AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Persze, azt alá kell írni, hogy JELENLEG az intel jobb gamingre, csak ezt a mondatot nem értem tőlük:
“Mivel az Intel továbbra is jobb gamerteljesítményt garantál, ezért nem valószínű, hogy a Steam hardverfelmérésein az AMD jelentősebb előrelépésnek örülhetne a közeljövőben.”
1-2 hónap és itt az új AMD és ha a már felbukkant ár/magok és órajelek infói hihetőek, akkor szerintem az Intel felkötheti a gatyát a gamereknél is, pláne, hogy mostanában nagy divat a streamelés is, arra meg valószínűleg tökéletesek lesznek az amd-k, főleg 8 mag plusznál.
Hacsak nem jelentenek be valami egetrengetőt intelék is.

Én is valamelyik 16 magosat néztem ki magamnak. Adok 6-ot játéknak, 10 et obs-nek, élesebb lesz a stream képe, mint a monitoron :rofl: :rofl:

Hogy a Steam statisztikák jelentősen változzanak, ahhoz vagy 10 évig hasonló eladási mérték kell az AMD-től, pont azért amit @soolerirl is mond, mivel a statisztikában benne van az összes régebbi generációs Intel, amikor az AMD tényleg pocsék volt, és ezek viszonylag lassan kopnak ki. Nagy változás akkor lehet ha kijön az új konzolgen, és hirtelen elkezdik a játékok rendesen kihasználni/ténylegesen igényelni a 6-8+ magot.

Sunny Cove lesz az, ami feladhatja a leckét. Én drukkolok az AMD-nek, már csak a piaci verseny miatt is, de kemény csata várható.

AMD előnye lehet az ár illetve a már bejáratott Zen illetve AM4 plafrom. Intel teljesen új lesz, vagyis végig kell mennie azon az úton, amin az AMD a Ryzennel az elején. (Optimalizálás, BIOS, chipset, driver problémák stb)

Számomra elég meglepő az a 4 mag 8 szálas processzor benchmark. :open_mouth:

Igen, én is lattam, furcsálltam is :thinking: lehet valami prototype R3, vagy egy erősebb athlon.

Erről a cikkről mi a véleményetek?

Igazából semmi újat nem mondd, kb összegyűjtötték az eddigi pletykákat. Ilyen szinten is érdemes kezelni.

Nem láttam milyen benchmark eredmények voltak, de ez még nagyon korai, mi is egyelőre arra fokuszálunk, hogy művelet szinten (művelet / clock) nézzük, hogy mi várható, illetve hogy a benchmarkjainkat felkészítsük a Zen 2 magra. Majd a végleges prociknál, felkészített tesztekkel, végleges BIOS-szal, driverekkel stb lesz értelme méregetni.

Még a végén lesz belőle valami :smiley:
Mármint a sokmagos dologból.

Mostani is 8 mag, alább csak nem adják :slight_smile:

9400F vs 2600X

Nem túl jó hírek, ha a B350 és X370-es lapok nem lesznek támogatva.:face_with_raised_eyebrow:

Asus/Gigabyte-ra elvileg már kijöttek a bios updatek amivel müködnek majd.

Szerintem ez elég gyártó függő lesz, hogy ki fog támogatást adni a 300-as szériás lapokhoz.

Félig meddig ide tartozik.

Jaj ne már… mert pont az end-user supporton ülő random egyed aki nagyjából 100-adik lépcsőn van lefelé a céges ranglétrán, pont azt fogja tudni az MSI-nél, hogy lesz-e BIOS támogatás még hivatalosan meg be sem jelentett termékekre.

Ettől függetlenül teljes paletta biztos nem lesz, de 8-10 magos verziók szvsz mennek majd a legtöbb mostani lapban, a jobb VRM-mel szereltekkel szerintem 12C+ sem kéne gondot okozzon.

Amúgy hivatalos álláspont az MSI-től:

At this point, we are still performing extensive testing on our existing lineup of 300- and 400-series AM4 motherboards to verify potential compatibility for the next-gen AMD Ryzen CPUs.

To be clear: Our intention is to offer maximum compatibility for as many MSI products as possible. Towards the launch of the next-gen AMD CPUs, we will release a compatibility list of MSI AM4 motherboards.

Below is a full list of upcoming BIOS versions which include compatibility for the next-gen AMD APUs for our 300-Series and 400-Series AM4 motherboards based on the latest AMD Combo PI version 1.0.0.0. These BIOS versions are expected to be released in May this year.

Paper launch lesz ez, bejelentik, de még közel sem kész a proci, a Bx steppinget most kezdték el tesztelni.