AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Tudod egy fecske… legnagyobb öröm volt mikor végre kikoptak a szar csörgő-zörgő 40-60mm-es csúszócsapágyas légkavarók az alaplapokról…

Well… f*ck…

Igazából csak ezt nem értem hogy egy fikányi borda és egy venti helyett nem lehetett volna inkább egy a legfelső PCIe x16 magasságáig érő és M.2 csatlakozóig tartó szélességben egy "hagyományos bordát rakni? A másik amit meg nem értek, hogy miért kell a VRM hűtését elvágni egy design műanyag elemmel? :expressionless:

Tudod, az üveges házak korában a design sokszor felülírja a racionalitást.

A nagy borda, rendes réz heatpipe-al meg lehet többe került volna mint a kis vacak borda a filléres ventivel.

Ryzen 3000 széria infók:

Júli 7-én érkezik, az X570-nel együtt.

Azt ne mondd hogy már volt a keynote :sob:

Hajnal négykor hugaréz idő szerint.

A boost órajelek azért visszafogottabbak lettek, sajnos annyira nem csavartak rá az Intel-re mint a leakek alapján vártuk, gyakorlatilag a táblázat megcsúszott egy kategóriával feljebb.

A lényeg sorban:

image

image

image

image

Egyszerre sírok és örülök neki :smiley:

Szerintem ennek a legnagyobb oka az IPC növekedés, egyszerűen nincs értelme nagyobb órajel bin-t kiadni. Kiváncsi leszek all-core OC-nak hol lesz a vége.

Szerintem olyan 4,8 max… Sírok… :smiley:

Hát… én valahol vártam, hogy a ryzen 5 3600x majd 8/16 lesz, meg talán kicsivel magasabb órajeleket, de reménykedem, hogy jó lesz ez így is :slight_smile:

Szerintem Intelnél is sírnak páran… :smiley:

Szerintem korrekt órajelek. Persze dobálóztak páran 5ghz-el, de valójában már nem sok értelme van. Persze a régebbi programok jó része még mindig az órajelet preferálja, de azért szép lassan elkezdik a több magot jobban kezelni.

Plusz lehet nagyobb tuningpotenciál maradt bennük, nem merték a maxig húzni őket gyárilag, biztos ami biztos. (ugyan ez történt a Ryzen 1. gennél is, a 2. gen meg már gyárilag a “határon” mozgott órajelben)

A 3900x azért erősen megragadta a figyelmemet :smiley: Azzal azért már korrekten lehetne streamelni meg játszani egyszerre :smiley: Akinek mondjuk van egy 2700x-e, szerintem túlzottan nem érdemes váltani, az a 10-20% performance nem egy egetverő különbség, de azért nekem az i5-4590 után patika lesz a 900x :smiley:

Bizony, 1 gépes streamereknek áldás lesz az a proci. 8 mag még minden gamenek elég és marad még 4 igen jó minőségben kódolni.

Közben érkeztnek a beszámolók:

A VRM ezeken a lapokon THICC :smiley:
Az aktív chipset hűtés pedig érdekes kérdéseket vet fel. Mi az a feature ami 11W fogyasztást okoz?

40db PCIe Gen4 sáv, ha meghajtod.

Legtöbb lapon úgy lesz megoldva, hogy félpasszív lesz. Szóval ha csak nem új generációs NVMe RAID tömböt hajtasz akkor elketyeg passzívban, ha melegszik akkor elindul a légkavaró.

Igen, én is valami ilyesmire számítottam. Megnyugtattál :smiley:
Gondolom ezek amúgy se noctua ventik lesznek

Már látom az RGB chipsethűtő ventik felívelő piacát.

Hülyéskedsz? Kínában már berendelték a 4 centi átmérőjű LED karikákat hozzá :smiley: