Anime pajtik! :D

@Xefera
Engem annyira nem tudtak sose megfogni a pszichopata karakterek, jobban szeretem az olyan stílusú animeket amik vagy elgondolkodtatnak pl Stein-Gate, vagy ha maga a karakter felépítés is megfog. A SAO is azért nagy kedvencem mert nagyon tetszik, hogy miken mennek át a karakterek a idők alatt és, hogy változnak.
Nem tagadom vannak olyan animek is amiket csak azért nézek vagy néztem amikben nem nagyon figyeltem ezekre a szempontokra mert csak egy jó kikapcsolódást nyújt az eddig általam látott animekből.
Volt olyan ismerősöm aki tényleg csak az agyon hype-olt animeket nézte főleg azért is, hagytam fel egy kis időre az anime nézéssel mert elment miatta a kedvem a nézéstől de amióta nem figyelek arra sokkal jobban tetszik maga az egész műfaj. Látszik is, hogy lassan 400 anime lesz a mal-lomon 6 év alatta, amit már láttam igaz vannak rajta hiányosságok de az vagy tudatos vagy elfelejtettem lementeni és felírni a címét.

Én nem vagyok nagy anime őrült. Talán 15-20 ilyen művet tudnék felsorolni, s ebből a felét nem is láttam. Párat kivégeztem, kevés fogott meg. Ebben az animében néhány karakter cselekedete tiszteletreméltó, példaértékű, de ha nagyon hasonlítanom kéne valamihez, a Trónok Harca jut eszembe. Tetszik, hogy jó néhány karakter és főhős, akiről azt hisszük, hosszú ideig részesei lesznek valaminek, meghalnak. Az is, hogy hiába van valamelyiknek undorítóan nagy ereje, olykor saját hibáiból adódóan nem tudja kihasználni, vagy egyéb okból, és ezért veszít. Egyszerűen életszagúbb, nincs tele klisékkel, amiktől a falra tudok mászni. Érződik rajta a harcokban, szituációkban, hogy van tétje a dolognak. Tükrözi azt a világot, amiben mi is élünk. Ennek van gyönyörű, szívet melengető, és van groteszk, beteg, visszataszító, kegyetlen oldala. Nos, itt úgy érzem, mindkettőt megkapjuk. A múltamnak volt köszönhető, én megragadtam az utóbbiban. Ez vonz. Itt tényleg nincsenek tabuk. Ez számomra egy nagyon nagy plusz pont.

Nálam az évi egy-kettőre csökkent az animézés, a sorozatok átvették a helyet, de ennek ellenére nagyon szeretem még mindig a műfajt. Hosszas halogatás után, mivel nem volt mit néznem belekezdtem a Yuri on Ice-ba és aztamocskoseget! Zseniális. Ajánlom mindenkinek, aki nem látta még. Az animáció is csodálatos, Viktorról meg ne is beszéljünk. :smiley:
Utoljára ilyen hype-ot az Ao no Exorcist miatt éreztem. Megint beleszerettem a japán nyelvbe és az animált karakterek is a szívemhez nőttek nagyon. Comeback? :smile:

@muffinhamster
Hát én csak pár részletet láttam a yuri on ice-ból de nem lett a kedvencem, de kinek mi jön be.
Az ao no exorcist az tényleg jó kis anime igaz még a második évadát nem volt időm megnézni.

És egy plusz kérdés annak aki nézi.
Mivel már megy egy ideje a Violet Evergarden mit gondoltok róla megérte a 3 év várakozás rá?
Nekem nagyon tetszik már csak maga a világa de a karakterek is nagyon jók.
Kíváncsi vagyok a 14 rész végére mennyit változik Violet.

Sziasztok
Ma reggel láttam, hogy végre fenn van a No Game No Life Zero angol felirattal a gogoanime oldalán.

Még nem láttam de gondoltam megosztom, hátha valakinek megfelel angol felirattal az tudja nézni.

Ezt meg tudja mondani valaki, hogy melyik animéből van???

Tudtommal ez az anime még nincs készen.

@kyuubi1992hq
Szerintem ez csak valami fanart lehet mert nem találtam semmi hozzá kapcsolódó címet vagy mást.
De nagyon fasza kép, szerintem majd megy háttérképnek.

Múlt héten elkezdtem a Violet Evergarden-t, elég érdekes, jó kis anime :slight_smile:

Nalam is ez a háttér de nekem megvan a címe, jövőre készül el ha jól olvastam. Majd otthon megkeresem , mert most délutános vagyok.

Violet Evergarden szerintem is jó anime, én is nézem és a rajzolása rettentően jó :slight_smile:

Kicsit meglepett hogy Netflixes. Kíváncsi lennék milyen nézettséget produkál, kár hogy ezeket sosem adja ki a cég.

Myanimelisten mikor elkezdtem követni akkor olyan 50e ember követte az animét mostmár halad a 300e felé.

Címe: Nekopara
Csak OVA résszel rendelkezik, asszem 2 rész az egész.

@vilmos1000
Én láttam a Nekopara animet és nem nagyon hasonlít a megosztott képre.
Csak egy része van a MAL szerint.

Sziasztok, valaki tudna mondani 1 hasonló anime-t mint a Tokyo Ghoul, vagy valami hasonlót amibe nagy csavar van? Előre is köszönöm!! :smiley:

Úgy kb minden minőségi animében :smiley: De akkor mondjuk Attack on Titan, témájában leghíresebb.

Psycho Pass, főleg az első évad.

Nem feltétlenül hasonló, viszont nekem ezek jutottak eszembe:

• Attack on Titan
  • Kabaneri of the Iron Fortress
  • Psycho-Pass
  • Btooom!
  • Guilty Crown
  • Hellsing Ultimate
  • Ghost in the Shell Stand Alone Complex
  • Future Diary TV
  • Code Geass Hangyaku no Lelouch
  • Phantom: Requiem for the Phantom
  • Gankutsuou -The Count of Monte Cristo

Basszus, tényleg! Nagy kedvencemet a Code Geass-t ajánlom, de úgy mindenkinek. Meg persze a Death Note-t. Ez a kettő kötelező, ha elkezdesz animét nézni, szerintem.

Úgy nézki megvan az új Gara :smiley: Egyébként roppant érdekes a srác, a kövi rész szerintem már jóval ütősebb lesz illetve remélem nem tudják le pár percben az egész párharcot. (Shinki a kövi részben Mitsukival küzd meg).