Angolul levelező és társalgó partnert keresek! :D

Wow, ez iszonyú jó ötlet @ursulinerplatz! :facepunch:

Én is szívesen leveleznék valakivel angol nyelven! Néhány szó magamról: imádom a zenét főleg a heavy metalt, de azon kívül még elég sok más stílust is, ami nem pop, vagy monoton elektro. Mindenről szeretek beszélgetni, kivéve a politikát. Kb középfokú volt a nyelvtudásom, de biztos, hogy 15 év alatt felejtettem… Főleg a nyelvtant, aztán ki tudja…
Írjatok privet bátran, ott cserélünk e-mail címet! :smile:

@kopicraftwork benézek majd a streamedre, de most reggeles vagyok, 22 órakor már alszom. :smile:

Szerk.: nem csak szinten szeretném tartani az angolom, hanem fejleszteni is. Magamhoz képest nagy terveim vannak, amiket egyelőre nem szeretnék részletezni. :wink:

Dawnherself Hello there.
Well we can start right here, right now am I right?
You know , me personally have lots of English problems , even though I live here over 13 years, but still…
Step out of your comfort zone, and do it. :slightly_smiling_face::wink:
Oh btw my streams not really following any schedules yet… so might start earlier, never know. Also the weekend.
I can come up with random stream , out of nowhere. LoL
But who’s following, they get notifications .:slight_smile:
Also if you have any problems, I don’t think so, but if something, anything easier to ask Hungarian, just do it.
See you on Twitch.:wave:t2::grin:

Azt álmodtam, hogy angolul kell vizsgáznom a magyar irodalom tanárnál :sweat_smile:

Jó ötlet, viszont ha a beszélt nyelvvel van gond, a legjobb keresni itt élő külföldieket. Én pár éve ismerősökön keresztül megismerkedtem jó pár itt élő hollandal és franciával, itt ugye nem nagyon volt más opció mint az angol, és elég gyorsan sokat fejlesztett, mert muszáj volt. Az írott angol egyszerűbb, van idő gondolkodni, átnézni a dolgokat, ez szóban nem működik.

Szia, én saját tapasztalatomat írom le az angollal kapcsolatban.

Ált Iskolában sajanos nem foglalkoztam kellően az angollal mert nem érdekelt
Közép suliban pedig olyan borzalmas angol tanárom volt, hogy semmit nem bírt tanítani. Ez igaz a magyar nyelvtan tanárra is… semmit nem bírt tanítani…

Három éve elkezdtem dolgozni egy cégnél MO-ban ahol a cégvezetőség külföldiek, persze néhányuk beszél magyarul, de a legtöbbjük nem. Így a Szerb, Orosz, Német, Angol, Francia nyelvek a mérvadóak amit hallok és itt tanultam meg megérteni az angolt és beszélni is. Főnököm azt mondta, ne akarjak anyanyelvű szinten beszélni más nyelvet, mert nem az anyanyelvem ( tudom vannak azon emberek akiknek olyan jó a nyelvérzékük hogy pik pakk anyanyelven nyomják )

Én nagyon sokat hallok angolt, meg az angol beszédnek is megvan az 10001 fajta verziója és nekem úgy sikerült az angol tanulása, hogy először megtanultam azt, nekem könnyebb volt úgy, hogy megtanultam angolul gondolkodni. Ha angolul kell beszélnem, legyenek angol szavak a fejemben. Például ha azt mondom hogy Apple nem az jut eszembe hogy alma, hanem hogy Apple a gyümölcsre gondolok ami ehető. Ezt próbálom fejleszteni 3 éve, nem mindig sikerül, néha közbe szól a magyar gondolkodás és akkor össze zavarodok és akkor kész káosz. :smiley:

Én azt tanácsolom hogy hallgass sok angol streamet, videót, filmeket, szókincs bővítésre meg olvass sokat angolul, amit meg nem értesz, szótárazd ki.
Az is nagyon segít, ha találsz olyat akivel lehet beszélni angolul, írásban/szóban, mindegy igazából, csak gyakorold sokat.
A másik nagyon fontos, ne félj beszélni, írni angolul. Ha hibás az se baj, ha észre veszed hol hibázol abból tudsz tanulni, de félni attól hogy nem “hibátlan” és emiatt ne szólalj meg mondjuk, azt ne csináld.

Főnököm sokszor szólt rám, hogy csak mondjam, mindegy, meg fogja érteni, csak mondjam. Sok sikert kívánok. Remélem valami okosat hasznosat tudtam büfögni. Legyen szép napod! :blush:

Nem félek megszólalni. Az a problémám hogy hallom, hogy hibás és rögtön ki akarom javítani ezért tök ciki lesz az egész, mert megakad a beszéd. Pont ez az angol gondolkodás nem megy, pedig tök evidens amit írtál és egy zseni vagy. Ha azt mondják apple akkor az almára mint gyümölcsre kell gondolni. A vicces, hogy ezt tanítani tudom, de magamnak mégse tanítom meg. De ezt gyakorlom akkor. :slightly_smiling_face:

Nekem anno mikor nyelvvizsgára készültem, akkor tudtam hogy rendben vagyok, amikor angolul álmodtam. Nem kölföldön voltam, olyan volt mint egy sima álom, csak mindenki angolul beszélt, én is. Nem kellett fejben fordítani, értettem mindent. Később ugyan ez volt némettel is (én gimiben német-angol szakos voltam, szóval elég sok nyelvórám volt).

Javítani szóban felesleges, csak lassítja a kommunikációt, a többség nem is várja el, persze kell figyelni hogy jobb és jobb legyél, de egyből nem érdemes megállni valami miatt. A lényeg hogy értsétek egymást.

Lehet pont magamnak okozom a gondot ezzel a folyamatos javítással. Pont ezért nem érthető amit mondok mert összezavarok másokat és magamat is és még csodálkozom :joy: Fú jó nehéz l, de megpróbálom megállni ezt is. Soha nem érzem magam biztonságban annyira, hogy megengedjem magamnak azt a “luxust”, hogy ne próbáljam meg rögtön kijavítani.

Ezért jó ha van külföldi ismerős. Ők sem beszélnek tökéletesen, ami nehezíti a megértést, és te sem :smiley: Elmentek bulizni, pár sör, megjön az önbizalom :smiley:

Érdemes szoktatni a különböző kiejtéshekhez is magad. Én dolgozok angolokkal, amerikaikkal, dél-afrikaiakkal, de van lengyel, portugál, cseh kolléga is, nyilván mindenkinek más a kiejtése, szokni kell, de ez is fejleszt.

Zseni? :smiley: Én csak egy mezei paraszt ember vagyok. Amúgy igen, az meg tudja akasztani a dolgokat, hogy rá jössz a hibára és próbálod ki matekolni, hogy akkor ezt hogy is kell mondani? Főnököm is azt mondta nekem, mindegy ha nem jól mondom, csak mondjam, idővel úgy is rájövök hogy máshogy kellene mondani úgy meg fejlődik az ember.
Ezzel meg az a baj, amúgy, ha folyamatában nem gyakorlod az angolt, teszem azt, film nézés angolul, olvasás vagy csak hallgatni, kiesik az ember belőle. Legalábbis én ezt vettem észre magamon.

Most például elkezdtem játszani egy RPG játékkal, Gothic 1 és mondom felrakom azért a magyar szöveget, mert régi játék, régi angol bla bla bla bla, aminek az lett az eredménye, hogy alap dolgokat, amiket értek angolul ( RPG-ben ha egyszer megtanultad az alap kifejezéseket angolul azok beléd rögzülnek) le fordította magyarra, viszont elcseszte a felirat rendszert, így hiába raktam fel rá a magyarítást, leszarta a játék és hallás alapján angolul. Hajrá.
Mondom köszönöm xd. 2 óra játék után lerohadt az agyam. Úgyhogy lepucoltam róla és lett angol felirat és így végre értem már mit magyaráznak.

Erre amúgy még jó az RPG játékok. Nem tudom mennyire szoktál játszani, de az RPG játékok előnye hogy rengeteg a szöveg benne, olvasni való, stb Skyrim és a könyvtárnyi olvasni való benne például. :smiley: World of Warcraft-ot is úgy játszottam már hogy minden küldetést, dialógust, minden szírszart elolvastam és nagyon sokat fejleszt.

A magyar fordítások egyébként is a legtöbb esetben vagy borzalmasak, vagy egyszerűen viccesek, mindenesetre én távolt tartom tőlük magam. De pl moziban sem nézek szinkronizálva filmet, sajnos a magyar feliratot nem lehet megúszni, pedig az lenne a legjobb, ha felirat sem lenne.

Általánosságban a kis dolgok is sokat segítenek. Angol Windows, angol facebook stb. Kis lépésekben is szokik hozzá az ember.

Nem játszom ilyen játékokkal és időm sincs rá mostmár. Barátom is ezekből tud angolul. Angolul szoktam nézni mindig videókat meg filmeket sorozatokat, angol felirattal, de nem segít. Felfogtam csá. Ettől beszélni nem tudok jobban. Komolyan azon gondolkodom hogy minden szart meg kéne néznem netflixen angolul és hangosan elismételni, hogy az én számból is hangozzon el, mert különben soha nem fog. :joy:

Ha barátod tud angolul (és jól) akkor vezessétek be hogy otthon csak azt használjátok. Én hugomnak tavaly mondtam, hogy ha akar velem dumálni, csak az angolt használhatja. Eddig működik :smiley:

Akárkivel szívesen beszélgetek angolul csak vele nem :joy: nem tesz jót a kapcsolatunknak. Nincs türelme :grinning:

Nagyon jó ez a téma, én szintén ezzel a problémával küzdök. Bár nekem a nyelvtanom is gyatra :slight_smile:
Ezért járok tanárhoz.
Esetleg egy angol nyelvű topicot is lehetne indítani direkt emiatt, tudom az nem olyan mint élőben társalogni, de mégiscsak több a semminél. Így segíthetnénk egymást és tanulhatnánk is egymástól.

@kopicraftwork Thank you for the informations. I can’t turn on notifications on the Twitch mobile app but I did it at home. I’m trying to get out of my comfort zone with getting better in English. This will be the first step in my plan. I know all steps but I don’t know the order. :sweat_smile: This opportunity came first so I decided to take the chance. Slowly I will be a Yes Man like Jim Carrey. :smile: See you on stream! :slight_smile:

Nekem pont így működik, mióta általános első osztályban elkezdtük tanulni. :slight_smile: Gimiben olaszt választottam, ott is ragadtak rám a szavak, de a tanárnő és a tankönyv is csapnivaló volt, ezért nem érdekelt, hogy megértsem a nyelvtant… Szeretnék majd jártasságot szerezni abban a nyelvben is, mert nagyon tetszik, hogy dallamosak a szavak. :grinning:

@runethecrow ! Szívesen segítek! Keresünk valami egyszerű témát és beszélünk róla néhány mondatot. Persze, csak ha szeretnéd. :slight_smile:

@meteoric87 Igen, lányom játszik a Starstable-el, és förtelmes a magyarítás… (Ráadásul folyton beakad a kerítés vagy szikla textúrákba :joy: )

@ursulinerplatz Két nyáron is használhattam volna Horvátországban az angoltudásomat, de rágörcsöltem, és inkább meg sem próbáltam… :sweat_smile: Igazuk van Pistiéknek, hogy ezt nem szabad, egyszerűen csak el kell kezdeni beszélni.

Aki szeretne egy kicsit így képntek este angolozni az jöjjön @kopicraftwork streamjére!!
Várjuk szeretettel!!

Csak egy kis update: azóta több emberrel is leveleztem, @fatbee28 és @raethewg -vel a mai napig.
Minden levelet nagyon köszönök.
Angol tanárhoz is jártam 2hetente, de csak beszélgetni.
A területi gyakorlatom, ahol angolt is kellett tanítanom, nagyon jól sikerült.
Ezután már úgy döntöttem, hogy a nyelvvizsgát is megpróbálom.
Volt könyvem a tesztekkel, gyakorolgattam.
Az eredmény sikeres nyelvvizsga. :slight_smile:
Majd a héten az államvizsgán is angolt húztam, amit magyarul és angolul is el lehetett volna mondani.
Angolul mondtam el és mások azt mondták, milyen jól beszélek. Ez így nem igaz, de legalább már folyékonyabban és rettegés nélkül (kivéve ismerősök előtt).
Az államvizsgám 5ös lett.

Úgyhogy idáig fajult ez a levelezés dolog. Sikeres gyakorlat, nyelvvizsga és államvizsga. :slight_smile:

Mindenkit csak bátorítani tudok, hogy kérjetek segítséget, adjatok segítséget ( :D) és más is hasonló élményeket oszt majd meg :slight_smile:

P.s. A másik kiírásom az volt, h edzőtársat keresek. -9 kilónál tartok :grinning:

Én is szerettem volna fejleszteni az angolomat, és ráakadtam erre az oldalra: www.interpals.net. Itt aztán annyi emberrel lehet angolul beszélni, hogy csak na :smiley:

Ott én is beszélgettem elég sokat, ha az ember kifog egy-két értelmest akkor nincs gond. Szóban én is blokkolni szoktam kicsit, de hamar belejövök. Nekem a szókincs meg a nyelvtan az ami nem az igazi. Úgy szoktam mondani, hogy magyarul beszélek, csak angol szavakat használok. Középfokú szóbeli rég megvan, csak az írásbeli nem igazán ment (5% kellett volna hozzá xD)