Angliai telefonhívások (zalkatás)

Sziasztok.
Május 2 óta naponta 8-szor hívogat egy Angliai telefonszám. Ma felvettem, de egy gagyi angol akcentusos férfi mondott két mondatot majd közöltem hogy nem tudok angolul és letette. Ez után még 2 szer hívott mindig ugyanabban az időben. Letiltottam, de zavar hogy hívogat és van hogy új számon. Valami ötlet hogy mi lehet ez? Fel szabad egyáltalán venni?
Köszi a segítséget.

Update 2019.05.06
Voltam a szolgáltatónál:
Hát ők nem tudnak semmit csinálni. Tiltsam le a készülékről a hívásokat.
Mondtam, hogy oké ezt megtettem.

De ami érdekes hogy tudta a csávó a nevemet, pedig anya nevén van a telefon.

Az ilyeneket nem érdemes felvenni sem. Tiltsd le a számot mindenképp, esetleg lehet jelezni a szolgáltatónak is, lehet valami csalás.

Gondolkodtam hogy megosztom a telefonszámot, de hívott már több szám is.

Én akkor jelezném a szolgáltató felé. Lehet másokkal is előfordult, akár jelezhetik a rendőrség felé is. Az hogy angol szám, ma már semmit nem jelent, bárhonnan indulhat a hívás.

Okés, köszi a segítséget, hétfőn elintézem.

Remélem megoldódik, én nem venném fel! És ahogy Meteoric87 mondja a szolgáltató talán tud segíteni!

Rendőrségen feljelentést kell lenni zaklatásért, ha több számról is hívott. Nekik a szolgáltató köteles megadni az adatokat és azzal hamar nyakoncsípik.
Sok sikert.
Szorítunk.

Ezt a részét sajnos erősen kétlem…

Hát így hogy letiltottam így már csak mindig kijelzi, de másik számon is hívogat. De ha új számon hív azt is letiltom. Jelenleg 17-szer hívott. De még ma szerintem hívni fog a papírforma szerint.

Csak 2 hét után számít zaklatásnak akkor lehet bejelenteni a rendőrségen. Egy rendőr ismerősünk mondta addig annyit tehetek hogy letiltom és nem veszem fel.

ha viszont besokslsz addig, akkor egy számváltás is megoldás lehet.

Engem is hivolt magán számrol valaki! Felvetem de elkezdet angolul beszélni!

Engem is hivogat valaki angol számról, de az semmit nem jelent. Volt hogy valaki olasz mobilszámról hívott fel, majd mikor felvettem, magyarul szólalt meg a telefonos csaló.

Voltam a szolgáltatónál:
Hát ők nem tudnak semmit csinálni. Tiltsam le a készülékről a hívásokat.
Mondtam, hogy oké ezt megtettem.

De ami érdekes hogy tudta a csávó a nevemet, pedig anya nevén van a telefon.

És téged is 20-szor hívott 4 nap alatt?

Ezzel viszont most mehetsz a rendőrségre, mert kimondottan téged keres. Egy ismerősöd is lehet (rosszakaró, vagy titkos szerelmes), aki így éli ki magát. Elég, ha a szám angol, ő attól még a szomszédban is lehet. És nem megijeszteni akarlak, de ennek tudatában nem várnám meg azt a 2 hetet a feljelentéssel.

Sajnos nem tehetek semmit. A rendőr ismerősünk mondta aki ezzel foglalkozik. Csak 2 héttől számít.
E miatt mentem utána de hát nem lehet semmit tenni :confused:

Én nem hallgatnék az ismerősre, hanem a legközelebbi kapitányságon addig rángatnám a pultot, még egy tisztet és egy bejelentőlapot nem tolnak az orrom elé.

De ő ott dolgozik nem tud semmit tenni, sajnos

Azért majd a telefonszámlát is nézd meg ho végén. Ugyanis van hasonló csalási módszer ahol te mint a hívás fogadó fizetsz.

De ezt az a szolgáltatónak kötelező elengednie asszem.