AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Amúgy a B450 Tomahawk jó lapnak számít? Nem akarom megbánni a befektetést (7 hónapja vettem :smiley: )

Igen, az egyik legjobb b450 az árkat.- ban.

Ha minden jól megy, sikerül még egy 1070Ti-hez hozzájutnom nagyon de nagyon jutányos áron, ezért valószínűleg kelleni fog az a bizonyos “X”…

Aztán hány játékhoz van működő SLi profil mostanában? :face_with_raised_eyebrow:

Többet fog rontani mint amennyit használ… ha olcsón kapod, add el drágábban, meg a mostanit és, és inkább vegyél 1 erős kártyát.

Az eladáson is gondolkoztam, de nem tudom…

Viszont, hogy csak 1-2 példát írjak:
Witcher III
GTA V
Far Cry 5
Dark Souls III

De igazából ez a topik nem erre van. Ha véletlenül zátonyra futok az üggyel kapcsolatban, akkor majd úgyis írok a megfelelő topikba, addig viszont nagy erőkkel várom a július 7.-ét. :slight_smile:

Ja, és egyébként sem volt még sosem SLI build-em, ezt is ki kellene pipálnom a képzeletbeli listámon!

Kikerült néhány Ryzen 5 3600 teszt eredmény:

" Looking at the UserBenchMark results, the 107 per cent score puts this current entry-level 3rd gen Ryzen desktop processor on a par with the Intel Core i7-8700K and AMD Ryzen Threadripper 1950X in this set of tests."

Ha ez igaz :star_struck:

Egyrészt igen, másrészt amit fontos kiemelni in this set of tests. Ne felejtsük el, ez szintetikus teszt, de természetesen előjelnek jó :slight_smile:

Persze, ez nyilván nem garantálja hogy gamingben is hozza a 8700K teljeítményét, de ha igen, vagy ha legalább egy kicsit is megközelíteni, egy $200-os processzorként ez több mint jó nekünk, fogyasztóknak

Megközelíteni megközelítheti a legtöbb régebbi játékban, megverni szerintem még mindig nem fogja, az újabbakban ahol már jobban optimalizáltak több magra, ott viszont meg is verheti. De igen, ennyiért megérheti majd annak aki a legújabbat akarja.

Viszont a személyes “Best Value” tippem az, hogy a 2600/2600X-et éri majd meg mocskosul venni, olcsóbb árakon, mert a legtöbb középkategóriás GPU-t azok is bőven ki fogják hajtani még jó darabig, aki pedig 45-60 ezer forint körül néz procit, általában nem 2080Ti mellé veszi.

8700K 120 ezer Ft körül kapható. 3600-at 70 ezer Ft környékére várjuk.Nagyjából azonos teljesítmény,közel fele annyi pénzért hatalmas az AMD-től. :smile:

Két újabb GB eredmény :slight_smile:

AMD Ryzen 7 3800X

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/13567135

AMD Ryzen 9 3950X

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/13495867

Elég furcsa hogyi lyen ramokkal tesztelik nem?

Néztem én is ezeket a teszteket.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700K-vs-AMD-Ryzen-5-3600/3937vs4040

Ami nem tetszik az egészben, az a “Peek Overclock Bench”. Jól gondolom, hogy ezekből az OC-s eredményekből még nem érdemes messze menő következtetéseket levonni? :grin:

Az inkább a tuning potenciált mutatja az egyes prociknál, úgy általában messzemenő következtetést nem érdemes levonni se abból se az egész userbenchmarkból, ez arra jó, hogy nagyjából lehet látni, hogy az egyes procik, gpu-k egymáshoz képest hol helyezkednek el, de nagyon centizni nem érdemes a grafikonokat hogy melyik hány tized százalékkal jobb vagy nem jobb

Valamint azt sem szabad elfelejteni hogy minél többen tesztelik, annál “pontosabb” lesz a usersbenchmark. A 3600-at eddig összesen 5-en tesztelték, így az eredmény drasztikusan függ attól, hogy milyen hardverrel (főleg rammal), beállításokkal ment a teszt. Ha lesz belőle 10-100 ezer, akkor a szélsőségek szépen kiegyenlítődnek.

Egy olcsóbb Gigabyte X570 elemzése:

Esélyes hogy ez lesz az egyik legjobb a közép-alsó kategóriában.

Na valamit lépett az Intel :smiley:

Kérdés hogy elég lesz e az a 10-15% csökkenés, mivel van ahol 1000 dollár különbség is van. De persze, minden lépés amivel a vevőnek jobb lesz, üdvözlendő. Köszönjük AMD :smiley: