TheVR Fórum

AMD Ryzen 7 2700x gyári ventilátor kérdés

Sziasztok!

Az elmúlt napokban vásároltam egy AMD Ryzen 7 2700x-et melyet jelenleg az gyári ventilátorral használok és figyelmes lettem arra, hogy a ventilátor nagyon változó zajszintet generál, van mikor felpörög a semmiért van mikor le lassul és nem érzem, hogy a terhelésre szabályozná magát.

ROG STRIX B450-F GAMING alaplapon kapott helyet, ha esetleg számít valamit.

Ez mitől fordulhat elő?

Válaszokat előre is köszönöm!

Nézd meg a futó folyamatokat, hogy esetleg valami nem fut-e a háttérben, ami terheli időnként a procit.

Megtörtént, a gépen egy teljesen új operációs rendszer fut.

És nem lehet, hogy még a háttérben esetleg frissít?
A hőfokokat ellenőrizd. Pasztázási hiba esetleg.

Szia!

Első kérdés: Low vagy High beállításra van kapcsolva a venti?
Második: Milyen fordulatszámgörbe van beállítva adott hőmérsékletekhez?

Erre engem is érdekelne a megoldás :smiley:
Nekem is ezt produkálja a gyári hűtő a 3900x-en.
Úgy vettem észre, hogy a pillanatnyi terhelésre állítja a fordulatot és nem a hőmérsékletre.
Alapjáraton kb szinuszosan változik ilyen pulzáló módon. Alacsonyról elindul, felpörög valameddig lassacskán, visszalassul majd megint felpörög :smiley:

Igazából eddig nem foglalkoztam vele, ez a videó segített, meg is oldotta a problémát :smiley:

3 Likes

Köszönöm mindenki segítségét. A videó alapján nekem is tökéletesen működik a kicsike végre.

Kis megjegyzés:

• A fenti videón látható beállításokkal a Premiere pro teljesen megzavarodik. A render idő a sokszorosára nő, sem a procit, sem a vga-t nem akarja rendesen kihasználni :confused: .
1 Like

Ugyen véletlenül nem a Maximum Processor State-et sikerül eltekerni?

De amúgy BIOS-ban ha van Temperature Interval rublika akkor azt érdemes nagyobbra állítani és akkor lustábban tekergeti a hőmérséklet miatt a ventilátort.

Kettes opció hogy van valami bizgere ami fut a háttérben és folyamat ébreszti valamelyik CPU magot.

PS ha kézzel állítod a CPU venti görbét akkor az alsó részét lehet érdemes megemelni és akkor nem ugrik olyan sokat a fordulatszám.

Majd meglesem ezeket.
Amúgy az energiagazdálkodásnál muszáj vagyok 100% ról 99 re visszavenni a max proci teljesítményt, mert hiába állítom csak a minimumot, akkor is turbinázik :smiley: mármint ugyanúgy fel-le ugrál a croci hűtő fordulat.