AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Persze, mindenki maga dönti el hogy mivel akar meleget vagy hideget csinálni otthon. Tapasztalatból írtam amit írtam. Ismerek olyat aki 300 rugóért vett videokarit, egy egyszerűbb 100 ezres klímára meg sajnálja a pénzt. Inkább megfő nyáron a panelban. Hát akkor csináld :smile:

Itt is van pár eredmény:

:face_with_monocle: :mag_right:

:yum:

Ilyen ez :smiley:

Viszont végre nem nekünk kell megírni, helyettünk leírták, hogy mi okozza egyes modelleken a fele memoria írási sebességet:

“This is an expected result. Client workloads do very little pure writing, so the CCD/IOD link is 32B/cycle while reading and 16B/cycle for writing. This allowed us to save power and area inside the package to spend on other, more beneficial areas for tangible performance benefits.”

In short, the pathway from the chiplet to the memory controller for the write data has been cut in half. This explains why it wasn’t noticeable when testing the Ryzen 9 3900X since it has two pathways to the controller, one from each chiplet so the results appeared normal.

https://www.overclockers.com/amd-ryzen-9-3900x-and-ryzen-7-3700x-cpu-review/

Ami alapvetően nem gond, inkább egy ügyes húzás, hogy beleférjenek a TDP keretbe :slight_smile:

fos? :smiley:

Én pl nem sajnálom a pénzt klímára, mégsincs :smiley:
Nem is nagyon bírom, krehácsolok tőle irodában is, ha bent ülök pár órát. Arról nem beszélve, hogy tök egészségtelen. A split klíma belsejének a fele hőcserélőből áll, ahol lecsapódik a pára. Ott mindenféle baktérium-gomba megtelepedik és azt a levegőt fújja ki a lakásba. Évi 1-2 karbantartás édes kevés erre.
Egyedül a kocsiban kapcsolom be, amikor már olvad a váltógomb is, mert egész nap a napon parkoltam, de ha lehet akkor is inkább az ablakokat húzom le :smiley:
A másik meg az 1080p-s monitor kérdés… Én is azt használok 1080ti-al és az sem volt olcsó :smiley: 144 hz -g-sync monitort is 140 körül dobálták :smiley:

Részletes 3900X teszt:

Ahogy a srác is mondta, lesz majd stream teszt is, de nem értem miért tökölnek vele ennyit, szerintem aki ezt a procit várta és játszik is, pont, hogy az érdekelné leginkább, hogy hogyan teljesít stream+game-ben és milyen minőségben :smiley: Ha abban is elnyomják, hülyét kapok, megint vártam feleslegesen és vehetek intelt :rofl:

1 napon megjelent 5 proci + 2 gpu, + 2 nappal előtte még 2 új gpu a másik oldalról. Egy tesztnél egy benchmarkot minimum 3-szor lefuttatnak, és általában néhány nappal/jó esetben 1 héttel megjelenés előtt kapják meg a mintákat. Szerinted mennyit aludtak az elmúlt 1 hétben hogy ilyen részletességű tesztek egyáltalán megszülessenek?

1000ből 999 ember még mindig nem streamel, ergo nem az a prioritás.

Vegyél.

Ezt csak úgy oldaljegyzetben itt hagyom :slight_smile:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13806846

kb mikorra várható az alaplapok ram support listájának frissítése az új ryzenek miatt, van arról esetleg valami infó vagy találgatás?

Igazából jelenleg ez már kevésbé fontos.

A 3. gen Ryzenek natívan támogatják a 3200mhz-et, mivel ár/értékben és általános felhasználásra az a “sweetspot” most is, ez azt jelenti, hogy bármelyik 3200mhz-es ramot lehet venni, működni fog.

Egyébként valószínűleg a következő hetekben frissítik majd a támogatott listát, de a fentiek miatt itt a 3200mhz+ ramokra kell gondolni.

Mondjuk Hardware Unboxéknál 3200MHz-es memóriával tesztelték CL14-en, és ugyanolyan számokat produkált mint a 3600MHz CL16 kit amit az új procikhoz kaptak

na az jól hangzik, köszi az infót

Nem meglepő. Az alacsonyabb timing miatt a két ram teljesítménye kb azonos, hiába az órajel különbség.

Nem beszélve, hogy mi a 3200/cl14 ára.

Szerintem ez az a rész, amivel az átlag felhasználónak már nem kell foglalkozni majd szerencsére. Vesz bármulyen neki tetsző 3200mhz CL16 ramot, és kész. Az alacsonyabb timing/magasabb órajel hozhat 1-2 fpst, de (a megfelelő GPU-val társítva) amikor 100+ fpsről beszélünk alapban, szerintem ez az 1-2 a kutyát nem érdekli, ember nincs aki észreveszi.

Ez azoknak lehet fontos akik olyan programot használnak ami borzasztó memória sávszél heavy, de az meg úgyis meg fogja venni a 3733mhz minél alacsonyabb timingú ramot, bármennyibe is kerül, mert itt “munkaeszköz” ergo előbb utóbb visszatermeli az árát.

https://www.alza.hu/amd-ryzen-5-3600-d5634213.htm?o=5#parametry
70 ropiért hááát nem tudom

Első napokban minden új dolog magasabb áron nyit.