AMD Ryzen PC - lehetőségek, tippek

Üdvözlök mindenkit!
Az ősz folyamán szeretnék egy új számítógépet beszerezni, az első olyat, amelyben az általam kiválasztott komponensek fognak majd dolgozni.
A tervem a következő:

Ház: Cooler Master MasterBox MB520 MCB-B520-KANN-S01
Táp: Seasonic Focus+ SSR-650PX 650W 80+ Platinum
Processzor: AMD Ryzen 3700x vagy 3600x (vagy x-mentesek)
Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max
RAM: Kingston 2x8 Gb 3333 Mhz CL16
SSD: Western Digital 120GB Green WDS120G2G0B M.2
Processzor hűtése: Cooler Master Hyper 212 Black Edition

Jelenleg egy szolid C2Q Q8200; 4GB DDR2 és egy aranyos MSI GTX 1050 LP 2 GB verzió dolgozik a jelenlegi masinában, illetve egy WD EZEX 1TB.
A videókártyát és a HDD-t szeretném majd az új gépbe építeni.
A számítógépet a PCX-en szeretném majd összerakatni, BIOS-frissítés kíséretében.
A költségvetés legfeljebb 270.000 Ft lehet.
Csak játékra kellene, legfőképpen Arma 3-hoz (ezért akarok a lehetőségekhez képest egy erős procit)
Bármiféle tanácsot elfogadok az alkatrészekhez illetően.
Processzor szempontjából nem vagyok márkafan, de az AMD-t most valahogy szívemhez közelebbnek érzem (remélem, hogy időtálló lesz)

Köszönöm, hogy elolvastátok, a segítséget és kommenteket annál inkább! :smiley:
További szép napot!

Szia, hasonló helyzetben vagyok.
Sokat keresgéltem neten, néztem ajánlókat és arra jutottam ,hogy egy Ryzen 5 2600x bőven elég egy erősebb GPU-val(!), gondolok itt egy rx 590 vagy 1660 TI-ra.
A 3600x még elfogadható árban van talán, de a 3700x-ért nagyon durván sokallom a 110k körüli összeget, várnék kicsit, hogy lejjebb menjen és jöjjenek ki hosszabb távon tesztek.

Szia.

A jobban hozzáértők majd kisegítenek teljes mértékben de szerintem a keretednek megfelelő AMD buildet kiválasztva a Build Ajánlóból járnál legjobban.
Plusz az “Ősz” mit takar pontosan? Csak mert egy héttel a vásárlás előtt érdemes összeállítani a dolgokat.

2 Likes

Üdvözlöm Uram!
Igen, kicsit én is sokkalom az árát.
Illetve az alaplap is még egyenlőre fejtörést okoz, abban a tekintetben, hogy elég lesz-e neki.
Illetve egy erősebb VGA-t is tervezek, de ez még kb csak egy év múlva esedékes.

Szép estét Uram.
Kb. úgy november-október környékén terveztem, szabadságra. :smiley:
Addigra hátha változnának az árak, persze a csökkenő értékek felé.

Fórumos tapasztalataim alapján, elég korai akkor még ezen gondolkodni. Ahogy említettem a vásárlás előtt 1-2 héttel a Build ajánlót szemügyre vetve összeállítasz egy AMD buildet, amiben a fórumon lévő szakik is segítenek finomhangolni :smiley: aztán öröm-boldogság. 270k-ból már most is lehet egy jóval jobb videókártyára fejleszteni tehát azt se kell elnappolni október-novemberbe majd 1 évvel.
Remélem tudtam segíteni.

1 Like

Persze, hogy tudott, köszönöm szépen :smiley:
Ahogy nézegettem az ajánlót és osztottam-szoroztam, gyököt vontam, kivontam a VGA és HDD árát ki is jött a határösszeg az AMD Performance Plus konfigurációból.

Build ajánlót csak ajánlani tudom.
Érdemesebb lenne inkább akkor halasztani még amíg meg nem lesz az általad kívánt buildre a pénz.
Ui.:Én is ezt tettem, szeptemberi hónapban vásárlom meg a sajátomat június helyett.

Azt hiszem én is azt fogom követni.
Valóban nagyon patent módon összerakott konfigurációk.

1 Like

Annyit hozzátennék, hogy ha tomahawk max lapot veszel, ahhoz nem kell BIOS frissítés.

Valóban csak tájékozódj, sok dolog történhet még 2 hónap alatt. A forintunk jelenleg pocsék, egy ilyen költségvetésnél már tud számítani 10-20 forintnyi árfolyamkülönbség.No és az árukészlet is, tudod, ha sokan akarják egyszerre, drága.
Illetve szuszakold ki a 240-256-os SSD-t inkább, vagy még nagyobbat. Nagy a difi, ha a játékokat (ez esetben az Armát) SSD-re teszed.

Köszönöm mindenkinek a segítségét, igazán hasznosak voltak.
Esetleg van valami észrevételetek a RAM-okkal, gépházzal, hűtővel illetve a táppal kapcsolatban?