AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Chipset összehasonlítás:

Egy igen kimerítő MSI X570 Godlike elemzés:

Ezúttal egy kis laptop tesztelés, kár hogy mifelénk még mindig úgy kell vadászni az AMD procival szerelt gépeket, főleg ultrabook kategóriában.

https://www.pcx.hu/nem-lesznek-olcsok-az-x570-alaplapok

Hát ha ezek az árak igazak lesznek, akkor marad x470, legalábbis nálam.

Nekem több dolog is hibádzik ezeken az árakon… túl részletes és az ASUS-os pakk is elég érdekesen néz ki, szóval várjuk inkább meg a ténylegest.

az Aorus xtreme egyszerűen kell. hát hogy néz ki? :open_mouth:

hát igen, fura az is, hogy az Asus a legolcsóbb. :smiley:

Igen, igen én is észrevettem, de ahogy ismerjük az Asus-t úgy is drágább lesz mint a másik kettő :smiley: Persze ténylegesen meg kell várni, hogy milyen áron lesznek elérhetőek, viszont úgy gondolom, hogy ezek az árak iránymutatónak jók(kivétel persze az Asus :smiley: ).

Én már spórolok rá :smiley:
De ne számíts rá hogy túlságosan elérhető áron lesz :confused:

Erre lehetett kb számítani, a legtöbben 65-70 ezer körülre várták a legolcsóbb lapokat.

A PCIe 4.0 támogatás, valamint a legtöbbön lévő overkill VRM mind megdrágították a konstrukciót.

Az átlag felhasználónak egyébként teljesen jó egy jobb B450-es is még sokáig.

55-60 ezerre számítottam, annyit még kiadtam volna egy alaplapért. De, ha ezeken az árakon jelennek meg, akkor nekem teljesen meg fog felelni egy 50e Ft-s X470.

Hidd el, ez 35 ezres B450 is :slight_smile:

az is érdekes, hogy a belépő is 172k :slight_smile:

Ha majd váltani is szeretnék nem hinném, hogy nagy hasznom lenne a PCIe 4.0-ból és az overkill VRM-ből. Bőven elegendőnek érzem a B450-esem is :smiley:

Akinek jobb minőségű B450-e van, jó eséllyel simán jó a socketváltásig ami elvileg 2 év múlva jön.

Jók a 400-as szériás lapok,de nem biztos hogy,egy 30-40 ezer Ft-os lapba ajánlatos lesz valami 12-16 magos szörnyet belerakni. 3700x-ig egész biztos,hogy bírni fogják VRM-el.
Az X570-ek mellett szól a tuning például. Kíváncsi leszek majd,hogy milyen potenciállal rendelkeznek,ha van alatta egy jobb lap + egy nagy teljesítményű hűtő. :smiley:

A legtöbb B450 (középkategória és fölfelé) magasan overkill VRM-mel érkezett. Másrészt: A Ryzen 7 2700X TDP-je 105W. A Ryzen 9 3950X TDP-je pedig - 105W.

Tehát még ha azt is belevesszük, hogy a Ryzen 9 hirtelen ránthat nagyobbat a VRM-en, akkor is simán el kell bírnia a lapoknak.

Tuningra igen, az X570 jobb lehet, valamint memóriát is jobban fogják kezelni, de ez az “átlag földi halandónak” kb mindegy.

Fejlesztés előtt állok én is, mert kevés a 6600k a 1070Ti mellé és várom, hogy meg jelenjen a Ryzen 5 3600, de az biztos, hogy x470 fölé nem megyek alaplap ügyileg.
Pábdzsízni elég az is, sőt… :smile:

Nem tudom mi ez a nagy X470 fétis :smiley: Szinte mindenkinek teljesen felesleges pénzkiadás. 10k-val olcsóbban kaptok teljesen jó MSI B450 Tomahawkot és Gigabyte Aorus B450 Elite-t is, mindkettő bőven elég.

Benne van az X és akkor már mondhatod, hogy énekel is elalváshoz. Nőhet a pöcök tőle… :smiley:

mert az “x” az mindenkinek xtreme-et jelent, és akkor nekem most egy extrém b@szó lapom van. és jobban is néz ki a neve.
Egyébként én sem értem.
:smiley: