AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Nem néz ki rosszul a cucc.
Én ezzel szemezek csak még sehol semmi.

Láttad az árát? :smiley:
Én azonnal lemondtam róla

Még nem. Tippre 250 lehet.

$600 asszem
Edit: $700, bocsánat :smiley:
Rohadt jól néz ki, de én az ilyen pénzt inkább videokártyára tartogatom

Az kb annyi átszámolva hufba

Úgy legyen ötösöd a lottón :smiley:

2080S van mellé tervben így annyit nem számít :smiley:

Ámen :smiley: :crossed_fingers:

Thaichi-val lehet kivárnék… olvastam hogy a mostani designál a PCH ventit pont oda sikerült rakni ahol a felső x16 slot vége ér, és pont arra jó hogy a nagyobb videókártyák esetén idle-ben is már megy a venti a chipseten, ha meg terhelés alatt meleget dob oda kártya (ha nem blower) akkor simán thermal shutdown.

Ha az alsó slot nem kell semmire, akkor az a work around hogy a középső slotba rakod a VGA-t.

Köszi, érdekes. Kivárok mindenképp, majd valamikor ősszel tervezem a gép építős mókát

@mice0007 egy kis Taichi:

Ha jól látom akkor csak az “olcsóbb” lapoknál van gáz.

Számomra ez úgy tűnik, hogy a népek nem tudnak megoldani egy BIOS flasht… vagy ha éppen nem procit cserélnek akkor a BIOS flashback funkciót nem tudják használni.

Mindenesetre nyomon követem a fejleményeket…

Bonyolult dolgok ezek… :smiley:

Csak egy gyors összefoglaló a témában, és hogy mik várhatók:

• A320M-A Pro Max
  • B450M-A Pro Max
  • B450M Pro-M2 Max
  • B450M Pro-VDH Max
  • B450-A Pro Max
  • B450M Mortar Max
  • B450 Tomahawk Max
  • B450 Gaming Plus Max
  • X470 Gaming Plus Max
  • X470 Gaming Pro Max

CPU ár update + Navi OC

A boost probléma, nem tudom probléma-e egyáltalán vagy csak BIOS funkció működési anomália.

Mert ha az új boost algoritmus nagyjából úgy működik, mint az előző szériában akkor lehet hogy ha PBO vagy más alaplapgyártós mágia be van kapcsolva így vagy úgy, akkor több magon tart magasabb átlag órajelet a 2C-4C boost órajel rovására.

Amennyire én láttam a sima PB (nem PBO) algoritmus + jobb hűtés adja a legjobb eredményeket, illetve adott esetben ha megfelelő a hűtés akkor TDP korlát emelés erre pluszba.

Ez pedig a gigabyte x570 lapokban gondolkodóknak: