AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Mármint Sunny Cove-ról vagy a Matisse-ról beszélsz most? :slight_smile: Gondolom az utóbbi, az előbbiről még nem nagyon vannak részletek :slight_smile: Utóbbinál még korai ennyire előre szaladni, ez még erősen Eng. sample. ráadásul emlékszel az első Ryzennel is mennyi javulás megjelenés után pusztán BIOS frissítésekkel.

Nyárig megpróbálom kihúzni még ezzel a procival, addig is gyűlik a pííííz :smiley: De van egy olyan érzésem, hogy nem fog beleférni a keretbe :smiley:

Gondolom 70e Ft körül lesz a 3600X, az várhatóan 8C/16T magas boost órajelekkel.

Nem hiszem hogy annál nagyobb processzora monstanában szükség lesz, legalábbis gaming fronton.

Tervben van a videózás, streamelés folytatása ha sikerül elcuccolni. Azért is szeretnék több magot, és ahogy @meteoric87 is tanácsolta, el tudnám adni a mostani riget, nem kellene 2 gép+capture card, plusz annak az árát is beforgatni az újba.
Ha minden jól megy, olyan 400 max 450-em lesz a setupra (vga és táp nélkül, azok már megvannak)

Csipet sóval fogyasztandó új infók:

https://www.anandtech.com/show/13909/ces-2019-amd-ceo-dr-lisa-su

Februári eladási mutatók a germán kollégáktól:

Az igen :open_mouth:

Hehe az az év vége piroséknál kísértetiesen hasonlít a '17-es btc kaboom alakra. Remélem nyáron az új szériával hasonlóan folytatják.

Tisztelettel jelentem a topikot átkereszteltem és áthelyeztem, mert már nem igazán hardver vásásrásról szó feltétlen. :thinking:

Továbbiakban AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő néven tessék keresni, az Általános Tech részlegen.

Mindjárt megvandalizálom a Coffee Lakes topikot is. :japanese_goblin:

A kettőt nincs sok értelme összehasonlítani :smiley:

Ezt valahol gyanítottam :wink: , csak hirtelen ránézve ütött meg a kép :slight_smile:

Némi leak Szingapúrból, árak felfelé kerekítve SGD-ből.

Forrás: https://www.bizgram.com/pricelists/001%20Bizgram%20Daily%20DIY%20Pricelist.pdf

image

Remélem a tesztek olyat mutatnak, hogy az intel kicsit (nagyon) seggre essen :smiley:

Egy 3600 vagy 3600x-re valószínűleg benevezek majd, egy erős 8 mag 16 szálas CPU-val nem hiszem hogy gondom lesz egy darabig. FX 6300-ról hatalmas ugrás lesz. :smiley:

Árban tuti ütni fog ha hozza a szokásos Ryzen vonalat. Intel ellen kell is, mert ott is készülődnek dolgok.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/10292736?baseline=10445533

Ha arányaiban megint annyival drágábban adja az intel, akkor nem félek attól, hogy növelnék a piaci részesedésüket. Emelni tudták, csökkenteni viszont már elfelejtették az áraikat.
Azon 32 foggal vigyorognék, ha a 3300 elég lenne egy 2060 mellé. Bár ez inkább vágyálom. Úgy jelentős vevőbázis-mozgatás történne.

Hát ha tényleg 6 mag lesz a 3-a széria is, akkor simán elég lesz a 2060-hoz. :slight_smile:

Igazából ez a lényeg:

Nem kötekedésből, de gyakorlatilag ugyanezt küldte be @sutyomatic 2 napja :slight_smile: