Anime pajtik! :D

Az én listám jelenleg így nézki:
https://myanimelist.net/animelist/vLii

@kyuubi1992hq
azzal amit mondasz csak részben érték egyet az igaz, hogyha valakinek ajánlasz egy animet nyugodtan lehet linkelni a listákat de az is változó izlésileg, én a mal-t használom és ott azért a pontozást is figyelem. Vannak rajta ellentmondások mert mondták már egy páran, hogy miért olyan kevésre értékeltem a TG -t nekem nem tetszett(volt akit megnevetettem vele, hogy így felválaltam).

Itt az én listám https://myanimelist.net/animelist/kuroikensi&view=tile&status=7

Én napi szinten látogatom az oldalt így gyakran van frissítgetve, igaz van olyan anime ami nem került fel mert vagy elfelejtettem a címét mert nem néztem végig és bezártam az ablakot mentés nélkül és van olyan is amit nem tudnék megfelelően pontozni mert nem tetszett egyáltalán.

@meteoric87
A jelek szerint félre értettél. Természetesen az is fontos, hogy az adott illető milyen műfajt szeret. Viszont én azt mondtam, hogy így a legegyszerűbb ajánlani. Nem azt, hogy így jó csak, vagy így a legjobb. Hiszen ebből a listából ki tudja szemezni bárki, aki akarja hogy mit szeretne megnézni.

@kuronkensi
Veled abban nem értek egyet, hogy nem nézek pontozást. Pontosabban tudatosan igyekszek kizárni ezeket a dolgokat, mert nekem más nem tudja megmondani, hogy egy anime tetszeni fog-e. A pontozás pedig pont erről szól. Ez pont úgy megy, hogy ha a pontozást vettem vna figyelembe, akkor annak idején bele se kezdtem volna a SAO nézésébe, pedig imádom a sorozatot. És nem egy olyan anime van, ami nem örvend osztatlan sikernek, nekem mégis tetszett.
Ezért tartom a pontozást mint olyat, irrelevánsak. A sztorit nézem meg, ha felkelti az érdeklődésem, akkor belenézek. Ha tetszik végig nézem. Én ennyi alapján választok animét.

@kyuubi1992hq
Értelek én is nagy SAO fan vagyok ( a nevemet is onnan vettem fel kicsi módosítással kirito neve kuro no kenshi vagyis a fekete kardforgató), a pontozást én részem szoktam figyelembe venni mert ha belekezdek egy animebe akkor végig is nézem csak az olyat nem amit már az első rész nem kelti fel érdemlegesen a figyelmemet.
Azért írtam a pontozást mert láttam olyan aki csak azokat figyelte mert nem nagyon tudta, hogy is vannak a személyes pontozások.

@kuronkensi
Na igen, ez egy általános kezdő hiba, hogy valaki nem a történet, hanem a trend miatt fog bele egy animébe. Szerencsére én ezt sosem követtem, sőt. Igazából messzemenőkig ellene vagyok az ilyen trendteremtésnek, hiszen természetes dolog, hogy nem tetszik mindenkinek egy adott anime. De hogy emiatt egy anime gyakorlatilag a feledés homályába vesszen, mert a hangos többség szerint sz@r, hát az szerintem nem helyén való. Szerencsére, vagy pont balszerencsémre odáig sikerült eljutni, hogy már a régebbi címek közül nincs nagyon olyan, hogy tetszik de nem láttam még. Maximum 1-2 ilyen lehet. Épp ezért, ez egy ilyen visszás dolog is, hiszen amíg kijön egy újabb anime ami tetszik, volt olyan hogy 2 teljes szezont kellett várnom mert azokban nem fogott meg semmi. És olyankor a régieket kell ujra néznem, ami nekem egy nagyon nehéz dió, mert kb 2-szer megnézek egy animét és fejből tudom, hogy mikor mi következik. Valamint akár egy jelenetből is felismerek egy animét, ha meglátom. Haverjaimmal sokat csináltunk olyat, hogy volt neki egy kedvenc animéje, amit már kismilliószor látott, és gyakorlatilag csináltunk belőle egy instant kvíz versenyt.

@kyuubi1992hq
Hát az a baj, hogy mostanság már sajnos ez a “trend” hogy ha valaki fikáz valamit azt a többi is követi. Én még az olyanokat is megnézem amit sokan alábecsülnek, hogy mien sz@r, de szerintem még pont az benne a jó, hogy mást is nyújt nem csak azt amit a legtöbben egy rész után belelátnak.
Szezonos animek között nálam is volt olyan, hogy nem találtam olyat ami tetszene és inkább a régebbieket néztem. De abból is van olyan amit már többször is ledaráltam pl: Akame ga Kill, SAO, fate széria, és még lehetne sorolni.
Ez a kvízes dolog pedig elég jól hangzik, sajnos nekem nincs a közelemben senki olyan aki nézne animeket így csak magán vagyok én a net maga.

@kuronkensi
Ez igazából nem olyan nagyon gáz, mostanában mióta ezek a haverok kimentek angolba, azóta nekem sincs a közelemben egy se. De fb-n csináljuk messenger hívásban pl nem is egyszer…

@kyuubi1992hq
De azért az is jobb minthogy egyedül nézed és nincs nagyon megvitatni senkivel, ha olyan van. Mielőtt elkezdtem volna itt a fórumon írogatni azelőtt ténylegesen csak egy haverommal beszélgetünk egyszer kétszer de az főleg a Berserk-ben merült ki.

@kuronkensi
Nekem szerencsére van nem egy ismerősöm, akikkel tudok ilyenről beszélni. Plusz akikkel nem, azok is tudják, hogy ez egy olyan téma, amit nálam kerülni kell, mert ha egyszer belekezdek, akkor “megfertőződnek” vele. Nem egy ismerős van, akit én csábítottam át a sötét oldalra. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

En meg mar arra jutottam h ugye az osztalyombol vannak akik a mai napig neznek animet h allitsanak nekem egy top 10es listat azokrol az animekrol amit tenyleg megeri megnezni

@gamerbiancsi
Az is egy nagyon jó megoldás.

Na itt a Naruto játék, ahol még Naruto eredeti szinkronhangja is játszik.

Gantz mangát tud valaki valahol, lehetőleg magyarul? :smiley: Akár online, akár webshop is lehet.
Köszi

@UndeadKrissz
Az animeaddicts oldalán fennt van

http://animeaddicts.hu/download.php?onlinelist.23.4044.eng

Annyi, hogyha nincs profilod regisztrálni kell de utána olvasható is.
A feliratról nem tudok véleményt mondani mert nem olvastam a mangat.
Olvasható online illetve le is lehet tőlteni.

Tökéletes, köszönöm szépen :wink:

Igazán nincs mit :slight_smile: :slight_smile:

Eyho!

Mostanában kezdtem el a Jojo’s Bizarre Adventure c. animét nézni. Sokat meditáltam felette, mivel megosztó véleményeket hallottam. Az erőszakkal és a normákon túlnyúló dolgokkal sosem volt problémám, de kezdetben a stílus távolról elég idegennek tűnt. Mind az ábrázolás, mind az, amiről “általában” szól. Ha lehet egyáltalán így fogalmazni. Végül én is belehullottam és nem tudok szabadulni. Imádom!

Akad itt bárki, aki jártas ennek az animének a világában? Újonnan a negyedik partnál járok, a 23-ik résznél. Killer Queen és Kira az, aki minden karaktert felülmúlt. Nagyon hozzám nőttek és rám jellemző mód, minden apróságot próbálok alaposan megfigyelni körülöttük, elemezgetni őket. Próbálok figyelni, kiismerni az univerzumot, illetve a standeket is megérteni. Nagyon érdekelnek.

Nem mellesleg találtam egy gyönyörű kis “plakátot” az élőszereplős film esetleges második részéről, ami nagy szerencsémre a kedvencemet ábrázolja. Nem gyönyörű?

@Xefera
Én még nem láttam részt belőle de van egy olyan érzésem, hogy nem is nagyon fogom nézni mert valahogy nem az én világom az ilyen rajz stílusú anime. Láttam már róla képeket és videó részleteket de nem az én világom.
Én nem olvastam róla semmit sem csak a látottak alapján ítéltem meg.

Sajnos egyet kell értsek @kuronkensi harcostársammal. Nekem sem ez az a rajzstílus, ami megfog. Pomt ezért nem nézem a One Piece animét sem. Pedig lehet hogy a sztori még el is menne egynek, de nem tudnám élvezni úgy, hogy amit nézek az nekem nem szemrágógumi.

Én is hasonló véleményen voltam. Nálam az a probléma, végül úgy szívott be, hogy engem… nos, meg lehet venni azzal, ha egy pszichopata, jól kinéző, félreértett vagy megosztó karaktert helyeznek valahová és jól mozgatják. Onnantól kezdve nem törődöm annyira a rajzvilággal, mert valahogy elmerülök azokban, akik érdekelnek. Ráadásul utóbbiak még pont, hogy tetszenek is. Lásd Killer Queen.

Egyébként meglepően felkapott anime. Rengetegen imádják, ahogy a mangákat is, pedig konkrét emlékeim szerint körülbelül 25-30 évvel ezelőtt íródtak az elsők. Rajzstílusra mintha változott volna a negyedik partig (igen, ez már az anime) az egész, és pillanatnyilag várunk az ötödikre, ami jó eséllyel nem az utolsó. Persze magamat ismerve addig nem folytatom, amíg a kedvenceim újra fel nem bukkannak. Az meg odébb lesz.