AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

:upside_down_face:

Szóval úgy döntöttem, hogy két hét múlva kicsit előre gondolkodóan megrendelném az új Ryzen alá való lapot. Melyik lapot ajánlanátok 100 font körül (40k környékén) ? *3700x-et tervezek venni és lehet egy kicsit OC-znék is

Teljesen felesleges előre alaplapot venni hozzá hogy ott porosodjon. Még nem is tudjuk hogy milyen lap lesz jó ahhoz a procihoz.

Én sem vennék most lapot, az újhoz biztos jön az X570 és B550 széria. Valamint érdemes megvárni a teszteket hogy a régebbi lapok közül melyik VRM-je bírja el.

És nemcsak az hogy melyik VRM bírja el, de még nem is tudjuk hogy mit produkál majd a 3700X, vagy hogy egyáltalán milyen specifikációkkal jön

Ez most a 3800x -850x akarna lenni?

Inkább Ryzen 9 (3900X vagy ilyesmi néven), ha lesz, az lesz 16 maggal.

Ha igazak a pletykák, R3 lesz 6 magos, R5 8, R7 12, R9 16.

Akkor rossz a “forrásom” :smiley:
Itt a 3800-850x -re írja az r9-et.

Igaz itt vagy egy ghz-el magasabb órajeleket írtak :’(

16 mag/32 szál nem hiszem hogy menne 5ghz-en, hiába jó a Zen energiahatékonyság, ezek már nagyon fűtenének.

Gamingre elvileg a 12 magos proci lesz a legjobb, az megüthet 5ghz körüli órajelet ha minden igaz. Tehát akinek az órajel a lényeg (legtöbb játék és jópár program ilyen), annak a 12 szálas proci lehet a best, akinek pedig a sok mag kell, és nem annyira a mgas órajel, annak a 16-os.

Mondjuk még az is teljesen patika lenne, még streamelni is.
Csak már lehetne valami, már nagyon rendelném az új configot :smiley:

Türelem :smiley:

Az is lehet hogy nem jelenik meg egyből az összes széria, pl el tudom képzelni hogy a 12-16 magos procik később lesznek elérhetőek. A B550 alaplapok pedig szinte biztos hogy később jönnek, meglehenéskor az X570 lesz elérhető (persze ez nem feltétlenül gond, a B450-ek többsége szerintem simán viszi majd a 12 magos procikig mindet).

Nem tudom, éppen keresem, hogy hol olvastam, de én ezt a felállást találtam valahol, hogy:

• Athlon: 2C/4T, és 4C/4T
  • R3: 6C/12T
  • R5: 8C/16T
  • R7: 10C/20T, vagy marad 10T, nem emlékszem már jól… :thinking:
  • R9: két modell: 12C/24T, és 14C/28T

De lehet, hogy ezek nem “igaz” spekulációk, mert már vagy másfél hónapja olvastam. Ott még azt írták, hogy a kisebb modell megy az R9-ek közül 5-ön, és a nagyobb 5,1-en.
A top R7 meg 4,9-ig megy fel.
De mondom, ezek régiek.

Egy kis nitrós ryzen tuning:

2 hét múlva AMD Computex 2019 Keynote!
Május 27. magyar idő szerint reggel 06:00 óra. Mindenki állítsa be az ébresztőket, vegyen dobozos popcornt és nézze :smiley:
https://www.anandtech.com/show/14160/amd-ceo-dr-lisa-su-to-deliver-computex-2019-lead-keynote

Remélem nem lesz akkora pofáraesés, mint amikor “végre” bemutatták az RTX kártyákat és az árakat.
Akkor is pont hardvervásárlás miatt vártam a nagy reveal-t… :smiley: Remélem ez most másképp lesz :smiley:

Úgy néz ki az X570 chipeknek aktív hűtése lehet, mert néha annyira melegednek. Mi lehet ami ennyire megterheli?

Új PCI-e kontroller? Ugye ezeken állítólag 4.0 lesz

Az egy dolog, de amíg semmi nem támogatja, nem hinném hogy ennyire melegednie kéne, mert nem lesz kihasználva a sávszél.

Hacsak nem olyan PCI-e-M.2 kártyák amikre lehet dugni egyszerre 4-et vagy akár többet.

Még azt is el tudom képzelni hogy ez egy selling point lesz.
“Ú gyerekek ezt a lapot vegyétek mert nekünk van aktív chipset hűtésünk de a konkurenciának nincs.”
Vagy lehet hogy csak nagy terhelés alatt lesz szükség hűtésre, és amúgy csak szépen megy a 3.0-ás sebességén normál hőmérsékletek mellett