AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Nem kötekedésből, de gyakorlatilag ugyanezt küldte be @sutyomatic 2 napja :slight_smile:

Majdnem. Ott 157e-t írnak, itt átszámítva (csak simán) 217e a 3850x

Ahhoz képest kicsit mások az árak de ha így nézzük

Ugyan ezek az árak és csak tudni kéne a különbséget SGD és USD valuták között a differenciát. :roll_eyes:

Az én táblázatomban direkt kiszedtem és beraktam melyik valuta melyik, sőt SGD-ről USD-re váltva a legközelebbi tizesre, SGD-ről HUF-ra váltva meg a legközelebbi ezres értékre van felfelé kerekítve…

image

image

PS.: Ha valakit érdekel centre és fillérre:
image

Nem néztem a pénznemet… :man_facepalming:

Nem elfelejteni, hogy az árakra rakódik még 27% jó magyar áfa.

A kritika nem neked szólt, hanem a cikk szerzőjének. :wink:

Erre már nem igazán, Szingapúrban gyakorlatilag drágább szinte minden Bizgram-nál kisker áron mint itthon. Gyakorlatilag 1:1 EUR övezeti ár és az van itthon is.

Szerk.:
8700K - 608SGD - 396EUR - mindfactory.de-nél 403EUR - itthon 129e HUF, ami kb. 409EUR.

Azért is kerekítettem felfelé.

Pedig a szerző igazán tudhatná, hogy USD összeg nem végződik másra mint 0-ra, 9-re vagy 5-re :smile:

Ez már nem is pofon, hanem alapos verés. Egy év alatt mennyit változott a világ, gyakorlatilag megfordultak az erőviszonyok. A kép aligha fog változni, miután a harmadik generációs Ryzenek működni fognak a piacon lévő tonnányi B350-es, illetve X370-es alaplappal.

Intel eltaktikázta a dolgot, ez most kezd erősen kiülni a grafikonokra. Tény, hogy a jelek szerint izomból nyomják az új architektúrát, linkeltem is be korábban róla egy részeredményt, ez illetve az egyéb infómorzsákból nézve ütni fog, csak a kérdés, hogy mikor jutnak el vele oda, hogy mennyiségben és árban fel tudják venni a versenyt. Én nagyon örülök egyébként ennek, muszáj verseny mert ha nincs, akkor pontosan tudjuk, látjuk, hogy mi történik.

Előbb utóbb csak megszülik a mennyiségi 10nm DUV gyártást, de igazából engem például szinte hidegen hagy AM4-en ülve.

Ha csak nem jön valami hasznos új funkció 500-as chipseteken, akkor BIOS-t frissítek és rakok egy 3600X-et a mostani 1600 helyére és egy darabig megint nem kell gondolkodni.

Engem is csak a hackintosh tart intelen…

@sutyomatic az új procikat egy bios frissítéssel bele tudom pattintani majd a jelenlegi Crosshair VI Hero alaplapomba amiben egy Ryzen 7 1800x ül most jelenleg ?

Igen, kivéve az R9-eket majd.

szerintem ha a Ryzen 7 1800x-emet leváltom majd egy Ryzen 7 3700x-re szerintem az bőven elegendő lesz a GTX 1080TI és a 2x8GB 3200mhz ramok mellé :smiley: és szerencsére alaplapot se kellesz cserélnem aminek nagyon örülök mert csak 1 proci upgrade lesz oszt zsata zsamo :smiley:

VRM miatt igazából akár azok bele mehetnek, de úgyis kiderül az első mikrokód frissítés után.

Illene pedig alaplapot cserélned… már csak az inteles arcok miatt, együttérzésből :slight_smile:

Azt olvastam, hogy a R9-eket nem engedik majd, csak az új x lapokba. (X570-től fölfele)

miért kéne alaplapot cserélnem ? :smiley: és hogy érted hogy az inteles arcok miatt ? :smiley: az az alaplap 80k volt baszki és azt mondod hogy megint vegyek 1 alaplapot proci cserénél? :smiley: