákat.

Amit te kérdezel, az csak 2933Mhz-ig támogatja a memóriát, tehát vehetsz bele 2666Mhz-es memóriát is, viszont az valószínűleg csak 2666Mhz-en fog stabilan futni, de vehetsz 3200Mhz-es memóriát is, viszont azt legfeljebb 2933Mhz-en tudod használni majd. Ezt BIOS-ban könnyen be tudod állítani.

Jó minőségű alaplappal és memóriával meg lehet oldani, hogy az alaplap gyárilag megadott 3200Mhz-es memória támogatottságát felülmúld OC-vel, akár egy gyárilag 3200Mhz-es memória stickkel is. Ez mind szerencse kérdése (silicon lottery), hogy milyen minőségű a memóriában a chip amit kaptál. Van aki fel tudja húzni stabilan 3600MHz-re is a gyárilag ráírt 3200Mhz-es memóriáját, van akinek a 3200 a maximum amivel stabil a rendszere.

A legjobb kiindulási pont ha a gyártó weboldalán rákeresel az alaplap által támogatott memóriákra (QVL lista általában), és olyan memóriát keresel, amelyik benne van abba a listában, és a támogatottságnál is ott van a gyárilag ráírt max. órajele. Talán így lehet a leg"biztonságosabban" memóriát választani.

2 Likes

Szerintem rosszul értelmezed.

A megadott órajel sok esetben csak az, amit gyártó garantál, hogy bármilyen modullal működik.

Igen, van ami alacsonyabbra van lockolva, de pl B450-nél csak annyit jelent, hogy 2933mhz-en minden ram fog menni, felette az garantált ami a gyár által tesztelt, hitelesített listán van, a többi vagy igen, vagy nem.

1 Like

RX590-em van Sapphire Pulse - nem Nitro hanem az eggyel gyengébb hűtésű.
Terhelés alatt 80fok alatt tudom tartani úgy hogy kb60%on megy a venti.
Elvileg az RX580 Nitro hűtés is ugyanez így nem hiszem hogy gond lenne vele. Én is ajánlom :slight_smile:

1 Like