Anime pajtik! :D

Én most a One Punch Mant várom nagyon. A többit majd ráér akkor mikor kijönnek és elkezdem nézni.

Nem igazán vagyok oda az Animékért annyira, mint 7-8+ évvel ezelőtt, viszont ma Lolozás közben szóba hozott az unokatestvérem egy új animét, ami felkeltette az érdeklődésemet. Kicsit beszélgettünk róla.

The Promised Neverland - esetleg ismeri valaki névről? Más is érdeklődik irányába, vagy csak én vagyok az az elvetemült?

Ez a jelenet annyira megfogott:

Spoiler

Lévén én fordítom a SAO-t, így csak annyit tudok mondani, hogy gyakorlatilag én magam is így szoktam lenni velük, csak én az animéket nem szoktam már magyar felirattal nézni. Viszont foglalkozási ártalomból a SAO-t nézem magyar felirattal is. Csak már belefáradtam, hogy függjek a feliratozó csapatoktól, pl a Tate no Yuusha is tegnap majdnem éjfélkor jelent meg magyar felirattal, én meg megnéztem közel 6-kor délután, felirat nélkül.

A Yakusoku no Neverland tipikusan az az anime, amivel szemezgettem már, de eddig úgy voltam vele, hogy majd ha kijön végig, akkor majd egybe ledarálom. Viszont amit mindenkinek csak ajánlani tudok jelenleg, az a Drifters című anime.

Ezt teljesen megértem ,hogy miért mondod ezt én úgy vagyok vele ,hogy majd ha lesz magyar felirat akkor nézem mert ez a szezon nem sok mindent nyújt és nem várom eggyiket se úgy, hogy mikor jelenik már meg.
A SAO-ért pedig nagy köszönet mert igen jó munkát végzel vele :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Köszönöm a bókot, az érdem egy nagy része a lektoromat illeti, ő az aki minden héten, idegbajt nem félve javítja ki az én helyesírási szönyezeteim, na meg a “mittitkosbeszélgettek” szintű f*szságaim. Bár ez utóbbi nagyon ritkás, de még akad olyan, hogy rákérdez 1-1 dologra, hogy nem-e lehetne átírni, én pedig rendszerint megbízok az ítélőképességében, így mondhatom hogy igenis neki is aktív szerepe van abban, hogy ilyen élvezhető az anime felirata.

Ha jól tudom - hülyeséget nem akarok mondani - körülbelül 12-13 részes lesz az első évad. Utána lehet, hogy egy év múlva jön ki csak a folytatás. Én próbálom magam tartani az “Anime only” titulushoz hűségben is, s eddig jó megy, azt leszámítva, hogy egyértelmű spoilerezés bűnén két démonnal is szimpatizálok már, akik magától értetődő, csak a mangában szerepelnek. Kínos, de valahogy kihúzom… nem akarok mangázni.

Természetesen érthető, hogy nem akarsz mangázni, korábban én is úgy voltam vele, hogy anime only módba voltam kapcsolva. mostanában meg egyhuzamban olvasgatok ilyen 1000 oldalakat.

Haha. Akkor ezt mi pont felcseréltük, úgy érzem. :smiley: Én annak idején rengeteg mangát olvastam és mellette az animéket is néztem, mára viszont annyira leköt a munka, a házimunka és szabadidőben az edzés, hogy uh… ha olvasok is, inkább könyveket, lehetőleg sci-fi, thriller és krimi témában. Így a mangák háttérbe szorultak sőt… valójában, ahogy említettem, kevés anime nyeri el ma már a tetszésem. Ráadásul rossz szokásom, hogy kifejezetten egy-két karakter végett kezdem el őket.

Na ebben újított most nálam a The Promised Neverland, ahol bár nem a gyerekek a kedvenceim de ! …érdekel, hogy mi a folytatás. És ez nálam szerintem nem csak az anime, de úgy eleve bármilyen fiktív világot érintően egyedi eset.

Démon és egyéb szörny megszállottként mindenképp olyan műt kezdenék el egyébként, amiben nagy szerepük van, ám nem csak lehentelnivaló ellenfelek.
( Úgy van… szóval ha esetleg ezen “feltételekhez” passzoló anime eszedbe jut, oszd meg velem bátran! )

Kakuriyo no Yadomeshi
Isekai Shokudo

Az utóbbit nem félreértendő, hogy nem arról van szó, mint általában, hogy a főszereplő átkerül egy másik világba, mint valami b*szó csalóképességes istencsászár, hanem tényleg egyedi történetű kis anime.

Lehet kicsit off, de Humble-ön épp anime tematikájú sale megy:

https://www.humblebundle.com/store/promo/bandai-namco-anime-weekend/?linkID=&mcID=102:5c64905a1a2c29e56c8977b3:ot:5c1c13d8db76615eabe5f7f7:1&utm_source=Humble+Bundle+Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2019_02_14_jumpforce_landingpage&utm_content=Banner

Akkor egy igen kitartó lektort sikerült magadmellé találni és szerintem nagyon jó amit csináltok.

@Xefera
gondoltam ,hogy megnézen aThe Promised Neverland-et de eddig még nem vitt rá az időm, hogy abba is belekezdjek de majd, ha megjelenik az összes rész majd megnézem de most nincs elég időm arra az animere is.

A mangakhoz csak annyit tudok mondani, hogy szoktam olvasni de most arra is kevés időm van jelenleg most csak az Alati battle angel mangat kezdtem el annyi, hogy van hozzá magyar felirat is.

@meteoric87
Köszi a linket nagyon jó ajánlatok vannak. Engem főleg a SAO-k azok amik megfogtak de sajnos nem most lesz az, hogy beruházzak rájuk.

Összesen egy 2 részes OVA anime készült belőle, Gunnm néven, meg egy évszázad hosszú manga, szintén Gunnm néven.

Az ova-ra majd rá nézek a manga az csak 53 fejezet szóval nem olyan nagyon sok.

Végülis olvastam már ennél hosszabbat is, és be is van téve, hogy majd elolvasom. De azért remélem nem kell csalódnom majd a mangában.

Eddig 16 fejezetet olvastam el belőle de szerintem jó a story.

Tudom, kicsit ez is off valamilyen szinten, de kötődik animéhez. Most kezdtem neki a Jump Force-nak. Hát nem mondom, hogy életem legjobb anime alapú játéka, de valahol félúton van affelé. Sajnálatos módon, nincs sok reményem az aziránt, hogy legyen belőle TheVR videó, ugyanis annyira nem nagy show, és a FighterZ kivételével eddig nem volt videó Bandai játékokról. Még retro szinten se, mondjuk egy Budokai játékról.

Pedig kihozhattak volna simán belőle egy J-Stars Victory VS színvonalú játékot, ha nem minden energiájukat a látvány meg az Unreal Engine 4 köti le, és mondjuk ha már nem lehet átugrani a videókat, akkor már tehettek volna mindegyik alá szinkront.

Elm lesz belőle youtube jani vs pisti legalábbis a héten többször mondták a srácok. :slight_smile:

Tudtok nekem valami klasszabb animét ajánlani?
Sokféle animét szeretek, csak a Yaoi kerget ki a világból.