AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Már tegnap fent voltak alzan :slight_smile: 3600X 85 eFt.

@madve szerintem reális ez az ár érte, ha megnézed a hivatalos árat és rászámolsz 27% áfát ennyire jön ki.

Ma néztem rá és még nem láttam belinkelve. :smiley: Sokallom kicsit az árat. A 3600x-et vártam annyiért mint amennyi a sima 3600.

Tartam a véleményem szerintem rendben van az ára, és akinek kell a plusz teljesítmény annak megéri a felárat a 2. gen-hez képest. Szerintem ami érdekes lehet az az, hogy tovább fog-e nőni az árkülönbség a kettő generáció között.

69 ezerért teljesen korrekt, a 2600 ára se volt olcsóbb az első napon, 1-2 hónap múlva már simán 60 ezer Ft körül megy majd ami teljesen korrekt lesz érte, később pedig még olcsóbb.

Én még egyáltalán nem aggódok emiatt. Az átlag embernek egy baromi olcsó 2600 teljesen elég lesz még jó ideig

Az áron azért is felesleges parázni, mert minden új dolgot először a “tehetősebb” réteg vesz meg (van rá pénze, spórolt rá, stb).
A 2600nak is van egy árkategóriá életútja.

Ezekkel is így lesz.
Jövő ilyenkor már drágállanánk ennyiért. Plusz ez még lehet, csak az alza próbálkozása. Amint minden boltba bekerül a kínálatba, lehet helyből olcsóbb lesz.

Így van, én biztos várnék legalább 1 hónapot még a vásárlással ha lehet.

Az iponnál is láttam már, de ott 71890 Ft…

Mi a véleményetek a compker-ről?
Amúgy ott is van R5 3600.

Bocsi, hogy belerondítok itt a kibeszélőbe.

Én a fél config-t tőlük vettem, mivel elég jó árban volt szinte minden a konkurenciához képest. Elég profi honlap, 100%-g ajánlom, talán egy hátrány, hogy kiszállításnál szinte mindenért külön fizetni kell. X összeg fölött több, utánvét plusz, de GLS-el dolgoznak, szóval korrekt a szállítás is.
Szervíz, garancia, ilyenekkel nincs tapasztalatom.

Az utánvét általában feláras szolgáltatás szinte minden futárcégnél, kezelési költséges. Azért olcsóbb utalással vagy online kártyás fizetéssel.

Én mondjuk ha van rá mód nem fizetek ki online semmit előre, mert ha ketté hajtva jön a doboz akkor is ott ülnek a pénzemen amíg újra küldik a cuccost…

Mikor lesznek elérhetőek az itthoni árak? Jó lenne látni őket minél hamarabb, mert így nehéz előre tervezni. :frowning:

Mert ha látod hogy ma mennyibe kerül, azzal mennyivel vagy beljebb arra vonatkozóan hogy amikor majd meg akarod venni mennyibe fog kerülni? :smiley:

Látod a fent linkelt grafikonon, hogy az első 3-4 hétben indokolatlanul drága mindig minden, aztán szépen beáll egy alacsonyabb szintre ahonnan már csak lassabban csökken az ára.

@Nickname1122 Ahogy többen mondták már, elején érdemes várni még. Az árukeresőre már felkerült az első példányok:

ALZA-nál a paletta alsó fele készleten van, a teteje pedig berendelhető. Viszonylag értelmes árakon:

MSI-nél jönnek új B450-es alaplapok, nagyobb 256Mb BIOS EEPROM chipekkel. Ezeknek MAX lesz a végén, tehát majd érdemes ezeket megvenni, mert a jelenlegi 128Mb-be csak úgy férnek bele hogy nincs RAID támogatás és kihajították a szép mintás grafikákat a BIOS-ból.

Táp + AMD Performance "plus-ish" config vélemény

Az új lapokról tudsz valamit linkelni? Esetleg van valami megjelenési dátum beharangozva?

Pár hét és szerintem kaphatóak lesznek. Igazából a BIOS chip méretén kívül semmi nem változik rajtuk, szóval csak több hely lesz CPU támogatásnak, meg annyi hogy out-of-the-box fogadja a 3rd Gent.

És ugye jár hozzá a 3 hónap Xbox gamepass is :slight_smile:

A Ryzen 5 3600 vagy a 3600x processzorhoz jó lesz bios frissítés után egy MSI B450 Gaming plus alaplap?