AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Ha majd lentebb megy az ára akkor lehet hogy neki is meg lesz a célközönsége. :slight_smile: Érdekes hogy személyes átvétel esetén már csütörtökön lehet érte menni
:smile:

Ez még nem Zen2-n alapul, ha megnézed, 12nm nem 7, gyakorlatilag egy optimalizált, feljebb húzott 2400G, egy jobb hűtővel, ugyanannyi cache-el stb:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-3400g

Az Árukereső alapján 52K-ról indult a 2400G, ami ugye az MSRP, ez az ár teljesen elfogadható a 3400G-ért, ha lejjebb megy.
Ryzen 5 3400G 4 / 8 3.7 GHz 4.2 GHz 6MB Radeon RX Vega 11 1400 MHz 65W $149
Ryzen 5 2400G 4 / 8 3.6 GHz 3.9 GHz 4MB Radeon RX Vega 11 1250 MHz 65W $170

Egy erősebb proci, alacsonyabb MSRP-val.

Jaja, most olvasgatom Iponon van hozzá egy részletesebb leírás. A hűtő is más hozzá, 4K streamet lehet vele nézni. Biztos van akinek elég ennyi is.

Ezzel persze semmi baj nincs, csak kétlem hogy megérné a +10k-t :slight_smile:

Főleg, hogy 45k-ért már utánad dobják a sima 2600-at.

Persze, de az csak akkor érdekes ha valaki külön GPU-ban gondolkozik, HTPC-be tökéletesek ezek az APU-k. :slight_smile:

AM4 Vcore VRM Ratings

Nagyon hasznos infó szerintem a következő generációs Ryzenekhez.

Egy kis összefoglaló/recap:

Alaplap elemzések:

Eljött a nagy nap. Amúgy testvideókat már most fogunk látni, tehát már voltak akik kaptak elore?

Persze, minden nagyobb tech csatorna már rég megkapta mind a CPU-kat mind a GPU-kat. Én főleg a Gamers Nexus videót várom, általában ők a legrészletesebbek.

Amivel szerintem gond lehet, az GPU oldalon a driverek, az AMD legendásan nem készül el az új kártyák drivereivel a startra. Ez akkor gond ha elkezdik tesztelni, napokig dolgoznak, jön egy driver update ami javít a teljesítményen, lehet eldobni az eddigi eredményeket.

Délután háromkor jár le az NDA, elvileg mindenről.

hmm

Megjöttek az első tesztek:

“Polcokon” mikor lesz itthon?

Már ott vannak, legtöbb helyen rendelhető.

Gamers Nexus, szerintem a legérdekesebb prociról a többségnek, R5 3600:

És Linus videója is kijött:

Nézegettem teszteket a 3900x-ről, nem értem, hogy az intel hogy tudja elverni még gaming+streamben is… 4 maggal több van, az még oké, hogy kevesebb az fps drop sima gaminghez mérten AMD-nél, de az intel még a droppal is több fps-t hoz, mint a 3900x, eléggé wtf :smiley:
szerk: fast preset volt 1080p 60fps-en, nem tudom, hogy lassabb encodingben hogy állna a dolog.

Streamingről még várni kell szerintem rendes teszteket, mert pl azt sem tudjuk hogy rendesen ki lettek e osztva pl a magok vagy minden automatikuson van, valamint igen, lassabb/megterhelőbb presetekkel valószínű más lesz a leányzó fekvése. Lásd Linus tesztjét erről.

Valamint ne feledjük, a szoftvernek is megfelelően kell kezelnie a dolgokat. Tippem szerint a legtöbb streamer program még mindig az Intel procikat preferálja, egyszerűen mert mikor ezeket fejleszteni kezdték, kb csak Intel volt a piacon értelmes opció.

OC fókuszú teszt:

Nagyon tuti, AMD remekül szerepelt szerintem a teszteken ahhoz képest, hogy ezek az első fecskék, gondolok itt a BIOS, driver, szoftver támogatásra. Linus említette megint a Windows féle schedulert, vagyis lehet megint belefutunk abba, amibe az első Zennél, miszerint a Windows nem tudta még pontosan hogy melyik magokra ossza ki az egyes feladatokat, hogy ne legyen szűk keresztmetszet a képletben a magok közötti kommunikáció. Szóval na, ha ilyet produkál a zsuga első nap, az komoly lesz :slight_smile:

Akkor lényegébben a tényleges értékekhez még kell várnunk 1-2 updatet.
A 3900X-et nézegetem de jelenleg gamingben a 9900k egyenlőre még jobb.