TheVR Fórum

AMD ZENkert - Ryzen CPU architektúra kibeszélő (ZEN2 & ZEN3)

Az AMD azért nem szeretet szolgálat. Szerintem az áruk tükrözni fogja a teljesítményüket a mai Intelekhez képest.

Azzal nincs gond ha drága csak tudja is azt amennyiért adják nem mint anno a FX9590 ami inkább kazán volt mint processzor. :smiley:
Az AMD ha most nagyot alkot akkor végre lesz igazi konkurencia az Intelnek.

2 Likes

Én megvárnám a Ryzen-t. Legyünk pozitívak, hátha tényleg olyan jó lesz mint ahogy beharangozták és még talán egy kis árverseny is kialakulhat belőle.

5 Likes

A kínai varázsgömbből (coolaler.com). :smile:

De szerintem már minden nagyobbnak mondható külföldi HW site lehozta.

1 Like

Szvsz ha a Ryzen is csak hype vonat, akkor az AMD lehúzhatja a rolót.
Én várom, érdekel, hogy az Intel dob-e csontot az AMD-nek. Jót tenne a piacnak, ha összekapná magát a kisebb gyártó, bár az Intel ha válaszol az új procikra, az gyorsan le fogja törölni a vigyort a fanok arcáról. (Egyik gyártónak sem vagyok a rajongója.)

Több médiában is előkerült, hogy az intelnél másfél hónapon belül 2 új Kaby Lake CPU érkezhet. Ami valószínűleg reagálás a Ryzen-re, lehet hogy az intelnél már tudnak valamit vagy csak biztosra akarnak menni a termékpalettát illetően.

Core i5-7640K és i7-7740K
TDP keretük túllépi a 100 wattot ami nem megszokott az intelnél.

2 Likes

Érdekes!
http://gepigeny.hu/hir/az-intel-reagalt-a-ryzen-cpu-kra-994

3 Likes

Szerintem ez azt erősíti, hogy az Intelnél magukhoz nyúltak, de nem örömükben. Lesz itt pár izgalmas fordulat még.

2 Likes

Hát csak az, hogy az órajele az egy átverés mert agyontuningolva bazinagy hűtővel visz kb egy belépőszintű i5 teljesítményt talán.

előzetes infók terén ez tényleg egy ütős cpu lesz. Remélem pár héten belül kapunk egy példányt, kíváncsian várom.

1 Like

Nem tudom ti mikor kaptok belőle, gondolok itt arra hogy NDA keretein belül. Ha netán így lenne, akkor publikusan nem oszthatsz meg eredményt, viszont ellenkező esetben várom a beszámolódat.

Igen, de amint lehetséges, írom.

4 Likes

Elvileg jövőhét végén, vagy esetleg 20-ai hét elején kéne érkezzen hozzátok belőle, feltéve ha tényleg Február 28-án indul a cirkusz. :wink:

Én úgy tudom picivel, egészen picivel késöbb fog indulni a móka. Viszont most szivárgott ki némi ár, érdekes, nagyon érdekes :slight_smile:

This new leak prices the 4GHz 8-core R7 1800X at €599.99, which includes tax, with the R7 1700X being priced at €469.99 and their R7 1700 being priced at €349, which is pricing that is highly competitive with Intel’s current offerings. Right now Intel’s 8-core 16-thread i7 6900K costs €1109 and their 4-core 8-thread i7 7700K costs €360 in the EU.

2 Likes

Nagyon bízunk benne, hogy időben megkapjuk mert lesz meló vele bőven…

1 Like

Várható volt hogy “ingyen” azért nem osztják majd a 8C/16T verziókat. Engem 6C/12T változatok érdekelnek, de lehet hogy egy magasabb órajelű 4C/8T kiadásra is benveznék.

Kezdem megunni az i5-3570 + Z68 kombót a gépben. :smile:

Én ősszel építettem egy új gépet, még nem unom, de kiváncsian figyelem Ryzent majd :slight_smile:

Szerintem azért azt is fontos kiemelni, hogy az AMD hiába ad ki 8 magos alternatívát, amikor szinte minden program az Intel 4 mag (jó esetben 8 szál) processzorokhoz van optimalizálva. Ezalapján, és az AMD szokásos ‘lufifújása’ miatt is azt mondanám, hogy várjuk meg a megjelenés+1-2 hónap időintervallumot.

Én már annak is örülnék, ha piaci verseny alakulna ki a “lufifújás” miatt.

Itt egy frissebb cikk, már árazás is van…
https://www.aqua.hu/mobile/hirek/AMD-Ryzen-17-02-15.html#utm_source=facebook&utm_campaign=AMD-Ryzen-17-02-15&utm_medium=social&utm_content=head

1 Like