AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Én is már nézek mindent infó morzsák után kutakodva… kíváncsi vagyok. Szerintem ez most vagy nagyon bejön vagy csúnya bukta lesz

Reggel 9-kor kezdődik a keynote, ami nálunk este 6, utána még megírják a videókat/cikkeket a kintlévők, szerintem este 9 körül már lesz infó rendesen.

Nagyon bukta meg nem lehet, tegyük fel, nem lesz annyi magos minden proci mint amik szivárogtak, “csak” az órajelek lesznek igazak, az is doszt elég lenne.

Tech deals… Nekem kellett ugyan némi idő, hogy ne egy csendes tömeggyilkost lássak a hatalmas fogak mögött és a sokszor modorosnak tűnhető stílus mögött, de utána eléggé megkedveltem és sok jó tartalom van a csatornán… Élőben lesz AMD konferencia… :slight_smile:

Most. Új gpuk.

A Radeon VII eddig gyenge… sajnos. Bár ha jó áron lesz, 1440p-re jó lehet. Hiába emlegetik a 4K-t. Ugye azt emlegetik kb 30%-kal erősebb mint a Vega 64. A gond csak az, hogy a 2080Ti meg 64%-kal… Elvileg a 2080-al partiban lehet.

Az árával kapcsolatban meg azért gyanús hogy nem lesz olcsó, mert 16 giga HBM2 memória még mindig piszok drága, amikkel versenyezni fog, pl 2070, meg 8 gigát használnak, a jóval olcsóbb GDDR6-ból.

Ez a Devil May Cry 5 benchmark jól néz ki (bocsi kicsit meg kellett állitsam és le vagyok maradva :smile:), ráadásul 4K ~80FPS nem rossz. Márcsak az ára érdekelne

Azért a DMC sosem volt valami nagy erőforrástemető, ahogy a legtöbb “konzol” játék nem az. :slight_smile:

Igen, mire leirtam bevillant, hogy vajon ennyire meglepődtem volna-e ha pong-ot játsazanak 4K-ban :smile:
Nem nagyon vagyok tisztában a konzolos játékok gépigényével, elsőre azt hittem valami szivósabb cimről van szó

Ha tényleg 700 dollár lesz, még pár játékkal, és 2080 teljesítménnyel (ami inkább 800 körül van), az úgy jó deal lehet 1440p-re, vagy játéktól függően 4K 60-ra.

Igen, szerintem is, és azok akik amúgyis vettek volna Division 2-t, DMC 5-öt vagy Resident Evil 2-t, ez eléggé megérheti, bár én azért várnék 3rd party benchmarkokra. Érdekelne hogy valójában mit tud nyújtani. Nem tudom az AMD előre mutatott diagramjai mennyire szoktak pontosak lenni, de azért vakon nem szivesen bizok benne

Persze, a teszteket mindenképp meg kell várni, ez mindennel így van.

Ryzen jön most.

Ilyenkor sirok magamban hogy 3.5 perccel hátrébb vagyok :smile:

Miért?

Meg kellett állitsam és mivel mindent IS látni akarok, tuti nem tekerek bele :smile:

Mekkora trollok :smiley: Végül csak nem mondott semmit, csak hogy majd 2019 közepén jön… :smiley:

Most hogy ennyire keveset tudunk az új szériáról, még kétesebbek számomra a korábbi táblázatok…

Voltam már pár konferencián/keynote-on, szerintem ez a gyengébbek közül való volt. Valószínűleg a korábban kiszivárgott infók miatty hype miatt is.

Navi helyett kaptunk egy új Vega-t, ami jó áron még meg is érheti, de az igazán high-endben továbbra sincs versenytársa az nVidiának.

Ryzen procikról kaptunk egy nesze semmi fogd meg jól tesztet, és hogy majd idén év közepe körül érkezik.

A közönség kb sehol nem tapsolt kitörő örömmel, ez pedig egyértelműen jelzi, hogy nem azt kapták, amit vártak. Szerintem ezzel a többség így is van.

Megspóroltak volna nekem egy egész órát ha csak ennyit mondanak :smile:

És Phil Spencert látni és hallani nekem mindig sajtreszelő… :slight_smile: