AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Ez is csak attól függ milyen tesztekre gondolsz :slight_smile:

Igazad van! Egy a lényeg az álló vizet most felkavarták egy kicsit az biztos. Rég voltam már ilyen kíváncsi, és ez jó!

Most azon gondolkodtam el hirtelen, hogy ennek akár a konzolpiacra is hatása lehet. Én tudom és értem (és nem véletlen van nekem is, mert eszméletlen kényelmes és ugye az exkluzív címek), hogy a konzol mellett nem csak az aránylag olcsó és stabil játékélmény szól. De ha az AMD-nél bejönnek a tervezett árak (VGA-t is beleértve), az azért egy aránylag olcsó középkategóriás gépépítést tesz lehetővé, ami multiplatform címeknél simán tud vetekedni vagy meg is előzni mondjuk azt, amit a One X mondjuk tud nyújtani. És itt el is lehet tekinteni a hirtelen talán alaptalan összehasonlítástól, mivel ha lesz új generáció 2020-ig bezárólag, a konzol alapkoncepciója nem változhat, továbbra is elvileg aránylag olcsónak kell maradni, az 5-600 USD-t semmiképp nem lépheti át.

Csak a saját példámból kiindulva… Én 2017 novemberében vettem PS4 prót. Akkor fel sem merült bennem az, hogy gépet építsek. Rá pont egy évre pedig rádöbbentem, hogy egy aránylag nagy teljesítményű gép megépítése, ami akár 2-3 évig is -remélhetőleg persze…- ki tud engem szolgálni jelentős kompromisszumok meghozása nélkül, nem egy olyan kiadás már, amire jelzálogot kell felvegyek és el kell adjam az egyik vesémet… És ez azért jelentősen volt köszönhető az AMD-nek (talán).

És az biztos, hogy az Intelre és az Nvidiára rég nehezedett ekkora nyomás. Igaz ehhez kellett a saját balf*szkodásuk is. És egy kiélezett verseny ritkán rossz a fogyasztónak. :slight_smile:

Az nVidiánál azért egyelőre nem kell aggódjanak, Intelnél inkább. Elvileg 1-2 éven belül jön az első Intel GPU is, na az majd érdekes lesz.

Az új konzolgeneráció meg a most megjelenő processzorokban is megtalálható Zen2 architektúrára épül majd, mellette pedig valószínűleg Navi alapú GPU-val.

Ha tippelnem kéne, azt mondanám, a konzolokba 8 mag 16 szálat várok, 8/16 gb rammal, ebből viszont inkább 2400mhz-essel az árak alacsonyan tartása miatt (még akkor is ha ez nyilván nem tesz jót a Zen teljesítményének), ha 4Kra fókuszálnak, akkor 8gb Vrammal, és el tudom képzelni hogy SSD-re váltanak végre (persze valami olcsóra). Mivel minden alkatrészből nagy mennyiségben vásárolnak a konzolgyártók, reális lehet ezekkel is tartani az 5-600 dolláros árat.

Kizártnak tartom a 8 giga ramot. A minimum a One x 12-je szerintem. Lehetett hallani olyan hangokat, hogy a One X látható látványbeli előnye TALÁN jobban köszönhető a 12 Gb ramnak, mint a plus tflops-nak a Pro-val szembe. HDD tekintetében én azt várom, hogy a 1 terra alatti szegmens teljesen megszűnik és esetleg helyette jöhet SSD-s verzió. Majdnem szívszélütést kaptam, mikor láttam, hogy USA-ban kb. 33.000 Ft-ra jön ki egy 1 terrás MX500… ilyen árak mellett már én is elvárom az ssd-s verziókat.

Én megmondom őszintén, nem várok sokat az intel gpuktól, legfeljebb azt, hogy 1-1 árszegmensben bolygat meg dolgokat. De meglátjuk, érdekesnek érdekes lesz az biztos, de lehet pont nagyon rossz időben fog megpróbálni betörni a piacra (ha az AMD pletykák igazak lesznek az ár-teljesítmény szempontból).

De az tuti, hogy érdekes időszak elé nézünk. :slight_smile:

szerk.: egyébként nem a felépítésre céloztam hatás szempontjából, hanem el tudom képzelni, hogy a konzol eladásokat csökkentheti egy “olcsósodó” gamer gép építős időszak. És ez talán veszélyesebb az xbox-ra mint a Playstationre, a multicím orientáció miatt. De ez már lehet, hogy nagyon túlgondolás…

Nem gondolod túl, az Xbox eladásoknak jelenleg is ez a legnagyobb gátja, hogy nincsenek igazán exkluzív címek, és ma már tényleg nem egy vagyon összerakni egy PC-t ami tudja grafikában azt, amit a box. Szerintem ez a következő generációnál változni fog, és tanulnak a hibából.

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy intel mit fog parádézni ( pl threadripper előtt az 5ghz-re húzott szerverproci… ) figyelemelterelésként.

https://pcforum.hu/hirek/21107/kiderult-jo-ok-nelkul-kenyszeriti-penzkoltesre-az-intel-a-vasarlokat

Ezt inkább a Coffee Lake topicba :wink:

Egyébként egy jó ideje lehetett tudni hogy ez van, főleg mikor az Asus is azt nyilatkozta, hogy szinte az utolsó pillanatig dolgoztak a bios frissítésen a 1151-es alaplapokhoz, aztán egyszer csak az Intel megakadályozta hogy a procik működjenek a régi foglalatban.

Azért gondoltam ide mert végülis lehet érv sz amd mellettm illetve mert az utóbbi pár hsz kicsit elment általánosabb gondolkodás irányba. Aztán a bejelentéssel visszaáll gondolom. :slight_smile:

Igazából ez mindig is érv volt az AMD mellett, a korábbi foglalataikat is meglehetősen sokáig használták. A gond csak az volt hogy a foglalatokba érkező procik nem voltak versenyképesek. Így hiába lehetett fejleszteni, sok értelme nem volt.

Hát igen. Én is 32 éves fejjel jutottam el oda, hogy AMD-s buildem lett. Volt P1, P4, 2 inteles (egy core 2 duo és egy 4. Genes i7) laptop… :slight_smile:

Igazából ezen nincs mit meglepődni.
Tényleg? Egy gyártó (aki mellesleg majdnem egyedül van a piacon) minél több hasznot szeretne hajtani a termékéből?

Én inkább azon lepődök meg hogy ennek még ekkora hírértéke van.

Van különbség a haszonra törekvés és a gyakorlatilag vásárlók megtévesztése, illetve a piaci pozícióval való visszaélés között. De ha minden egyes hírre hasonlóan a létező legcinikusabb módon reagálunk a fórumon, tuti jókat fogunk beszélgetni…

Intel-nél egy foglalat 2 “generáció”-nál többet sosem élt meg. Nyilván megoldhatták volna hogy működjön az előző generációs alaplapokban is, de nem fűződik hozzá piaci érdekük.

Azt is tessék tudomásul venni hogy egyik cég sem egy jótékonysági alapítvány, piaci részesedére és árbevételre mennek mind. Az mondjuk hogy melyik milyen eszközökkel teszi ezt, az megint más kérdés. Aki egy kicsit is nyitott szemmel jár a IT / PC techvilágában látja hogy vannak nem éppen etikus praktikák akár végfelhasználók vagy éppen az alaplap és videókártya gyártó partnerek felé, amivel az utóbbi években próbálják monopolizálni a pozíciójukat.

Úgy gondolom itt a fórumon legtöbben a pénztárcájukat részesítik előnyben, ha csak valamilyen érthető ok miatt vesznek egyet s mást.

Én is várom, hogy mit nyújt majd a ryzen, le tudnak-e beszélni a 8700k-ról :smiley:

Nem tudtok még semmi infót? :smiley:

Ha jól néztem akkor ma este hatkor lesz a bejelentés.

9 óra az időeltolódás, szóval még nem nagyon kezdték el :smiley:

Köszi :slight_smile: Most ébredtem éjjeles után, kerestem az olvasnivalót, de nem találtam semmit, mondom rákérdezek, hogy mi a helyzet :smiley: