AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Jó lesz ez. A memoria/cache stb írási sebességek terén még lesznek körök, minket is fognak emlegetni szerintem, a fenti tesztben a grafikonon is látni, hogy ott van egy furcsaság, egyébként normál üzemben abszolút nem gond csak a célzott teszten bukik ki.

Nézegettem az árukeresőn és nagy meglepetésre találkoztam az új Ryzen procikkal és áraikkal:

Ezek még csak előrendelési bepróbálkozások.
Rendes árak megjelenéstől.

azért ez mókás a bolt részéről “Elérhetőség: Beszállítónál raktáron (3 napon belül szállítható)” :smiley:

@P_D_1 Persze, tisztában vagyok vele, hogy ezek az árak még változhatnak, de sztem elég közel állnak a valósághoz.

@vick93 Ja azon én is jót nevettem :smiley:

ezt nem nehéz kiszámolni, ismertek már az árak. Ha majd a nagyoknál tényleg lesz raktáron, akkor fognak beállni a magyar árak, addig kár bárhol is előrendelni, a végső ár ezek alatt lesz általában.

Ajánlom figyelmedbe. Főleg az utolsó mondatot.
https://www.pcx.hu/ryzen-3000-hivatalos-magyar-arak

Ennyi a lényeg :slight_smile: nem érdemes kapkodni :slight_smile: én nyár vége, ősz elejére tervezem a gép építést, addigra már a frissítések, driverek, minden szépen kialakul, nem szeretek béta tesztelni a munkaeszközömön :smiley:

Azért a PCX-en is tudnak baromságokat írni…

“Az árak szép sorban növekednek, ahogy haladunk előre magszámban, órajelben és összesített teljesítményben. A szorzózártól mentes 3600X-et már 92 000 Ft-ért találjuk meg”

Melyik AMD proci nem szorzózár mentes? Mármint igen, a 3600X is szorzózár mentes természetesen, csak így kicsit olyan a megfogalmazás, mintha ez valami "extra " lenne, holott alap. A magasabb órajel, az extra, de azt nem említik.

Leginkább a vége miatt pattintottam ide.
Én úgy érzem, mintha az egész irónia akarna lenni. De az írás leginkább olyan, mint a videóik :confused:

Le is vették az oldalról

Egy olcsóbb X570 az MSI-től:

Ryzen 5 3600 teszt x570-es alaplappal

https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x570-review/

Ez is rámutat arra hogy még valami nem oké a biosokkal, a latency túl nagy, a memória sebesség pedig túl kicsi. Ennek megfelelően a legtöbb teszt eredménye nem releváns (mivel a memória sebessége visszafogja a teljesítményt), ellenben az továbbra is bíztató hogy még így is tud ennyit hozni.

Melyikekre gondolsz? :smile:

Vollt 1600-am azt hittem kilehet hajtani, hát nem. Ultra pubg/stream/ sony vegas convert és 60% terhelésen ment a CPU gtx 960 mellet. Vicc

Napi AMD

E? Ez most mi fángyfüntyfürüty?

Ne foglalkozz vele. Rászabadult a fórumra, 2 nap alatt telespammelt mindent… majd lenyugszik.

Kétlem hogy ez megérne +10 rugót a 2400G-hez képest, mivel azonos iGPU van bennük. Nem ez lesz a price/performance bajnok.