Anime pajtik! :D

Nem tudok róla, hogy lesz-e. Én csak annyit tudok, hogy az Overlord-nak lesz második évada, a Highschool DXD-nek lesz 4. évada, meg a Sword Art Online-nak lesz megint egy évada.
Egyéb folytatásról nem tudok, de utána nézek neked.

@vilmos1000
A közeljövőben megjelenő animék listája

Valószínűleg várni kell vele, mivel még a light novelből kevés van kint

Áprilisban indulni fog az egyik régi kedvencem új évada, a Full Metal Panic Invisible Victory. Kíváncsi vagyok, hogy ennyi év fejlődései után mennyiben lesz másabb az anime, mint a régi sorozat.

Köszi srácok :smiley: Hát nem tudom egyébként csak szerintem lesz gyenge a téli,tavaszi szezon?
SAO-t várom főleg, hogy lesz egy külön GGO is.
Még még talán a Grisaia: Phantom Trigger lesz egy éredkes dolog főleg,hogy folytatásként próbálják eladni miközben az egész szereplő gárda le lesz cserélve.
Én csak azt mondom , hogy 1-2 nagy név lesz. De a többi megint ilyen wtf shit kategória de ne legyen igazam

Hát, van ilyen, válogatni kell. Én ha egy évadban találok 3 jót, akkor azt mondom az már egy tűrhető szezon

Én csak annyit tudok, hogy ha már végig tudom nézni az első 3 részt, akkor már nem rossz az anime. Nagyon kevés olyan van, amit rendszeresen követek, inkább megvárom hogy végig fusson, aztán egyben az egészet.

Az igazi probléma, hogy TV-re nagyon keveset hoznak már ki. Régen még az volt, hogy egy szezonos lista, állt 80%-ban TV, 10%-ban movie, a maradék meg megoszlott az ova-ona-oad-special vonalon. most meg 20% TV, a többi 80%, megmegoszlik, de annak is a nagyja OVA(többnyire abból is hentai).

Allitolag az attack on titan 3 .evada pedig 18 nyaran fog megjeleni

Hát nem tudom engem eléggé elszomorít, hogy a régi animékhez kell nyúljak mert semmi normális elfogadható minőségű anime nem jön. Hentai xD atyaég na az az egyetlen amit nem nézek meg semmi pénzért. Pedig arra van igény amit szintén nem értek de oké.

Másik meg ha van egy jó anime, 12-24 részes és lezárják… mert nincs pénz.
Jelen pillanatban ott a UQ Holder 10 rész jött ki idáig és még lesz 2… Hol ott sokkal többet kilehet hozni belőle. Sokan szidják a stúdiót is akik készítik, hogy milyen szar. Hát én nem olvastam a mangát de szerintem egyáltalán nem szar, jól megvan rajzolva. Az igaz, hogy össze vissza halad a történet, ömlik a cselekmény áradat mert mindent 12 részben akarnak ki telíteni, de ha lenne rá lé akkor egy nagyon jó sorozat lenne.

Jelenleg is konkrétan 2db most futó animét nézek hetente 1x: UQ Holder, Boruto
Utóbbit is csak az ősök miatt, nem rossz az anime de még be kell érnie.

A most futók közül én is nézem a UQ holdert, plusz Kujira no Kora, Black Clover, Qanzi Fanshi 2. évad, Shoukoku no Altair, Mahoutsukai no Yome.

Szerintem azért is kaszálnak el nagyon sok sorozatot mert sok helyre nem jut el. Gondolom sokan, közülük én is, csak letölteni tudom, nincs egy hivatalos forrás sem. Azt tudom hogy Netflixen egy-kettő sorozat van de hát az nagyon kevés. Ha világ szinten meg tudnák oldani, hogy eljusson mindenkihez, akkor szerintem sokkal több sorozat maradt volna életben.

Volt is rá nem egy megoldás, pl az animax, vagy az a+. Mind a 2 csatorna hivatalos anime csatorna volt magyarországon is, ráadásul az animax, az a sony csatornája volt, ami ugyebár a mai napig viszi az axn chanel-t. Csak nem volt pénzügyileg jövedelmező egy olyan csatorna futtatása hazánkban, amit csak 20:00-02:00 között lehetett sugározni, ugyanis csak a mainstream animéket szinkronizálták, amik nem egy tartalmazza a halál számos formáját, és azokat itthon korlátozott keretek között lehet tv-ben levetíteni. Voltak probálkozások gyerekeknek szóló anime terén is, pl kukucska, Kilari, meg asszem volt még egy-kettő. De rájöttek, hogy ezek meg csökkentik a nézettséget, mert itthon meg ezek az animék nem kelendők.

Magyarul itthon a forgalmazás, akár digitális formában is, de halott piac. Legalábbis összevetve más országokkal.

Az Animax-t tudom, még én is néztem anno. Viszont streaming szolgáltatásban van lehetőség, Amazon, HBO GO, Netflix stb.

Visszaemlékezve a borzalmas magyar szinkronokra, a legjobb dolog ami történhetett, hogy megszűnt.

Azért nem volt az összes szinkron annyira borzalmas. Azoj sikerültek rosszabbul amiket másod kézből kaptunk meg és fordítottunk. Pl Vadmacska Kommandó (Tokyo Mew Mew) vagy a Varázslatos Álmok (eredeti címén Sailor Moon) vagy éppen a Mila a Szupersztár (Attack no 1.) Amiket kifejezetten mi fordítottunk és még az A+on mentek (Yuu Yuu Hakusho, Slayers) az azért jól sikerültek. A Naruto fordítása is egész jó volt. Mármint az Animax-os nem a Jetix-es verzió. Dheát ízlések és pofonok.
Nekem az egyik kedvenc fordításom pl a Ghost In the Shell sorozatok voltak.

@atsumiyuna
Ebben egyet értünk, kicsi eltéréssel. Szerintem, nem sikerült egyik szinkron sem normálisan, csak maximum elfogadhatóan. Ugyebár minden relatív, ezen okán ami relatívan kiemelkedő volt, az a Bleach, és a Ghost in the Shell. Talán még a Death Note sorolható ide, de ezek is csak a többi magyar szinkronos animéhez képest kiemelkedő. Most egy fordító csapat meg elkezdte a Watamote szinkronizálását, már az első rész kint is van indán.

Nekem az egészhez hozzá tartozik, hogy japán a hang. Az évek alatt valamennyi ragadt is rám, szóval nyelvtanulásnak se rossz :slight_smile:

Vannak azért vállalható szinkronok igaz nem sok. Nekem személyesen jobban tetszik az eredeti japán szinkron magyar illetve angol felirattal (sokkal élvezhetőbb de ez mind csak személyes) a pár év animezés alatt ragadat rám egy kicsi.