AMD ZENkert - Ryzen kibeszélő

Ha jól értem akkor az x570 aorus xtreme a legjobb lap csak k**** drága.
(Nekem már nagyon hadar nem biztos, hogy jól értettem)

Nyilván minden gyártónak a legdrágább lapja a legjobb, csak épp az emberek 99,9%-nak semmi értelme hogy ilyet vegyen :smiley:

Kb ugyanazt mondja mint az X570 Godlike-ra. Fogtak egy kupac high-end hardvert, bekenték ragasztóval és hozzávágták a PCB-hez. Ettől függetlenül azt is mondja hogy nagyon jó lap és hogy ő is imádja, csak elképesztően nagy overkillnek tartja

Apropó Aorus meg PCIe Gen 4, ez elég b@szó cucc lett: https://www.gigabyte.com/Solid-State-Drive/AORUS-NVMe-Gen4-SSD-2TB

Nincs új a nap alatt, ahogy eddig is az X az a “gaming” lehúzós marketing név csak.

SMT nélkül gamingre majdnem 9900K teljesítmény :astonished: Legalábbis a sok magot nem jól/kevésbé használó játékoknál.

Órajelre elvileg jobb bin, más kérdés hogy a dobozos hűtővel és PBO beállítások miatt minimális a különbség.

Ahogy a tesztben is mondja Steve: valójában a PBO miatt nem a proci 65 vagy 90W TDP-s, hanem a hűtőjük miatt, azt megcserélve az X-ből sima, a simából X “lesz”. Szóval akinek kell az a kis plusz teljesítmény, még így is jobban jár a normál verzió+egy, a gyárinál jobb hűtővel, mint az X-el.

Gondolom ezt a fejlesztést az intel támogatta :slight_smile:

Kis fejtegetés hogyan lehetne passzívan hűteni az X570 chipseteket:

9400F vs R5 3600

Memória ajánló Ryzenhez:

Threadripper vs Ryzen 9

Hát mindenre számítottam csak erre nem.

EHHHH
image

Ez már nevetséges. Értem én, hogy fejlesztés, meg árgébé, meg anyám kínja. De ne vicceljenek már ezzel az árazással.

Mire nem számítottál?

240-250 mint a többi gyártó nagy dögjeinél.
Még nekem is van egy lélektani határ amire már azt mondom, hogy na ezt már nem. :smiley:

Jah, hát igazából szerintem teljesen mindegy ha valaki 250-ért vesz alaplapot, az megveszi 280-ért is, ezen a 30-on ilyen árkategóriában már nem múlik semmi. :slight_smile: Mondjuk az vicces hogy drágább mint a jelenleg elérhető és bele passzoló bármelyik proci :smiley:

Én várom asuséktól a kötelező “drágábbak vagyunk mindenkinél” darabot, kb 350ért XD

Na, még jó, hogy lehet kapni :smiley: Kettőt kérek :smiley: