AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

De annyira nem értem ez a 9900k hypeot, most jobb néhány fps-el gamingbe… Persze, de aki annyit kiad egy procira az 1080p-be játszik? Mert felette már a 2700x ellen se volt nagyon nagy különbség. Ettől persze nem lesz a 9900k rossz csak a gondolatmenetet nem értem.

Már 1440p-ben is a VGA a limit,szóval a 3600-as procival alig volt különbség fps-ben mint a 9900K 5,2 GHz-en talán. Előbbi 70 Ft,utóbbi pedig mondjuk 150 ezer + 30 ezres léghűtés vagy még drágább AIO. Fogyasztást is mutattak. 3600 megevett 80-90 watt-ot, 9900K tuningal (5,2 GHz?) pedig majdnem 300 wattot. Kazán AMD,ahogy az intelesek mondják. :smiley:

Összességében nincs probléma a látottakkal,és lesz még jobb is ez BIOS,driver frissítések után.

Mármint melyik részét? Az Intel legnagyobb dögjét nézem az AMD legnagyobbához. Árban kb egyforma lesz. Oké jön még a 3950x az is egy szép menet lesz.

A wattokkal való dobálózást sose értettem. Megeszik 300 wattot max terhelésen. Kit érdekel mikor egy értelmesebb elektromos sütő is 2kw. Az áram ára meg még mindig egy elenyésző tétel a képletbe.

Egyszerűm a történet: ha valaki csak és kizárólag játszik, 1080p-ben, és 2080 Ti-vel (tehát a 200+ fpst célozza) annak a 9900K a nyerő.

Aki bármi mást is csinál / gyengébb kártyája van / magasabb felbontásra megy, annak érdemsebb AMD-t vennie.

wattokkal való dobálózás azért érdekes, mert azokat a nagy wattok általában nagy hővel is járnak, vagyis maga a gép is jobban fog fűteni, ami egy nyári napon egy kisebb szobában elég kellemetlen lehet, nem csak a gépnek de a felhasználónak is. A másik, hogy amíg egy elektromos sütővel nem napi 3-4 órákat (vagy többet) sütsz, addig egy gémer simán használja ennyit a PC-t. Sőt aki még dolgozik is rajta, lehet hogy napi 10-12 vagy több órát is megy a gép, persze nem full poweren, de akkor is.

Értem a nagyobb hőt is de aki ilyet vesz az már rá rak legalább egy dark rock pro4-et vagy egy jobb aio-t.

Nem ismered asszonyt :smiley:

De ha számolod akkor is 6,5 óra után éred el a 2kw-ot. Ami talán mai árakon mennyi lehet 80-100ft.

De az a hő hova távozik a hűtőről? :slight_smile: dark rock pro4 se tudja normálisan lehűteni ha OC-zol

szerk.: + minél melegebb a hűtő annál jobban forognak a ventik valamennyivel hangosabb is.

Egy 9900K semmivel nem lesz hűvös. Van hűtő,ami megfelelő tartományban tartja,de attól még a hőt leadja a környezetének (levegő). Nekem csak ryzen 5 2600 van,de játék közben nem sokkal 60 fok fölött van átlagosan gyári hűtővel. A 3000-es széria is belőhető simán 60-70 fok közé,és így nem melegíti annyira a szobát,és az élettartamának is csak jót tesz,ha ez számít valakinek.

Arra gondoltam, hogy ugye sokan szeretik/hasznaljak a 9900k es azt mondjak rola hogy jo (amivel nincs is baj), de nem hinnem hogy mindenki 1080p-ben jatszana vele (ugye ott van neki elonye) mert aki megengedi maganak az mar jobb monitort is vesz. Magyaran szerintem sokan csak nehany szamot latnak benne es nem gondolnak arra, hogy tenyleg szukseg van e ra vagy megeri-e, mert azert a +10fps-ert cserebe jar egy rakat ho, akkor ahhoz megfelelo hutes, stb… Nem rad gondoltam konkretan csak szerintem ez az altalanos felfogas. Az uj Ryzenek pedig ha nem verik le gamingben de majdnemhogy kiegyenlitik, mar a 3700x is a kozeleben jar, multicore-ban pedig van ero. Mondjuk ha a 9900k ara lemenne mondjuk 400 dodora az mar megfontolando lenne, de igy mindenkeppen az uj Ryzenek azok amelyek most megerik.

Valójában “sokan” nem használják a 9900K-t. Ez egy high end flagship termék, ami a többségnek mindig is túl drága volt/lesz, teljesen mindegy igazából a teljesítménye.

A cél is más vele. Mint flagship termék, ugyan az a célja mint az 1200 dolláros 2080Ti-nek. Megmutatni hogy a gyártója a “csúcs”. A többség mindig is az i5-öket vette, mert azt engedhette meg magának.

De legalább már van esély versengeni a trónért :slight_smile: (Ami nem mostanában volt)

Várhatóan, akkor a 2. generációs Ryzen-ek ára tovább csökken majd? Csak úgy elgondolkodtam, hogyha tovább esik az áruk, akkor megfogja a teljesítmény többlet érni az árát, amit a 3. gen fog nyújtani?

Ha megnézed, a 3. gen kezdőára most kb annyival több, amennyivel több teljesítményt is nyújt.

De persze, valószínű hogy ahogy az 1. gen, úgy a 2. gen ára is csökkenni fog, ahogy a 3. generációs prociké is szép lassan.

Nem tudom még hova tudna esni. Ryzen 5 2600-at lehet venni 42 ezerért is. Többinek is sokat csökkent az ára. Már-már ingyen adják őket,és a 2600,2600X,2700X nagyon szépen elvan,és lesz is még. 2600 van nekem,és azt néztem,hogy full hd-nál nagyobb felbontásban nem sokkal lenne kevesebb fps-em 2080Ti-al,mintha 9900K-m lenne. Ez elég vicces. Nem túlzás,hogy a procik jóval többre képesek,mint amennyit a játékok többsége kitud használni jelenleg. A VGA a szűk keresztmetszet,aztán 400-500 ezer egy 2080Ti.

Én is jól el vagyok a 2600X-emmel, teljesen jól teljesít. De kártya téren ténylegesen el vannak szállva az árak.

Pcx-nél nem találom őket. :frowning:

Ezt sosem értettem hogy akinek van pénze full extrás gépre, az miért nem tud beszerezni egy légkondit. Aztám megvan olda hosszú időre a meleggel való harc… Olyan ez mint a BMW tulaj aki 2000 ért tankolgat a verdába :slight_smile:

Relax :smiley: vasárnap van :slight_smile:

Sok féle ember van, van akinek fontos a fogyasztás, eco dolog, van aki nem szereti a légkondit, stb, illetve van akinek fontosabb a sok mag, csendes, hűs működés, mint az a +10 fps valamelyik játékban :slight_smile: