AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Annyi már biztos hogy az asztali design is chiplet, sőt annyit is tudunk hogy szinte biztosan lesz amin 2 CCX chiplet lesz, mert a helye megvolt. :slight_smile:

Sanda gyanúm hogy amit láttunk az egy R5 lesz majd néhány revízió után.

Ezzel sajnos egyet kell értenem, egyedül 7nm Vega-t kaptunk a highendbe, amire “szinte” senki nem vágyott.

Én is örültem volna valami jó kis hírnek proci téren, amire azt tudnám mondani, hogy nyugodt szívvel váltanék amd-re.

Azért 1-2 dolog derült ki.

Ha minden igaz, a bemutatott darab egy Ryzen 5 lehetett. Namost ha az multicore-ban partiban lesz a 9900K-val, lesznek gondok inteléknél rendesen.

Az X570 alaplapok július környékén jönnek majd, tehát a procik is kb június-júlisra várhatók. Mivel az X570 egyetlen nagyobb újítása a pcie 4.0. lesz, amit jelenleg kb semmi nem használ (és pár évig valószínűleg nem is fog, lásd a legtöbb gpu még ma is elvan pci 2.0-val is, még a 3.0 sebességét sem használják ki), érdemes várni, vagy ha sürgős a csere, venni egy jobb X470 alaplapot (ami úgyis maradhat), átmenetileg venni egy Ryzen 5 1600 vagy 2600-at, aztán nyáron cserélni.

Nem azt mondom, hogy sürgős a csere, kb márciusra lesz meg a lóvé. Kb egy éve spórolok az új buildre, abból ugye már megvan az új vga, meg táp, szal ilyen ideiglenes buildre nem akarok költeni :smiley: Minimum gaming teljesítménynek a 8700k van belőve, streamre lehet megtartom a mostani gépem egy capture carddal, de még nem 100.

Ha hosszú távra tervezel, én már biztos megvárnám ezt az új Ryzen generációt, és akkor X570 alaplap PCIe 4.0-val, meg sok mag, és akkor nem kell a másik gép streamelni. Fogyasztásban valószínűleg jobban kijössz majd 1 géppel, a mellékes zajról/hőről amit egy plusz gép termel nem is beszélve.

@mice0007 Áhá lebuktatok! :smiley:

k%C3%A9p

“information”? Kérem :smiley:

upsz :slight_smile:

:slight_smile:

Csak már látnám! Alig várom már, hogy kapható legyen! Mikor??? :grin:

Nyár valószínűleg

Köszi az infót azt meg fogom várni. Szerintem érdemes lesz, ha meg nem, akkor így jártam! Most max a ryzen 7 2700x-et venném meg, ami nem rossz, de már kíváncsi vagyok a 3000-es szériára.

2700X vs Matisse latency, szimpatikus a cucc.

2666?

Nyakamat tenném rá, hogy kijön az új ryzen és rá pár napra jön a hír az új intelről, ami pár hónapra rá jön majd ki. És akkor jöhet a folyamatos várakozás loop :rofl:

Hynix HMA851U6JJR6N-VK 1x4GB
1 of 4 slots used
4GB DIMM DDR4 clocked @ 1333 MHz

Ezt nem vitték túlzásba :slight_smile: Meg reményeim szerint ezen is fognak még bőven reszelni.

Intel részről én legalábbos proci vonalon nem várok sokat a következő 1-2 évben. Nem csak a 10nm-rel való kínlódásuk miatt, hanem hogy az az architektúra amire építenek, a magok számának növelésével egyre alkalmatlanabb az olcsó gyártásra. Ergo teljesen újra kéne tervezniük a desktop chipjeiket, különben sem árban, és egy idő után teljesítményben sem lesznek versenyképesek.

A másik kérdés, ami ezzel összefügg, hogy mennyi erőforrás megy el cégen belül a GPU fejlesztésre.

Sunny Cove, ami várós Intel fronton, de csodálkoznék, ha idén az ringbe tudna szállni a felső kategóriában, valószínű nem is oda fogják első nekifutásra pozicionálni. Náluk a “csak már legyen valami” vészterv pörög most :slight_smile:

@sutyomatic : https://www.userbenchmark.com/UserRun/14076820

@madve @mice0007 Köszi, odáig nem görgettem le telefonon. :sweat_smile: