AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Várjuk a fejleményeket :smiley:

Várjuk a fejleményeket, nem kell azt annyira titkolni :smiley:
Már várom ezeket a vadállatokat :smiley:
Beszélj nyugodtan, végülis arra van a szád :wink: :smiley:

Hát jó, elmondtam mindent itt a gép előtt, remélem hallottátok. :smiley:

Meg a titoktartási szerződés… :stuck_out_tongue:

Igen, sajnos erősen fogva vagyunk ilyen téren, fotót is igyekeztem úgy lőni, hogy inkább látványos mint információdús legyen. Május körül már több publikus infó várható, minden esetre #várós :slight_smile:

Elég kíváncsi leszek hogy milyen lesz ez a proci felhozatal, bár új VGA-t jobban várok most.

szerintem összességében nagy csata várható. Inteltől is kapunk infókat, keményen fejlesztenek ők is, szóval nem fogunk unatkozni. Bár Intel nekem mostanában olyan mint a VW a villanyautó dömpinggel… 2 év múlva letarolják a piacot… már legalább 2 éve ezt hallani. :smiley:

Tehát olyan mint az AMD GPU részlege :joy::joy::joy::joy:

Igen, valahogy úgy :smiley:

Cache késleltetésen reszeltek valamit? Ha igen, akkor kacsints. :smile:

És most mond meg, hogy kacsintottál-e :smiley:

Inkabb ird meg:)

Na, csak egy apróságot. Ki vagyunk éhezve az információ morzsákra.
Elég csak annyit, hogy megfelel majd az eddigi elvárásainknak? Érdemes várni rá? :grin:

feltétlenül, nagyobb ugrás lesz mint a Zen+ értelem szerűen. Cache terén még nem tudok semmi okosat, az még odébb van. :slight_smile:

Valami lehetne már, már a dobozkámban van a zseton az új buildre :smiley:
Na meg a 1080ti be van punnyadva a mostani gépben, fel kéne pörgetni :joy:

Azt lehet még tudni, hogy melyik modellt kaptátok meg tesztelésre? Mármint hogy Ryzen 3, 5, 7, esetleg 9? Valamint milyen alaplappal hajtjátok? Már kijöttek frissítések a támogatással?

Procit még nem igazán lehet beazonosítani, engineering sample, szóval kb se az órajel se a magok száma nem végleges, Ryzen 3 körüli példány. Alaplap szintén ES, teljesen spéci, tele van diagnosztikai portokkal, csatlakozókkal, érdekes zsuga, talán ha túl vagyunk a megjelenésen, NDA-n meg tudom mutatni, utána nézek majd.

Kíváncsi leszek, hogy a matisse mennyiben fog ezen változtatni.
Mondjuk nem értem, hogy a közelgő zen 3-at miért nem említik meg, amikor elég ígéretesnek tűnik, de itt kb temetik az AMD-t jelenleg… :roll_eyes:

Ilyen statisztikáknál mindig meg kell nézni, honnan is jönnel. Steamen játékosok vannak. Mivel szigorúan vett játékra az Intel még mindig jobb, ezért a gamerek között még mindig valamivel lassabb a Ryzenek terjedése, hiába jobbak ár/érték alapján.

A másik, hogy a Steam felhasználók száma hatalmas. Az hogy az utóbbi 2 évben a Ryzenek miatt elkezdett nőni az AMD piaci részesedése, sokkal lassabban jelentkezik, mert mennyiségileg sokkal több a még régebbi Intel procit használók száma.

Az hogy videokártya piacon ez a helyzet nem meglepő, de itt is figyelembe kell venni, hogy az nVidia egy sokkal magasabb “alapról” indul, ergo bármilyen változás sokkal lassabban látszik. Csak itt még igazán versenyképes alternatíva sincs annyira, legalábbis közép-felsp kategóriától felfelé.

Meg akik 4-5 éve megvették a 3.-4. gen i7-eseit azoknak még csak mostanában érik a csere.